MSI از نخستین کارت توسعه USB4 و مجهز به فناوری Power Delivery رونمایی کرد

msifarsi
۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - 12:22

کمپانی MSI از کارت توسعه جدیدی با عنوان USB4 100 W و با مدل نامبر MS-4489 رونمایی کرد که نخستین کارت توسعه مبتنی بر ارتباط USB4 در دنیا محسوب می‌شود. این کارت توسعه قادر است با اتصال به مادربرد سیستم‌های خانگی ارتباط USB4 و همچنین فناوری Power Delivery با حداکثر توان ۱۰۰ وات را فراهم کند.

ام اس آی توانست با معرفی برد USB4 100 W که با نام MS-4489 نیز شناخته می‌شود خود را به عنوان اولین تولید کننده بردهای توسعه مبتنی بر ارتباط USB4 معرفی کند.

کارت USB4 100W شرکت MSI در کامپیوتکس ۲۰۲۳ معرفی شد

همانند کارت‌های توسعه تاندربولت، این کارت نیز از طریق کابل به مادربرد متصل می‌شود و همراه با ارتباط PCIe دسترسی به درگاه USB 4.0 را میسر میسازد. می‌توان بر روی این برد یک پین‌ هدر USB 2.0 را هم مشاهده کرد که مشخص نیست با چه هدفی بر روی آن تعبیه شده است. در بردهای توسعه Thunderbolt این پورت به عنوان یک ورودی استفاده می‌شود، اما در این برد که به تراشه ASMEDIA ASM4242 مجهز است به صورت پیش‌فرض پشتیبانی از این ارتباط وجود دارد. ممکن است این پین‌ هدر به منظور فراهم کردن یک خروجی برای ارتباط USB 2.0 مورد استفاده قرار بگیرد.

بنچمارک عملکرد کارت MSI MS-4489

قابلیتی که سبب می‌شود این کارت نسبت به کارت‌های توسعه Thunderbolt تولید شده توسط MSI متمایز باشد فناوری USB Power Delivery با حداکثر توان خروجی ۱۰۰ وات است. این قابلیت را می‌توان بر روی خروجی اصلی USB-C این کارت مشاهده کرد. دیگر پورت USB-C این کارت دارای توان خروجی ۲۷ وات است. به منظور فراهم کردن این توان خروجی بر روی پورت‌های USB-C، MSI یک کانکتور ۶-پین را به این کارت اضافه کرده است. این کارت توسعه دارای دو ورودی Display Port نیز هست که می‌تواند امکان اتصال نمایشگرهای مختلف را به آن فراهم کند.

M.O.H.3.E.NDARKSIRENmsifarsiᏁᎥᎷᏗ ᏕᏂᏗᎷᏕmeysamb

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید