کنترلر XBOX One و کنترلر PS4 از نگاه کاربر Gameinformer

۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۱

“امسال،سال سختی در E3 برای مایکروسافت بوده است. امّا زمانی که من قادر بودم تا وقتم را با کنترلر XBOX One بگذرانم،تاثیرات خوبی بر من گذاشت. این کنترلر،کنترلری شایسته برای جانشینی کنترلر عالی  Xbox 360 است.” سخنان  Matt Helgeson از سایت Gameinformer

XBOX One Controller:

وقتی من به دو کنترلر XBOX One و PS4 فکر می کنم،هر دوی آن ها عالی هستند. کنترلر جدید XBOX،دارای کمترین تغییرات نسبت به نسل قبلی است و دلیل مایکروسافت برای این کار از نظر من این است که این کنترلر بهترین کنترلر در تاریخ است،بنابر این تیم طرّاحی مایکروسافت تغییری در آن ایجاد نمی کنند. پس اگر شما از طرفداران XBOX هستید،وقتی که کنترلر XBOX One را در منزل خود به دست می گیرید،احساس خوبی خواهید داشت. اگر تغییرات بیشتری را شاهد باشیم،قطعا بهبود های بیشتری را نسبت به نسل قبل می بینیم. قابل توجّه ترین چیز در این کنترلر،قابلیّت ایجاد صدای آن است. مایکروسافت تعدادی micro-motors در این کنترلر قرار داده است که به آن اجازه می دهد تا صداهای درجه بندی شده ای را داشته باشد که به صورت لرزش است که در XBOX 360 نیز وجود داشت که با کلید On/Off بود. هنگامی که شما سوار اتومبیلی می شوید،لرزش کنترلر را می توانید احساس کنید،سپس با فشار دادن ماشه ی کنترلر به سمت پایین برای استفاده کامل از micro-motors صدا و لرزش عظیمی را احساس خواهید کرد. این قطعا بهترین rumble ای است که من تا به حال دیده ام.

این کنترلر طرحی کاملا یکسان با Xbox 360 دارد. کنترلر دارای خطوطی است که کمی با کنترلر XBOX 360 متفاوت است. این کنترلر کمی در دستان شما کوچک تر است،سایزی را میان کنترلر XBOX 360 و Controller S در XBOX 360 اصلی را در نظر بگیرید.

در کل،این یک کنترلر عالی دیگر از مایکروسافت است.

PS4 Controller:

این E3،اوّلین شانس من برای دیدن PlayStation4 بود و من از کنترلر Dual Shock 4 جدید خیلی خوشم آمد. اگر شما تصاویر این کنترلر را دیده باشید،تفاوت چندانی با طرّاحی Dual Shock قبلی ندارد. تاثیر آن دقیق است – در هر صورت،کنترلر دارای بهبودهای مهمّی است که باعث می شود که بهترین کنترلر PS باشد. مهم ترین چیزی که درباره ی Dual Shock 4 وجود دارد این است که کیفیت ساخت آن بهبود یافته است. احساس آن در دستانتان بسیار خوب است. من فکر می کنم طرفداران Shooter از آن خوششان می آید.

این کیفیت باعث گسترش تاثیر لمس کردن دکمه ها می شود که همین باعث می شود که کمتر احساس پلاستیکی بودن را بکنید و حسّی واقعی را داشته باشید. بدنه ی این دستگاه مانند کنترلر قبلی است و کمی از آن بزرگ تر است. این کنترلر در دستان من راحت تر بود.

من بازی ای را بازی نکردم که در آن بتوانم از touch pad ها استفاده کنم،امّا در بازی Contra-style retro shooter Mercenary Kings از  pad برای بالا آوردن نقشه استفاده می شد.

سخنان کاربر سایت Gameinformer:

Matt Helgeson

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید