الگوبرداری جنجالی بازی Rise of the Kings از The Witcher

12 مرداد 1401 - 13:09
Rise of the Kings

به‌روزرسان جدید یک بازی موبایلی به نام Rise of the Kings با الگوبرداری غیر قانونی از مجموعه‌ی The Witcher باعث به وجود آمدن جنجال‌های فراوانی شده است.

اخیراً یک بازی موبایلی به نام Rise of the Kings با طراحی یک به‌روزرسان جدید که شباهت غیرقابل انکاری با مجموعه‌ی The Witcher دارد زیر ذره بین گیمرها قرار گرفت و بسیاری از طرفداران این مجموعه را گمراه کرد. این بازی حتی در کاور خود تصویر هنری مشهور این مجموعه را می‌بیند و این موضوع در ردیت به بحثی داغ تبدیل شده است.

بازی موبایلی Rise of the Kings ظاهراً در تمامی فروشگاه‌های برنامه‌های موبایلی در دسترس است و آشکارا نوید یک بازی موبایلی تقلیدی و بی‌ارزش را می‌دهد که به شکل غیر قانونی از شهرت یک آی‌پی مشهور سو استفاده کرده است.

این اثر به وضوح یک اثر توهین‌آمیز به دستاوردهای خلاقانه‌ای است که با The Witcher 3 به دست آمده‌اند. همچنین، چهره‌ی جادوگر حاضر در کاور این بازی نیز به وضوح از نسخه‌ی نتفلیکس این مجموعه الهام گرفته شده است. همچنین، این به‌روزرسان با جمله‌ی Gerald of Riverboat تبلیغ می‌شود که ظاهراً چندین ماه است که در دسترس قرار دارد.

ریپ‌آف‌ها و یا کپی‌های غیرقانونی بازی‌های موبایل از بازی‌های مشهور به قدری رایج هستند که به نظر می‌رسد باید ساز و کاری برای جلوگیری از این روند صورت بگیرد. البته، پلتفرم‌هایی مانند اپ استور اپل همواره به میزان سخت‌گیری و نظارت‌هایشان به خود افتخار می‌کنند، اما با این حال باز هم این عناوین می‌توانند به حیات خود ادامه دهند. جالب است بدانید که این بازی تنها در فروشگاه Google Play بیش از 10 میلیون بار دانلود شده است.

از طرف دیگر، متاسفانه باید بپذیریم که با توجه به دریافت حق 30 درصدی اپل و گوگل از درآمد اپلیکیشن‌ها، منطقی است که این شرکت‌ها نخواهند تا سخت گیری‌های معقولی در این زمینه اتخاذ کنند.

AMIR WAZOWSKIDARKSIRENAli soulslikeیوهانLonesome guyGAMER 1995ReversepointJin sakaimeysambmohammad reza gamerSquatlatex2KRATOSEFAN1علیThe OutsiderEmperor Nima ShamsAlbertموایامیر گیمرامیر حسین

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید