بازیگرانی که می‌توانند در بازسازی فرنچایز هری پاتر حضور پیدا کنند

۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰

با توجه به احتمال بازسازی فرنچایز هری پاتر، این سوال پیش خواهد آمد که چه بازیگرانی در آن به ایفای نقش خواهند پرداخت؟

فرنچایز سینمایی Harry Potter (هری پاتر) را می‌توان یکی از خاطره‌انگیزترین و جذاب‌ترین آثار فانتزی تاریخ سینما خطاب کرد که طی اکران ۷ فیلم منحصر به فرد، طرفداران بسیاری را در سراسر جهان برای خود دست و پا نمود. این دنیای ساخته شده توسط جی. کی. رولینگ به حدی گسترده و پر از پتانسیل‌های کشفت نشده است که می‌تواند هر کمپانی فیلم‌سازی را وادار نماید که انواع و اقسام آثار سینمایی و تلویزیونی را حول محور آن خلق نماید. مسئله‌ای که حتی کمپانی برادران وارنر را نیز وسوسه کرده است.

طبق برخی از شایعات ضد و نقیضی که منتشر شده است، کمپانی برادران وارنر خواهان بازسازی این فرنچایز و گسترش آن تحت یک دنیای سینمایی مجزا می‌باشد که قطعاً طرفداران دو آتیشه هری پاتر را خوشحال نخواهد کرد. با این حال مسائل مالی‌ای که این بازسازی می‌تواند در پی داشته باشد، از دید کمپانی همچون وارنر بسیار مهم‌تر از دیدگاه طرفداران خواهد بود.

این موضوع باعث شد تا تصمیم بگیریم به معرفی بازیگرانی بپردازیم که می‌توانند در احیای مجموعه هری پاتر نقش داشته باشند. کسانی که تنها گزینه‌ای احتمالی برای شخصیت‌های دنیای جی. کی. رولینگ بوده و هنوز هیچ تصمیم قطعی‌ای حول محور این مجموعه گرفته نشده است.

آرچی یاتس در نقش هری پاتر

آرچی یاتس متولد شده در شهر کنت کشور انگلستان، علی‌رغم سن کمی که دارد اما موفق شده تا نامی برای خود در سینما دست و پا نماید که عمده شهرتش را مدیون ایفای نقش در فیلم Jojo Rabbit (جوجو خرگوشه) بوده است.

این بازیگر ۱۳ ساله که با اعتماد به نفسی کامل در آثارش به ایفای نقش پرداخته است، شاید که جزو یکی از گزینه‌های محتمل برای به تصویر کشیدن هری پاتر جدید سینما باشد. او به خوبی نشان داده که می‌تواند شخصیت سرکش، مهربان و باهوش هری پاتر را به تصویر کشیده و در صورت نیاز نیز بار درام را به این فرنچایز اضافه نماید. از یاد نبریم که دنیل ردکلیف نیز هنگام ایفای نقش در نخستین فیلم از مجموعه هری پاتر، کودک ۱۲ ساله‌ای بود که هیچ تجربه جدی‌ای در سینما نداشت؛ مسئله‌ای که می‌تواند انتظارات را از بازیگری همچون آرچی یاتس در حد معقول نگه دارد.

آدام درایور در نقش سوروس اسنیپ

شخصیت سوروس اسنیپ به حدی زیبا، استادانه و فراموش نشدنی توسط آلن ریکمن فقید به تصویر کشیده شده که حتی تصور جایگزینی او با بازیگر دیگری غیرممکن به نظر می‌رسد؛ با این حال شاید که بتوانیم شانسی را برای آدام درایور قائل شویم.

این بازیگر ۳۹ ساله که با سه‌گانه آخر Star Wars (جنگ ستارگان) به شهرت رسید، به سبب توانایی‌های بازیگری به سرعت نام خود را بین بازیگران بزرگ سینما جا کرد و نه تنها تاکنون ۲ بار نامزد دریافت جایزه اسکار ده است، بلکه شاهد آثار گوناگونی با هنرنمایی او بوده‌ایم که با قاطعیت می‌توان گفت از پس هر نقشی برآمده است. ظاهر و تن صدای خاص آدام درایور که ضد قهرمان جذابی از او در سه‌گانه جنگ ستارگان ساخته بود، می‌تواند سبب شود تا بهترین گزینه ممکن برای به تصویر کشیدن سوروس اسنیپ جدید سینما باشد که می‌تواند به رویارویی‌های جذابی بین او و هری پاتر ختم گردد.

جاش ویدیکامب در نقش آرتور ویزلی

جاش ویدیکامپ یکی از مشهورترین کمدین‌های کشور انگلستان می‌باشد که با شوی تلویزیونی The Last Leg به شهرت رسید و سبک شخصیتی و ظاهر او می‌تواند آرتور ویزلی متفاوتی از وی خلق نماید.

همگی شخصیت آرتور ویزلی را به سبب رفتارهای بعضاً ابلهانه‌اش می‌شناسیم که لحظاتی مفرح و جذاب را در فرنچایز هری پاتر به ارمغان آورده است. جاش ویدیکامب را می‌توان با قاطعیت گفت که دقیقاً از همان خصلت‌های رفتاری آرتور ویزلی در دنیای واقعی بهره گرفته که باعث خلق لحظاتی فراموش نشدنی در آثارش شده است. در حالی که او می‌تواند به زیبایی پدر خانواده ویزلی‌ها را به تصویر بکشد، رویارویی او با مرگ‌خواران و تجربه لحظاتی جدی می‌تواند چالشی جدید و منحصر به فرد برای این هنرمند ۳۹ ساله‌ای باشد که حتی جنبه‌های جدیدی را به شخصیت آرتور تزریق خواهد کرد.

چارلز دنس در نقش آلبوس دامبلدور

شخصیت آلبوس دامبلدور را می‌توان به عنوان یکی از محبوب‌ترین و قدرتمندترین جادوگران تاریخ داستان‌های فانتزی خطاب کرد که به طرزی استادانه و فراموش نشدنی توسط مایکل گمبون در فرنچایز سینمایی هری پاتر به تصویر کشیده شده بود.

با این حال شاید بتوان گزینه جدیدی را برای ایفای چنین نقش مهم و پرطرفداری از دنیای هری پاتر انتخاب کرد که جنبه‌های جدیدی از این شخصیت را به معرض نمایش بگذارد. چارلز دنس ۷۶ ساله یکی از بازیگران بزرگ سینما و تلویزیون می‌باشد که هنرنمایی تماشایی او یکی از دلایل محبوبیت سریال Game Of Thrones (بازی تاج و تخت) می‌باشد. با توجه به این که دامبلدور گذشته تاریک و بعضاً بی‌رحمانه‌ای را تجربه کرده است، چارلز دنس می‌تواند چنین جنبه‌هایی از این جادوگر را به بهترین نحو ممکن به تصویر بکشد. او می‌تواند تصویر خاکستری‌تری از مدیر مدرسه هاگواترز را به معرض نمایش بگذارد که رویارویی او با ولدمورت قطعاً به لحظاتی حماسی و فراموش نشدنی منتهی خواهد شد.

تام برک در نقش سیریوس بلک

تام برک انگلیسی‌تبار که به سبب ایفای نقش شخصیت قهرمانانه آتوس در سریال The Musketeers به شهرت رسیده است، شخصیت و هنر بازیگری‌ای دارد که گزینه مناسبی برای ایفای نقش شخصیت سیریوس بلک به شمار می‌رود.

او هنرمندی است که می‌تواند زخم‌های درونی و ناکامی‌های سیریوس بلک را با تمام وجود به معرض نمایش بگذارد؛ کسی که عزیزترین افراد زندگی‌اش را از دست داد و به سبب کارهای نکرده برای سال‌ها در حبس به سر برده بود، یکی از شخصیت‌های مهم داستان‌های هری پاتر محسوب می‌شود که گری اولدمن به طرزی فراموش نشدنی در فرنچایز سینمایی هری پاتر آن را به تصویر کشیده بود و حال می‌تواند این فرصت برای بازیگری همچون تام برک در نظر گرفته شود تا نه تنها قدرت‌های بازیگری خود را بیش از پیش به معرض نمایش بگذارد، بلکه جنبه‌های احساسی دیده نشده‌ای را از سیریوس بلک رونمایی کند که در ذهن مخاطبین جادوانه گردد.

جولین بلیچ در نقش لرد ولدمورت

لرد ولدمورت یکی از خبیث‌ترین و بدنام‌ترین شرورهای تاریخ داستان‌های فانتزی می‌باشد که از جنونی بی حد و مرز بهره برده و رالف فاینز با آن گریم منحصر به فردش، به شکلی ترسناک او را برای مخاطبین به تصویر کشیده است.

با این حال اگر که روزی قرار باشد تا شاهد بازسازی مجموعه هری پاتر باشیم، جولین بلیچ به سبب چهره سرد و مرده‌اش می‌تواند گزینه مناسبی برای به تصویر کشیدن جادوگر دیوانه این فرنچایز باشد. همچنین نباید از یاد ببریم که او تجربه ایفای نقش شرورهای بسیاری را در سریال‌ Doctor Who (دکتر هو) بر عهده داشته که دست کمی از ولدمورت نداشته‌اند. اگر که رالف فاینز استادانه این شخصیت را به ارمغان آورده بود اما جولین بلیچ این توانایی را دارد که حتی دیوانه‌وارتر از گذشته لرد ولدمورتی را به تصویر بکشد که کشتن انسان‌ها یک تفریح دوست‌داشتنی‌ برایش جلوه نماید.

ژاکلین کینگ در نقش مینروا مک‌گونگال

اگر چه که آلبوس دامبدلور قدرتمندترین جادوگر دنیای هری پاتر است که می‌تواند در برابر ولدمورت قد علم کند اما مینروا مک‌گونگال نیز یکی از پروفسورهای قدرتمند و دلسوز مدرسه هاگوارتز می‌باشد که قدرت‌های جادوگری بسیاری برای عرض اندام دارد.

ژاکلین کینگ به سبب ایفای نقش تحسین‌برانگیزش در سریال Doctor Who قطعاً یکی از گزینه‌های مناسب برای ایفای نقش مینروا مک‌گونگال می‌باشد که نه تنها جنبه‌های جدید و ناگفته بسیاری را از این جادوگر بزرگ روایت نماید، بلکه خشم و جدیت ژاکلین کینگ می‌تواند پروفسوری ماندگارتر از مگی اسمیت را به ارمغان بیاورد که تاکنون در فرنچایز هری پاتر تجربه نکرده‌ایم.

نیک فراست در نقش روبیوس هاگرید

روبیوس هاگرید را می‌توان به عنوان یکی از شخصیت‌های بسیار دلسوز و دوست‌داشتنی فرنچایز هری پاتر خطاب کرد که به بهترین نحو ممکن توسط رابی کالترین فقید به تصویر کشیده شده بود.

با این حال نیک فراست که به واسطه همکاری با سایمون پگ شهرتی عظیم را برای خود دست و پا نموده است، به سبب طنز خاص خود و ظاهرش می‌تواند روبیوس هاگرید جدید و متفاوتی را به تصویر بکشد. او نه تنها می‌تواند عناصر کمدی جدیدی را به هاگرید و رفتارهایش تزریق نماید، بلکه ماجراجویی‌های او در کنار هری پاتر و دوستانش می‌تواند منجر به خلق سکانس‌های ناب جدیدی بشود که تاکنون در این مجموعه تجربه نکرده‌ایم. همچنین نباید از یاد ببریم که نیک فراست ایفای نقش شخصیت‌هایی را تاکنون بر عهده داشته که بی‌شباهت به هاگرید نبوده‌اند و او می‌تواند این تجربه را به نحو احسنت در فرنچایز جدید هری پاتر به کار گرفته تا باری دیگر طرفداران را به وجد بیاورد.

کاترین تیت در نقش مالی ویزلی

کاترین تیت با ۳ دهه فعالیت در آثار مختلفی از سینما و تلویزیون موفق شده تا عناصر کمدی و درام را به زیبایی برای مخاطبینش به ارمغان بیاورد که از او گزینه مناسبی برای ایفای نقش شخصیت مالی ویزلی پدید آورده است.

مادر دلسوز و شجاع خانواده ویزلی نیازمند بازیگری است که بتواند جنبه‌های کمدی و درام را به بهترین نحو ممکن با یکدیگر ترکیب کرده و برای مخاطبین به ارمغان بیاورد. مخصوصاً به سبب هنرنمایی تماشایی جولی والترز انتظارات از بازیگر جدید دو چندان خواهد بود. کاترین تیت بارها در آثار خود نشان داده که از پس ترکیب چنین المان‌هایی بر آمده و می‌تواند در وقت مناسب هم بینندگان را بخنداند و هم احساسات آن‌ها را به چالش بکشد. او می‌تواند مادر جدید این فرنچایز باشد که برای محافظت از فرزندانش و هری پاتر هیچ کمکی را دریغ نکرده و در زمان مناسب می‌تواند به بهترین نیرو برای رویارویی با افراد لرد ولدمورت بدل گردد.

آرتور دارویل در نقش ریموس لوپین

درست است که دیوید تیولیس شخصیت چندوجهی ریموس لوپین را به شکلی ماندگار ارمغان آورده است، با این حال اگر که گزینه‌ای برای ایفای دوباره این شخصیت در نظر بگیریم، قطعاً نام آرتور دارویل می‌تواند محتمل باشد.

از دنیای دی‌سی گرفته تا فرنچایز Doctor Who، آرتور دارویل ثابت کرده که می‌تواند شخصیت‌های چندوجهی و درون‌گرا را به زیبایی به تصویر بکشد. همچنین بینندگان قسمت ویژه سریال The Sandman (سندمن) به خاطر خواهند داشت که او چگونه نویسنده‌ای را به تصویر کشید که در درون خود نبردی پرآشوب را برای دست‌یابی به خواسته‌ها و توقف میل‌هایش به راه انداخت؛ مسئله‌ای که دقیقاً در قبال شخصیت‌پردازی ریموس لوپین نیز خواهان به تصویر کشیده شدنش هستیم. آرتور دارویل می‌تواند جنبه‌های متفاوتی از دردها، ناکامی‌ها و اندوه ریموس لوپین را به ارمغان بیاورد که دیوید تیولیس در نمایش آن‌ها چندان موفق عمل نکرده بود.


نظر شما چیست؟ آیا با ساخت بازسازی مجموعه هری پاتر در غالب یک دنیای سینمایی جدید موفق هستید؟ آیا بازیگران نام برده شده می‌توانند گزینه مناسبی برای ایفای نقش شخصیت‌های محبوب فرنچایز هری پاتر باشند؟ می‌توانید بازیگران دیگری را نام ببرید که برای ایفای نقش چنین شخصیت‌هایی مناسب باشند؟ نظرات و ایده‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: CBR

siavash000جول دوست داشتنیRick and mortyHesamDARKSIRENParhamժ๏ςτ០я នτяคղցҽChris redfieldUNCLE ARTURDarksidersLeͥgeͣnͫd-kiarashشبح گیمفا (کاربر حرفه‌ای)O2امیر حسینامیرAshen undead the bearersaeed_KhafiA.mKillzonemore

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید