ثبت اختراع جدید سونی به اجرای بازی‌های پلی استیشن 3 روی پلی استیشن 5 اشاره دارد

13 تیر 1401 - 16:45

از دستگاه PSP Go گرفته تا کنترلرهای Dualshock 3 و حتی خودِ پلی استیشن 3، ممکن است همگی روی پلی استیشن 5 اجرا شوند.

تصویر جدیدی که توسط وب‌سایت Game Rant کشف شده، برخی از سخت‌افزارهای قدیمی سونی را نشان می‌دهد. بسیاری از آن‌ها لوازم جانبی‌ای مثل PSP Go و کنترلرهای قدیمی‌تر دوال‌شاک هستند که احتمالاً از طریق شبیه‌سازی روی پلی استیشن 5 اجرا شوند.

تصویری که پایین‌تر می‌بینید، یک دوال‌شاک، یک ریموت کنترل سونی و یک موس پلی‌استیشن را به‌همراه مموری‌کارت و PlayStation Move و حتی دستگاه EyeToy نشان می‌دهد. بسیاری از این تکنولوژی‌ها و تجهیزات قبلاً توسط سونی کنار گذاشته شده‌اند. شاید پیشرفته‌ترین آن‌ها سیستم PlayStation Move باشد که هنوز هم در کنار سری اول PSVR قابل استفاده است.

چیزی که این طرح را بیش از گذشته قابل توجه می‌کند، این است که این لوازم بیش‌تر به دورۀ کنسول پلی استیشن 3 و نسل هفتم باز می‌گردند که می‌تواند اشاره‌ای بر تلاش سونی برای شبیه‌سازی سیستم PS3 باشد. هم‌اکنون اجرای بازی‌های این کنسول در قالب تکنولوژی ابری و در بخشی از سرویس جدید PlayStation Plus ممکن است.

حالا با توجه به این‌که بخش عظیمی از این تجهیزات دیگر قابل خریداری هم نیستند، می‌توان دوباره بر این حدس پافشاری کرد که سونی قصد دارد تا به‌سادگی، به‌جای بازگرداندن دوباره محصولات قدیمی از مرگ، عملکرد آن‌ها را به‌صورت نرم‎‌افزاری و شبیه‌سازی شده به‌همراه پلی استیشن 5 بازگرداند.

سرویس به‌روزرسانی شدۀ پلی استیشن پلاس، شامل سه سطح مختلف است که بالاترین سطح آن شامل عناوین کلاسیک تاریخ پلی استیشن می‌شود. در حالی که بازی‌های پلی استیشن، پلی استیشن 2 و همچنین PSP از طریق شبیه‌سازی اجرا می‌شوند، کنسول پلی استیشن 3 که همیشه به‌خاطر سخت‌افزار پیچیده‌ و خاصش معروف بوده، نمی‌تواند مانند دیگر اعضای خانواده‌اش عمل کند و بازی‌های آن تنها از طریق استریم ابری قابل دسترسی هستند.

DARKSIRENGramy kPARASITE EVE 2Emad-Martian(𝘞𝘰𝘭𝘷𝘦𝘳𝘪𝘯𝘦) 𝘓𝘦𝘷𝘪God slayerمنتقد بزرگ صنعت گیمینگGodofwar0385علیWitcher GeraltTruthsamulDr.PyroJin sakaiامیر حسینO2scorpionesگیمری عادیArmin Ezatimeysambmore

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید