فنتستیک حواشی مربوط به شباهت‌های The Day Before و Call of Duty را دروغ‌رسانی خواند

۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۱
بیوم

سازندگان The Day Before که از به‌سخره گرفته شدن بازی خود در روزهای اخیر ناراحت هستند، به حواشی به‌وجود آمده واکنش نشان داده و آن‌ها را دروغ‌رسانی خواندند.

استودیوی فنتستیک (Fntastic) این روزها فشارهای زیادی را تحمل می‌کند. این استودیو، هفته‌ی پیش گیم‌پلی جدیدی از بازی آنلاین چندنفره‌ی خود تحت عنوان The Day Before منتشر کرد و دیری نگذشت که افرادی در سراسر فضای مجازی، متوجه‌ی شباهت‌های انکار ناپذیر این عنوان و حالت زامبی  Call of Duty: Black Ops Cold War شدند. بازی‌بازان به این مسئله واکنش نشان دادند و برخی با انتقاد از وضعیت نه‌چندان چشم‌نواز گرافیکی، کمبود در بخش گیم‌پلی و نیز شباهت‌های یاد شده درخصوص تریلر این بازی، آن را به سخره گرفته و The Day Before را چیزی در حد “فایل‌های آماده‌ برای ساخت بازی” خطاب کردند.

استودیوی فنتستیک نیز در پاسخ به انتقادها و حواشی صورت گرفته حول این بازی، در صفحه‌ی رسمی خود در توییتر اظهار نارضایتی کرد و آن‌ها را “دروغ‌رسانی” و دستکاری حقایق دانست:

ما در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که با دروغ‌رسانی و عدم بررسی صحت و سقم اطلاعات، عجین شده است. هرکسی برای اینکه بازدید بیشتری داشته باشد، هر سخنی به‌زبان می‌آورد و همه نیز آن را باور می‌کنند. باید فکری به‌حال مسئله‌ی دروغ‌رسانی کرد چراکه نه تنها روی ما، بلکه می‌تواند روی هر استودیوی مستقل کوچک/متوسط دیگری تاثیر منفی بگذارد؛ تاثیراتی که شامل آسب‌های روحی نیز می‌شوند. بعد از انتشار بازی The Day Before به این فکر خواهیم کرد که چگونه می‌توانیم به توسعه‌دهندگان تازه‌کار جهت رویارویی با اخبار جعلی کمک کنیم و منابعی نیز به این موضوع اختصاص خواهیم داد.

نابود کردن راحت است و درست کردن، سخت.

پس از انتشار بیانیه‌ی فوق، افرادی به فنتستیک خاطرنشان کردند که به‌طور معمول اگر خودِ توسعه‌دهندگان اطلاعات صحیح در دسترس عموم بگذارند، این مشکل برطرف خواهد شد اما این استودیو در پاسخ بیان داشت که تمامی منابع خود را صرف توسعه‌ی بازی کرده و به همین خاطر هیچ‌گونه بخش بازاریابی برای انتشار اطلاعات صحیح، به‌طوری که قدرتمند و تاثیرگذار باشد ندارد. فنتستیک همچنین اعلام کرد که تمامی بخش‌ها و اجزاء بازی توسط افراد تیم ساخته شده و از فایل‌های آماده، تنها به میزان بسیار کمی در روند توسعه‌ی The Day Before استفاده شده است.

به‌هر صورت، بازی The Day Before در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۲ (۱۰ نوامبر ۲۰۲۳ میلادی) برای پلتفرم‌های پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. باید منتظر ماند و دید ماجرای عجیب توسعه‌ی این عنوان، درنهایت چه سرانجامی خواهد داشت و آیا محصول نهایی خواهد توانست نظر بازی‌بازان و منتقدان را جلب کند یا خیر.

منبع: Gamingbolt

خستهEAGAMERDARKSIRENامینMasterred-eyed Banished KnightAHCMincraftامیرmeysambکچل در زمستانDaniyal Bleszinskimohammad reza gamerکاکاسنگیKianEnzeAmir abdoliBaBa WossRoyalknightCaptain VankokNima Shamsmore

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید