گیفت کارت
گیفت کارت

Michael Pachter : سونی در نظر دارد ۱۷ میلیون دستگاه PS4 در سال ۲۰۱۴ روانه ی بازار کند

۳۰ دی ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۵

بار دیگر آقای Michael Pachter، تحلیل گر مشهور دنیای بازی های رایانه ای طی اظهار نظر جدیدی اعلام کرده است که سونی در نظر دارد در سال ۲۰۱۴ حدود ۱۶ تا ۱۷ میلیون دستگاه PS4 تولید و روانه ی بازار کند.

وی اعلام کرده است که سونی در نظر دارد در هر ماه حدود ۱٫۴ میلیون دستگاه PS4 تولید کند در حالی که مایکروسافت تصمیم دارد هر ماه حدود ۱ میلیون دستگاه Xbox One تولید کند. طبق این پیش بینی در پایان سال ۲۰۱۴ سونی حدود ۱۶ تا ۱۷ میلیون دستگاه PS4 روانه ی بازار خواهد کرد در حالی که مایکروسافت تنها ۱۲ میلیون دستگاه Xbox One تولید می کند. وی در این زمینه اظهار داشت :

سونی تا پایان دسامبر ۲۰۱۳ حدود ۴٫۲ میلیون دستگاه PS4 فروخته است در حالی که فروش این کنسول تنها از سپتامبر آغاز شده بود بنابراین آن ها در هر ماه حدود ۱٫۴ میلیون دستگاه PS4 روانه ی بازار کرده اند و اگر همین روند را در سال ۲۰۱۴ ادامه بدهند به رقم تکان دهنده ی ۱۷ میلیون دستگاه دست پیدا خواهند کرد. از طرف دیگر مایکروسافت در هر ماه حدود ۱ میلیون دستگاه Xbox One تولید کرده است و به این ترتیب در پایان سال ۲۰۱۴ حدود ۱۲ میلیون دستگاه روانه ی بازار خواهد کرد. من از این بلند پروازی سونی واقعا شگفت زده شده ام و به نظر می رسد سونی تصمیم دارد در سال جاری میلادی مایکروسافت را کاملا کنار بزند. اما از همه چیز بهتر این است که اگر مجموع این دو مقدار را با هم جمع کنیم به این نتیجه می رسیم که حدود ۲۸ میلیون دستگاه کنسول در سال ۲۰۱۴ روانه ی بازار خواهد شد که یک رقم خیره کننده است در حالی که در سال گذشته روی هم رفته حدود ۲۲ میلیون کنسول منتشر شده بود که این نشان از فکر های بزرگ ناشران دارد.

از طرف دیگر Michael Pachter اعلام کرده که سونی و مایکروسافت قیمت کنسول های نسل هفتمی خود یعنی PS3 و Xbox 360 را تا اوایل فوریه کاهش خواهند داد. چندی پیش نیز وی اعلام کرده بود که فروش PS4 نسبت به Xbox One تا سال ۲۰۱۶ حدود ۳۰% بیشتر خواهد بود. وی در رابطه با کاهش قمیت کنسول های نسل هفتمی اظهار داشت :

من فکر می کنم ناشران قیمت کنسول های نسل هفتمی خود را حداکثر تا فوریه ۲۰۱۴ کاهش خواهند داد زیرا به نظر من آن ها از تعطیلات سال ۲۰۱۴ دیگر از این کنسول های پشتیبانی نخواهند کرد. خبر خوب این است که مایکروسافت می تواند قمیت کنسول خود را به ۱۹۹$ کاهش دهد زیرا ضرر نخواهد کرد و سونی نیز این کاهش قیمت را برای PS3 در نظر دارد و این برای مصرف کنندگان بسیار خوب خواهد بود.

نظر شما درباره ی پیش بینی های Michael Pachter چیست؟ آیا واقعا سونی ۱۷ میلیون دستگاه PS4 در سال ۲۰۱۴ روانه ی بازار می کند؟ کاهش قمیت کنسول های نسل هفتتی را چه طور می بینید ؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید