Embracer Group چند استودیوی دیگر را تعطیل خواهد کرد

علیرضا محمدی
۳۱ شهریور ۱۴۰۲ - 22:50

کمپانی امبریسر گروپ (Embracer Group) می‌گوید آماده واگذاری برخی از استودیوهای خود است. برای دریافت جزئیات بیشتر با ما همراه باشید.

پس از شکست امبریسر گروپ در بستن قرارداد با Savvy Group به ارزش ۲ میلیارد دلار در اوایل سال جاری، این شرکت دچار مشکلات مالی شد و در ماه ژوئن (خرداد ماه)، اعلام کرد در حال ایجاد یک برنامه بازسازی است که مستلزم اخراج کارکنان، تعطیلی استودیوها و لغو پروژه‌های آینده خواهد بود.

بسیاری از این اتفاقات در چند ماه گذشته رخ داده‌اند، از بسته شدن استودیوی توسعه‌دهنده Saints Row و Red Faction گرفته تا اخراج کارمندان چندین استودیوی متعلق به شرکت از جمله کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics). با این حال، متأسفانه بر اساس گفته‌های اخیر امبریسر گروپ باید انتظار کاهش بیشتری را در ماه‌های آینده داشته باشیم.

در جریان جلسه عمومی سالانه این کمپانی، لارس وینگفورز (Lars Wingefors)، مدیرعامل شرکت، گفت هنوز منتظر «چند مورد تعطیلی» است، اما اطمینان دارد که امبریسر به اهداف خود برای سال مالی جاری که در ۳۱ مارس سال آینده (۱۲ فروردین ۱۴۰۳) به پایان می‌رسد، خواهد رسید:

ما در حال تصمیم‌گیری برای بازسازی یا کوچک‌سازی برخی تیم‌ها هستیم و چند مورد تعطیلی وجود خواهد داشت. این کار دشوار است و زمان می‌برد. ما این خبر را در ماه ژوئن اعلام کردیم و اکنون در پایان سپتامبر هستیم و اطمینان داریم اهدافی که برای پایان سال مالی تعیین کرده‌ایم را تحویل خواهیم داد.

جالب توجه است که وینگفورز اعلام کرده این شرکت همچنان به فروش برخی از استودیوهای خود به عنوان بخشی از برنامه بازسازی ادامه می‌دهد و احتمالاً چنین تلاش‌هایی بیشتر روی «دارایی‌های باارزش» متمرکز خواهند بود:

در بخش واگذاری، یک بازار پرجنب‌وجوش قوی با حضور تعداد بسیار زیادی از بازیگران فعال وجود دارد؛ هم حامیان مالی و هم بازیگران بزرگ صنعت. اجرای فرآیند مناسب برای دارایی‌های باارزش، آسان‌تر از دارایی‌های کوچک‌ است و فکر می‌کنم این همان چیزی است که تاکنون تجربه کرده‌ایم.

گزارشات اخیر نیز ادعا کردند که امبریسر گروپ در حال بررسی فروش بالقوه گیرباکس اینترتینمنت (Gearbox Entertainment)، توسعه‌دهنده عناوین Borderlands است.


نظر شما در این باره چیست؟

منبع: GamingBolt

milad saسابقAhzek Ahriman (world eater )XerexplayJin KazamaDARKSIRENMaster bandicootPhantom2006اپوزوسیون گیمفاLove GamePop_StarPorfosorرحمان : فسیل پرستKermit (در شوک عظمت gta vi )3dosaeed KhKratosDark Fantasyهادی صفائیPc Gamer (سهام دار سونی و ماکروسافت ترکیبی)ꜰᴀʀʜᴀᴅQᴘmore

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید