The NPD Group آماری جامع در مورد گیمرها منتشر کرد

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۰:۱۱

امروزه در دنیای قرار داریم که هر کس با داشتن یک گوشی هوشمند می تواند یک گیمر باشد. این مساله باعث شده است که جداسازی گیمر های وفادار از گیمرهای معمولی سخت شود. The NPD Group در آخرین گزارش های ارائه شده خود، گیمرهای اصلی را کسانی فرض کرده که بیش از 5 ساعت در هفته بازی می کنند.

بر اساس این گزارش ها، گیمرهای اصلی، این 5 ساعت (یا بیشتر) زمان بازی خود را بر روی کنسول های خانگی مانند PS4 و Xbox One، و یا کامپیوتر های  شخصی ویندوزی یا مک می گذرانند. بر اساس این استانداردها، در حال حاضر بیش از 34 میلیون گیمر اصلی در کشور آمریکا زندگی می کنند. میانگین زمانی این بازیکنان چیزی حدود 22 ساعت در هفته است. این زمان زیادتر از چیزی است که پیش از این تصور می شد.

Liam Callahan، آنالیزور NPD در این مورد گفته است: “گیمرهای اصلی مانند خون در رگ این صنعت هستند. آنها به انتخاب خود، زمان زیادی از اوقات فراغت خود را بازی می کنند. با توجه به شروع فوق العاده ی نسل جدید کنسول ها، می توانیم پیش بینی کنیم که زمان بازی میان گیمرهای اصلی از این هم بیشتر شود.”

با توجه به این گزارش، گیمرهای اصلی تنها کسانی هستند که با کامپیوترهای شخصی و کنسول های خانگی خود بازی می کنند. اما باید پذیرفت که پلتفرم های موبایل در حال بزرگتر شدن هستند. در حال حاضر این پلتفرم به مقدار زیادی محبوب و فراگیر شده است. در ادامه ی این گزارش آمده است که بازی های چند نفره (Multiplayer) میان 70% از گیمرهای اصلی جذاب است. 74% از این گیمر ها بازی های فیزیکی را به بازی های دانلودی و دیجیتالی ترجیح می دهند، اما این آمار نسبت به سال گذشته که 79% بود کاهش یافته است.

Liam Callahan در ادامه ی صحبت های خود گفت: “گیمرهای اصلی قسمت مهمی از صنعت بازی سازی هستند. درک کردن کارها و رفتار این گیمرها برای کسانی که در این صنعت در حال سرمایه گذاری هستند حیاتی است. این مساله باید به طور جدی در مورد کنسول های نسل جدید و روند دیجیتالی شدن بازی ها در نظر گرفته شود.”

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید