اطلاعات جدیدی از Assassin’s Creed : Unity منتشر شد : تحول همه جانبه

۲۳ تیر ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۷

به تازگی اطلاعات جدیدی از گیم پلی و ویژگی های عنوان Assassin’s Creed : Unity منتشر شده است که نشان می دهد این بازی به طور کلی دچار تحولات بنیادین شده است و بخش Co-Op نقش مهمی چه در بخش تک نفره و چه در بخش چند نفره دارد.

  • در آغاز بازی، Assassin Order برای آرنو یک چیز موقتی است.
  • سطح دشواری بین 1 تا 5 ستاره، متغیر می باشد. برخی از ماموریت های برای یک یا دو نفر و برخی دیگر برای سه یا چهار نفر، طراحی شده اند. بازیکن قادر است یک مرحله که برای چهار نفر طراحی شده است را به طور تک نفره انجام دهد ولی مسلم است که پیشبرد تک نفره ی آن مرحله بسیار دشوار می باشد. به همین ترتیب ماموریتی که برای دو نفر طراحی شده است با 3 نفر بسیار آسان تر خواهد بود. سطح دشواری به بازیکن این قابلبت را به بازیکن می دهد که برای چالش های بیشتر، تصمیم گیری کند.
  • ماموریت های فرعی به نام Murder Mystery در بازی وجود دارد. در این ماموریت ها بازیکن باید بعد از بررسی بدن مقتول، به دنبال سرنخ ها و بازجویی از افراد مختلف و حتی متهم کردن آن ها بپردازد و در واقع نقش یک کارآگاه واقعی را ایفا کند. هنگامی که یکی از این ماموریت های به اتمام برسد، سلاح فرد مقتول در دسترس خواهد بود و بازیکن می تواند از آن استفاده کند.
  • یکی دیگر از ماموریت های فرعی بازی Paris Stories نام دارد. این ماموریت ها طیف گسترده ای از وظایف را بر عهده ی آرنو قرار می دهند اما با این حال او هنوز یک قاتل است. همه ی این وظایف ترور و کشتن افراد نیست و هر کدام از آن ها یک داستان منحصر به فرد دارند به همین دلیل نام آن ها Paris Stories است. در این ماموریت ها بازیکن باید هدف را شناسایی کند و اطلاعات پیرامون وی را جمع آوری و از آن ها برای ردیابی استفاده کند. پس از این موارد باید هدف را بیابد و انتخاب کند چگونه وی را از پای در آورد.
  • پاریس شهری پر چنب و جوش و پر از هیاهو است و ممکن است رویداد های مختلفی بین NPC ها به وقع بپیوندد برای مثال برخی از مردم سعی در غارت کلیسا دارند. همه ی این رویداد ها متناسب با مضمون انقلاب فرانسه است. این حوادث با رویداد هایی که در آن منطقه رخ می دهد، ارتباط دارند. پاریس دارای 7 محله ی بزرگ می باشد.
  • بخش های دیگری نیز برای کسب پاداش در شهر وجود دارد. یکی از آن ها 100 ها داستان مختلف است که در پاریس جریان دارد که باعث می شود بازیکنان با زندگی روزمره ی مردم آشنا شوند. برای مثال اگر بازیکن به طور اتفاقی وارد یک خانه ی متروکه شود، در می یابد که یک مدت ها قبل یک خانواده ی طاعون زده در این خانه زندگی کرده اند. در این شرایط بازیکن قادر است، اعضای این خانواده را بیابد و پاداش کسب کند.
  • Unity نه تنها در وسعت بسیار بزرگ است بلکه بسیار عمیق نیز است. بازیکن می تواند این شهر را بررسی و سطوح مختلف آن نظیر کلیسا ها، دخمه ها، سیستم فاضلاب و جاذبه های گردشگری را کشف کند و داخل بسیاری از ساختمان ها شود. نکته ی جالب این است که این مکان ها خالی خواهد بود و فعالیت های اجتماعی مطابق با آن ها، در درونشان در حال انجام است.
  • در این عنوان درخت Skill به 3 بخش مختلف تقسیم می شود که بر اساس 3 رکن این فرانچایز یعنی مخفی کاری، مبارزه و پیمایش طراحی شده اند و مطابق با شیوه ی انجام بازی توسط بازیکن، مهارت های بیشتری آزاد می شوند.
  • Eagle Sense توانایی جدیدی است که در این بازی وجود دارد و از 3 سطح مختلف تشکیل شده است. اولین سطح آن Eagle Pulse نام دارد که استفاده از دید عقابی را در یک محدوده ی زمانی کوتاه است. حالت دوم Eagle Sense نام دارد که استفاده از دید عقابی بدون محدودیت زمانی است و حالت سوم نیز Communal Sense نام دارد که علاوه بر استفاده از دید عقابی بدون محدودیت زمانی، توانایی نشان دادن آن به 3 نفر دیگر در حالت Co-Op را نیز دارد.
  • داستان بازی در اواخر انقلاب و سال 1794 روایت می شود، جایی که انقلاب به روز های پیروزی خود نزدیک شده است. شخصیت های مهم و تاریخی نظیر ناپلئون بناپارت و آنتوان لاووازیه نز در بازی حضور دارند البته ناپلئون در این بازی آن حاکم مقتدر نیست بلکه یکی از سردمداران انقلابیون است و در دوران جوانی به سر می برد.

Assassin’s Creed : Unity در دوران انقلاب کبیر فرانسه جریان دارد. این بار Assassin ها به مردم پیوسته اند و این شورش را، به طور مخفی رهبری می کنند. شخصیت اصلی این عنوان Arno Dorian نام دارد و یکی از اسلحه های اصلی او، یک کمان کوچک مخفی در کنار خنجر مخفی او است. Ubisoft اعلام کرده است که این عنوان می تواند همانند نسخه دوم، تبدیل به یک شاهکار شود. وجود سلاح های مختلف، خشونت هیجان انگیز، حضور دیگر Assassin ها در کنار شما و گرافیک نسل هشتمی و قدرتمند این عنوان، حاکی از آن است که به احتمال زیاد، Ubisoft با عرضه ی این نسخه به ریشه های این فرنچایز بازگردد. بهبود بسیار در سیستم حرکتی، یکی دیگر از المان های مثبت بازی خواهد بود. این عنوان به طور انحصاری برای نسل هشتم و PC در تاریخ ۲۸ اکتبر ( ۶ آبان ۱۳۹۳ ) منتشر خواهد شد و خبری از نسل هفتم نخواهد بود.

شما می توانید تحلیل نمایش این عنوان در E3 از اینجا به قلم امیر محمد بابائیان مشاهده کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید