واکنش‌ها به خریداری شدن اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت

5 بهمن 1400 - 11:56

مایکروسافت با پرداخت 70 میلیارد دلار صاحب کمپانی اکتیویژن بلیزارد شد. زمانی که چنین اتفاق بزرگی رخ می‌دهد، باید انتظار میم‌های عجیب و غریبی را داشته باشید.

اگر از ساکنین سیاره‌های دیگر هستید، باید بدانید که شرکت مایکروسافت مدتی پیش اعلام کرد که یک شرکت بازی‌سازی کوچک (!) به نام اکتیویژن بلیزارد را خریداری کرده است. این معامله برای ردموندی‌ها حدود 68.7 میلیارد دلار هزینه در بر داشت و احتمالاً این میزان پول برای توسعه‌ی بازی Blur 2 کافی خواهد بود. در مقام قیاس، این مبلغ را کنار درآمد دلاری کشور ما (غیر رسمی) در پایان سال ۱۴۰۰ یعنی حدود 9.4 میلیارد دلار قرار دهید.

در حالت عادی، اعلام ناگهانی خبر خریداری شرکتی که اخیراً به دلیل بدرفتاری با کارکنانش درگیر رسوایی‌های مختلف بوده است، دیوانگی و دور ریختن پول به نظر می‌رسد. در نتیجه، پرداخت مبلغی معادل 68.7 میلیارد دلار (!) برای یک شرکت که در چنین وضعیتی قرار دارد نشان‌دهنده‌ی عظمت آن شرکت است و بمبی که این خبر منفجر کرد نیز بدون هیچ تردیدی در خاطر تک تک علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی ماندگار خواهد بود.

در اقدامی جالب و عجیب، آقای فن بیان و بیانیه‌های دو پهلو یعنی فیل اسپنسر (Phil Spencer) سال‌ها پیش اعلام کرده بود که آینده‌ی ایکس باکس علی‌رغم تمامی نگاه‌های منفی روشن بوده و فرار شرکت‌‌های دیگر از جمله سونی از فرمول‌های جدیدی نظیر گیم‌پس “اجتناب‌ناپذیر” است. استفاده از کلمه‌ی اجتناب ناپذیر به وضوح نمایان‌گر این است که وی قصد دارد تا با قدرت پول مایکروسافت سایرین را مجبور به گذر از مسیری که این شرکت خلق کرده است کند و می‌بینیم که با خلق شدن ایده‌ی سرویس اسپارتاکوس توسط سونی، ردموندی‌ها در انجام این عمل نیز موفق ظاهر شده‌اند.

از طرف دیگر، بابی کوتیک (Bobby Kotick) به عنوان مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) ماه‌ها می‌شود که مورد حمله‌ی بی‌سابقه‌ای از سوی کارکنان خود و اصحاب رسانه قرار گرفته است و چندی پیش نیز اعلام کرد که قصد دارد تا پس از خریداری شدن این شرکت توسط مایکروسافت، از سمت خود استعفا دهد. در این لحظه، بار دیگر فیل اسپنسر به صحنه آمد و در جمله‌ای کنایه آمیز و از دیدگاه بالا به پایین گفت که “بابی در سمت خود باقی می‌ماند و به من گزارش می‌دهد”.

وی با گفتن این جمله به وضوح به این موضوع اشاره می‌کند که قصد دارد تا راه و روش مدیریت را به بابی بیاموزد و مشخص نیست که این سرمایه‌ی هنگفت تا کی قرار است او را به عنوان کدخدای آینده‌ی صنعت بازی معرفی کند.

تعداد استودیوهای بازی‌سازی فیل = بی‌نهایت

طرفداران دو آتشه‌ی ایکس باکس هنوز در رویاهای خود با عناوین آتی بتسدا سر می‌کردند، پز 7 میلیارد دلار پرداخته شده برای خریداری این شرکت را به طرفداران پلی استیشن می‌دادند و همچنان این بحث پس از گذشت حدود یک سال داغ بود. اما طولی نکشید که خبر خریداری شدن اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت اعلام شد.

این خبر به قدری عظیم بود که نه تنها طرفدارن پلی استیشن، بلکه طرفداران ایکس باکس، کارشناسان صنعت بازی‌های ویدیویی، کارشناسان اقتصادی، اصحاب رسانه و حتی شاید کارمندان مایکروسافت و شخص بیل گیتس نیز شوکه شدند. طولی نکشید که برای اولین بار از زمانی که به خاطر دارم، شرکت سونی بیانیه‌ای در قبال مایکروسافت با ذکر نام این شرکت منتشر کرد و با لحنی که معمولاً ژاپنی‌ها با آن غریبه هستند، از این شرکت خواست تا نان آن‌ها را آجر نکند و حداقل Call of Duty را برای پلی استیشن عرضه کند.

البته که فیل اسپنسر تا زمانی که قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد نهایی و کامل نشده باشد بسیار مهربانانه رفتار خواهد کرد و به تمامی اصول اخلاقی پایبند خواهد بود، اما باز هم در جواب خود به بیانیه‌ی سونی دو پهلو حرف زد تا از همین حالا پلتفرم بعدی علاقه‌مندان بازی‌های اکتیویژن و بتسدا مشخص باشد. حتی در صورتی که بازی‌های این شرکت برای کنسول‌های سونی عرضه شود، اما باز هم کدام علاقه‌مند به عناوین این دو شرکت از خیر Day one with Game Pass می‌گذرد و 70 دلار خرج بازی می‌کند؟

چه اخلاقی باشد و چه نباشد، سند و پول حرف اول را در تمامی حوزه‌ها می‌زنند و اکنون سند حدود 30 استودیوی بازی‌سازی کوچک و بزرگ به نام ایکس باکس است، بهترین و مقرون به صرفه‌ترین سرویس بازی در اختیار دارندگان پلتفرم‌های مایکروسافت است و پول هم که … بگذریم.

عناوین شوتر و نقش‌آفرینی فرست-پارتی ایکس باکس را نام ببرید؟ (n مورد)

در مجموع، تحلیل شرایط مایکروسافت و ایکس باکس در صنعت بازی‌های ویدیویی و مقایسه‌ی آن با سایر شرکت‌ها از جمله سونی یک مستند چند فصلی طلب می‌کند و صد البته نباید به عنوان یک گیمر به هیچ کدام یک از این جزئیات اهمیتی بدهیم. بنابراین، سخن را کوتاه می‌کنیم و به سراغ جنبه‌های فان خریداری شدن شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت یعنی میم‌های ساخته شده توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌رویم.

این میم‌ها و تصاویر عمدتاً در قالب پست‌های توییتری منتشر شده‌اند و در این مقاله برخی از بامزه‌ترین آن‌ها را (تا حد توان) ترجمه کرده و به معرض نمایش شما عزیزان خواهیم گذاشت.

پلی استیشن پس از خریداری شدن یک ناشر دیگر توسط مایکروسافت:

کاربر توییتر: AlexTremo

من نمی‌توانم باور کنم که مایکروسافت مادر و پدر تونی هاوک را خریده است.

کاربر توییتر: Game Maker’s Toolkit

ما به عنوان شرکت سونی قصد داشتیم تا موضعی بسیار محکم و اصولی در برابر آزار و اذیت کارکنان داشته باشیم. به همین دلیل 30 دقیقه‌ی پیش تصمیم گرفتیم تا دیگر با اکتیویژن بلیزارد فعالیتی نکنیم.

کاربر توییتر: Ex-CEO Kaz Hirai (پارودی)

مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را خریداری کرد. 😳

کاربر توییتر: 𝓐𝓭𝓻𝓲𝓪𝓷𝓪 ✿ (a little AFK)

مایکروسافت: حالا من صاحب اکتیویژن هستم.

کاربر توییتر: Just Talk Wrestling

مایکروسافت اکتیویژن را خریداری کرد:

بابی کوتیک همچنان مدیر عامل اکتیویژن بلیزارد خواهد بود:

کاربر توییتر: Will Wulff, Damn It!

شرح تصویر:

1: ما حتی یک سنت هم به بابی نمی‌دهیم

2: به فیل چطور؟

3: باشه، مشکلی نیست!

منبع: ردیت

منبع: ردیت

منبع: ردیت

مایکروسافت: اگر تمامی ناشرها را بخریم سونی هیچ سرویسی برای مقابله با گیم پس نمی‌تواند بسازد!

منبع: ردیت

شرح تصویر:

من در حال سپری کردن یک روز عادی…

مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را خرید!

منبع: ردیت
Lone Wolfامینonlykorosawasaurononepunkmanmatrix4221489Nathan DrakDARKSIRENOld_axeVito scalettaLone BatآرینPaprikawhitedaybreakbellGidoraFloch the BurgeristMEYSAMB300Mehran.BaSquatlatexDaenerys Targaryenmore
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Sett گفت:

  خلاصه متن:
  (هرچیزی ) بهتر است یا ثروت؟
  نتیجه گیری متن:
  ثروت

  soheil.exeDARKSIRENگیمرOld_axeHosseinLone BatآرینPaprikaNathanFloch the Burgeristmore
 • Sina_2081 گفت:

  پست جالب ، باحال و غیر منتظره‌ای بود
  شوخی : به نظرم سونی باید بره همه شرکتهای باتری سازی رو بخره تا دیگه نشه با ایکس باکس بازی کرد . البته این شوخیه یکی از کاربران سایت همسایه بود

  amiranathemaAmirkhanPaprikaժ๏ςτ០я នτяคղցҽsam snake 47Amir1990Mehran.BaSquatlatexPC gamer ;)Mahdimore
 • Ryder گفت:

  تمامی اکس باکس فنای توییتر آواتارشون رو این شکلی کردن
  https://s6.uupload.ir/files/20220125_120821_3fex.jpg

  https://s6.uupload.ir/files/20220125_100250_qdek.jpg
  اینم جالبه

  Skyrim : The Elder Scrolls VNathanalinerdP.morganChiefAmir(PC & PS4)علیhalkerDaenerys TargaryenSoldier (Wolf Edition)more
 • استدیوهای مایکروسافت در برابر سونی
  مایکروسافت:
  Rare
  Double fine
  World’s edge
  Inxile
  The initiative
  Industries 343
  Turn 10
  The coalition
  Mojang studios
  Undead labs
  Obsidian entertainment
  Compulsion games
  Ninja theory
  Playground games
  I’d software
  Tango gameworks
  Machinegames
  Arkane
  Zenimax online
  Alpha dog
  Roundhouse studios
  Treyarch
  Raven
  Highmoon
  Infinity ward
  Toys for Bob
  Beenox
  Sledgehammer games
  King
  Blizzard Entertainment
  استدیوهای سونی:
  نام نمی‌برم خسته شدم آنقدر استودیوهای مایکرو زیاد بود نوشتم خخخ

  Skyrim : The Elder Scrolls Vi.amirrezzaDARKSIRENگیمرamiranathemaAmirkhanآرینPaprika😈Sadra_gamer😈Mr.Jmore
  • NOTHING. گفت:

   داش اکتیویژن ناقص نوشتی
   طبق حرف های کلوبریل اکس باکس ۱۲تا استودیو به دست اورد وحتی خودشم میگه بیشتر از دوازده تا استودبو هستن چون بلیزارد خوشد ۹تا استودیو هستش که ۵۱۰۰تا نیرو داره (خیلی زیاده) بعد استودیو های مثلPlayfab یایکی بود به اسمDemwnoیه همچین اسمی و استودیو رادیکال اینترتیمنت اینا هم هستن که بابی دلقک کرده بود پشتیبان کالاف🚶‍♂️
   مشخص نیست فیل اسپنسر مبخواد چیکار کنه ولی امیدوارم رویه بابی رو درپیش نگیره و هر استودیو کار خودشو انجام بده وبقیه ام برن سر ای پی های قدیمی مثل همین رادیکال وووو

   ودرکل طبق اخرین تویت کلوبریل درباره استودیو های اکس باکس الان بیش از ۶۰ استودیو داره( مثلا آرکین دوتا )

   Skyrim : The Elder Scrolls VAmirkhanMr.JعلیAmir1990PC gamer ;)BlizzardMahdiNOTHING.Mateusmore
   • Mateus گفت:

    “”ودرکل طبق اخرین تویت کلوبریل درباره استودیو های اکس باکس الان بیش از ۶۰ استودیو داره( مثلا آرکین دوتا )””
    اثرات همنشینی با کاربر star1
    .
    درمورد شوتر ؛ نه تنها سونی بلکه هیچ شرکتی نمیتونه یه شوتر بسازه که در حد کال اف معروف بشه و فن بیس جذب کنه ( خود مایکرو اگه میدونست میتونه یه چیزی مثل کال اف بسازه که در این حد معروف بشه هیچوقت ۷۰ میلیارد هزینه نمیکرد ) ؛ میخوام متوجه بزرگی ip کال اف بشی
    .
    درمورد سونی ، گوریلا و دویشن و فایرواک قرارنیست شوتری بسازن که فن بیسش از کال اف بیشتر بشه ؛ اما اگر بتونن شوتری بسازن که کیفیتش از کال اف های الان ( به جز اینیفیتی وارد که از نظر من بهترین شوتر ساز تاریخه ) بیشتر باشه ؛ میتونه تا حدودی ضعفشو توی زمینه شوتر جبران کنه ، ای بسا بتونه فرنچایز هایی مثل کیل زون یا ولفنشتاین یا دووم یا هیلو بسازه که فن بیس خاص خودشو داره و پایداره ( نه اینکه در حد هیلو بزرگ بشه ؛ منظورم صرفا فن بیس خاصشه )

    Skyrim : The Elder Scrolls VAmirkhanChiefwhitedaybreakbellعلیNOTHING.کاپتان استخونی
    • NOTHING. گفت:

     ببین متئوس جان من حرفی که میزنم سندد دارممم استار۱ کیه

     باور نداری ۶۰تا شده؟؟؟؟کاری نداره یه دقیقه تویت باز کن برو صفحه کلوبریل(Klobrille)چندتا تویت پایین تر نوشته خودشم میگه من بلیزارد یک استودیو فرض گرفتم که خود بلیزارد ۹تاست
     اره همون رشته تویت داخلش نوشته
     +60تا استودیو داره وتوصیح داده مثلا نینجا دوتاست که هرکدوم رو یک بازی خاص کار میکنن یا آرکین که دوتا هستن یکی لیون یکی آستین

     بعدشم اگه به این بخوایم فکر کنیم
     یعنی کسی که فایو داره نباید انتطار شوتر درسطح اکس باکس داشته باشه نه شوتر نه ار پی جی(فکته)
     یعنی منی که شوتر بازم اول میرم پیسی به خاطر موس و کیبورد بعدد اکس باکس میخرم
     هیچ شوتر بازی نمیاد
     کالاف دووم وولفنشتاین و کوییک و هگزان و هیلو اورواچ پرفکت ووو خیلی ها دیه رو ول کنه بچسبه به پلی استیشن۵ که تازه شایدددددد اونم شایدددد بیاد یه دونه بسازه تازه میگیم اون اگه موفق بشه (موفقیتش معلوم نی)
     برعکس این طرف که کسی هست الان فکر کنه ایدسافت ور خراب میکنع؟؟؟ کسی هست بگه ماشین گیمز خراب میکنه؟؟ یا اینفنیت وارد یا ۳۴۳ وووو

     با احترامی که برات قائلم ولی شرمنده من که شوتر بازم پلی انتخاب نمیکنم ومیدونم اونای که اینو من اخبار دنبال میکننن هم شوتر باز باشن پلی استیشن بعیده بخرن(شاید وضعش خوبه هردوتارو بخره که مبارکش)

     milibalaAmirkhanMr.J......علیAmir1990NOTHING.
     • Mateus گفت:

      “”مثلا نینجا دوتاست که هرکدوم رو یک بازی خاص کار میکنن یا آرکین که دوتا هستن یکی لیون یکی آستین””
      .
      موردی نداره 😅
      پولیفونی ۵ شعبه داره درنتیجه طبق منطق شما ۵ بازی در دست ساخت داره و ۵ استودیو به حساب میاد
      گوریلا ۴ ساختمان داره
      هرکدوم از استودیو های پشتیبان سونی هم یکی محسوب میشن
      خلاصه میشه نتیجه گرفت سونی ۷۰~۸۰ استودیو داره😂
      .
      درمورد باقی حرف های شما ؛ به نظرم اگه اسپنسر میدونست انقدر فن های سنگینی داره شخصا از شما و باقی دوستان متعصب تشکر میکرد
      .
      نکته دردناکش اینجاست که این مسائل باعث میشه شما هیچوقت نتونی لذت کامل رو از آثار مایکرو ببری چون همیشه ته ذهنت دغدغه رقابته
      خیلی ها هستن تو سایت که مثل من میتونن هردو کنسول رو داشته باشن یا بهتر از اون ؛ یه pc قوی با ps5 و بجای اتکا به حرف های امثال کولبریل از بازی لذت ببرن ؛ شما میتونی هرجوری که دوست داری محاسبه کنی و از نتیجه ایی که بدست میاد خوشحال باشی ولی یادت باشه نینتندو با ۸ استودیو و فقط چندتا فرنچایز تونسته جهان رو قبضه کنه از اون طرف امبریسر گروپ با +۸۰ استودیو حتی جز top10 شرکت های گیمینگ محسوب نمیشه
      .
      بحث منم مربوط به شما نبود ؛ شما با این میزان تعصب رو مایکرو هیچوقت سمت سونی نمیری ؛ منتهی خواستم بدونی همه چیز رو محاسبات ریاضی نمیچرخه

      milibalaآقای تربچهh00manNOTHING.
      • NOTHING. گفت:

       یاعلییی اوضاع خیطههه خیلی خیطههه خیلیییییی دیه از حد گذشته این میگه پولیفونی ۵تا شعبه داره

       دکتر جونن اینا که من گفتم از دهن من نیست از دهن کلوبریللل این از این دوما پولیفونی نه ۵تا شعبه۲۰۰تا داشته باشه اول اخرش یه گرن توریسمو میزنه غیر اینع؟؟؟؟؟؟ این که طرف گفته هرکدوم کار خودشو میکنن اینو اینسامیناک اینو آبسیدین هرکسی کار خودشو میکنه وهیچ ربطی بهم ندارن وقتی کم میارییی چرت وپرت نگو

       راست میگه من ممتعصبممممم آقاا من متعصبم چون حرف کلوبریل نقل قول کردم به این و رفیقاش فشار اومده؟؟؟؟
       اگه قرار حرف درست من بشه متعصب بودن پسسس من متعصبمممم

       آقااا راست میگه حق با ایشون این استودیو های تازه به دوران رسیدهFpsمیخوان ایدسافتور و ریون بزنن

       بعدش مقایسه بایددد بشع مقایسه بایدددد بشه همون طور نسل هشتم مقایسه شد ومیگفتن پلی استیشن انحصاری بهتری داره تحویل میده
       (فکته)
       حالام باید مقایسه بشه از چی فرار میکنی؟؟؟؟ توکه ادعات میشه همه چی داری از چی میترسی؟؟؟؟

       NOTHING.milibalah00man
   • من دیگه وارد زیر مجموعه استودیوهای زیر مجموعه نشدم و بلیزارد یکی حساب کردم چون اگه بخوام زیر مجموعه هاشون هم حساب کنیم بعضی هاشون مثل arkane دو سه تا زیر مجموعه دارن داداش

    AmirkhanBlizzardSoldier (Wolf Edition)NOTHING.کاپتان استخونی
   • milibala گفت:

    تو چرا انقدر حرف میزنی ؟ چند سالته؟

    milibalaNOTHING.
  • h00man گفت:

   بولدوزر چه فایده ای داره وقتی راننده پشتش نیست..

   DARKSIRENG.ForceO2Amir1990NOTHING.NVIDIA GeForce GTXDaenerys TargaryenPC gamer ;)Blizzard......more
  • amiranathema گفت:

   من نه سونی فنم نه ماکروفن ( البته ماکروسافتو کلا به خاطر ویندوزش دوست دارم و به شخصیت فیل اسپنسر هم علاقه دارم ) ولی به نظر خودت از این همه استودیو تو نسل 9 چنتاشون بازی جدید میسازن ؟ فکر میکنی همه اینا نفری یک گیم جدید میسازن برا نسل 9 ؟ امیدوارم این اتفاق بیوفته ولی نمیوفته اون سه تا که کالافشونو میسازن RARE هم که رو dlc این چیزای سی اف تیوز احتمالا کار کنه نینجا تئوری هم مطمعنم بعد هل بلید دیگه چیزی نمیده باقیشونم که رود مپشونو دادن قراره چیکار کنن درکل من بعید میدوننم همه اینا بخوان گیم بسازن خیلیاشون رو اپدیت یه dlc یا این چیزای گیمای استودیو های دیگه کار میکنن

   NOTHING.
 • (البته که فیل اسپنسر تا زمانی که قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد نهایی و کامل نشده باشد بسیار مهربانانه رفتار خواهد کرد و به تمامی اصول اخلاقی پایبند خواهد بود، اما باز هم در جواب خود به بیانیه‌ی سونی دو پهلو حرف زد تا از همین حالا پلتفرم بعدی علاقه‌مندان بازی‌های اکتیویژن و بتسدا مشخص باشد.)
  این جمله واقعا حقه سر بتسدا هم دو پهلو حرف میزدن بعد تکمیل قرار داد گفتن بازیا انحصاری میشه.
  افرادی هم که میگن فیل اسپنسر نباید این خرید رو انجام میداد یا سونی فنن یا سونی فن بوی یا کلا از وضع اکتیویژن خبر نداشتن این حرفو میزنن خوبه همین چند وقت پیش همه داشتن هیت میکردن کالاف دیوتی رو (خودمم هیت میکردم و میکنم) چون واقعا زباله بودن کالاف های اخیر .
  اما تا مایکروسافت خرید کالاف دیوتی شد آیپی با ارزش که نباید از روی پلتفرم سونی برداشته بشه سه دلیل میارم که نقض کنم این حرف رو که میگن اکتیویژن نباید خریداری میشد:
  ۱.دلیل اول که مشخصه اکتیویژن داشت به ….. می‌رفت رسما و همین چند وقت پیش بعد خریده شدنش توسط مایکروسافت گفتن دیگه عرضه سالانه می‌ره کنار.
  ۲. فیل اسپنسر گفتش از ایپی های مختلفی بازی میسازن
  ۳. مطمعنا اگه رو پلی استیشن نیاد بهینه سازیش برای اکس باکس و پیسی بهتر میشه چون یه پلتفرم کمتر میشه

  دلیل سوم رو زیاد خودم نفهمیدم چی گفتم اما همون دلیل اول و دوم کافی بود تا از این خرید حمایت کنم

  AmirkhanG.Force......Amir1990KiaPC gamer ;)alinerdP.morganFanresidentevilزمین 52more
 • Omidsoltani7 گفت:

  به نظرم دیدگاه نویسنده نسبت به اتفاقات پیش اومده کاملا درست هستش
  توو دنیایی نفس میکشیم که پول مرده رو زنده میکنه و حرف اولو میزنه
  توو دنیایی زندگی میکنیم که با پول میشه یک شبه راه صد سالو رفت
  امیدوارم دیگه از این دست خریدها از هر سمتی به وجود نیاد و هر کمپانی تلاش کنه و هنرمندانه به خواسته‌های طرفداراش پاسخ بده

  Mateus......Amir1990SquatlatexBlizzardalinerdChiefMetal Gear Solid 3: Snake EaterMahyarMsmSoldier (Wolf Edition)more
  • Amirkhan گفت:

   داش تا مایکرو استودیو دست و پا کنه نسلو سونی برده ….
   مایکرو مجبور بود ناشر مشهور بگیره تا دوباره سر زبون بیوفته

  • amiranathema گفت:

   عزیزم ماکروسافت که اختلاس نکرده به این درامد رسیده اون موقع که سونی داشت واک من میساخت ماکروسافت داشت تکنولوژی جلو میبرد انصاف داشته باشید یه جوری میگید انگار ماکروسافت یه شبه به اینجا رسیده ماکروسافتو شما فقط یه ایکس باکسشو میبینید ؟ ویندوز افیسشو نمیبینید ؟ یا کلی نرم افزار جانبی برای ویندوز و بازی سازی مثالاش زیاده یه سرچ کنید متوجه میشید که همون دوتا برا کل کریر سونی کافیه اگر سونی تلوزیون خوب میساخت موبایل خوب میساخت الان وضعیتش انقد وخیم نمیشد که کل درامدش از کنسولش باشه و تو بقیه زمینه ها برشکسته باشه

   اوچن ( بازی‌ساز آینده بازی‌باز فعلی)NOTHING.
 • واقعیت اینکه سونی دیگه نمی تواند از این خرید چشم پوشی کند ، مایکروسافت بزرگترین ناشر آمریکا رو خریداری کرده که پس از سال ۲۰۲۳ بدون شک CoD انحصاری می شود بس که فیل اسپنسر راستگو تشریف دارند و باتوجه به خالی بودن ای پی های شوتر محور سونی تا زمان عرضه بازی شوتر probably moster, گوریلا گیمز و دیویتیژن ، دستش خالی خواهد بود . حالا این وسط VG24 میگه سونی یوبیسافت رو راحت می تواند بخرد ولی تو خرید الکترونیک آرتز مشکل خواهد داشت ، از طرف دیگر financial times گفته خرید الکترونیک آرتز می تواند بزرگترین خرید سونی و تضمینی بر تداوم عرضه کالاف دیوتی بر پلی استیشن باشد ، IGN هم گفته خرید رو ولش کن همین دست فرمون گسترش تیم و استودیو ها رو بگیر و روی رقیب گیم پس کار کن ، نظر خودم اینکه چون مایکروسافت قصد خرید دیگری دارد اینبار ناچارا باید سونی کیسه رو شل کنه وگرنه آینده اقتصادی پلی استیشن به روشنی الان نخواهد بود

  اوچن ( بازی‌ساز آینده بازی‌باز فعلی)AmirkhanAmir1990SquatlatexBlizzardMateusعلیSoldier (Wolf Edition)کاپتان استخونی
 • پشه گفت:

  ببین چقدر حرکت سنگین بوده سونی اومده بیانیه ( بخون التماس نامه😹) داده و به مایکروسافت التماس کرده به قرارداد اکتیویژن بلیزارد پایبند بمون و کالاف رو انحصاری نکن فقط کم مونده پاها مایکروسافت رو بوس کنه 😹😹😹😹😹😹😹😹

  Nathan Drakժ๏ςτ០я នτяคղցҽDipper pines (s-n)G.ForceAmir1990SquatlatexNVIDIA GeForce GTXMetalloveBlizzard......more
  • PS4EVER گفت:

   اینها فقط آرزوهای شماست چون سامورایی ها هرکاری بکنن تو خونشون هستش که هرگز التماس نمیکنن . اینها هم خیلی محترمانه گفتن که انتظار دارند به قراردادها پایبند بمونن چون باید میدونستن مایکرو پایبند میمونه یا خسارت میده که تکلیفشون رو بدونن . این خیلی چیز عادی هستش و نمیدونم شما خردسالای این سایت چرا فکر کردید سونی داره التماس میکنه . اینقدر از سونی شکست خوردید که الان فکر کردید خبریه نه جانم اول اینکه سونی بازهم برنده این نسل و نسل های آیندست بدون شک و بدون توجه به اینکه مایکرو بازهم خریدهای دیگه ای کنه و دوم اینه که طبق چیزی که از سونی انتظار داریم همیشه جنجال های خبری مثل این از طرف مایکرو رو با یه خبر کوبنده کاملا محو کرده بنابراین بدونید همین الان هم سونی در حال کار و آماده کردن یه واکنش عالی برای کم رنگ کردن و محو این خبر خرید هستش و مطمئنم طولی نمیکشه که اینکارو میکنه . پس شما دیگه لازم نیست اینقدر عقده ای هر چیزی رو تحلیل کنید و آروزهاتون رو در جمله هاتون به زبان بیارید !

   عمو فیل کبیرsamanMr.JChiefG.ForceAmir NaderiعلیAmir1990O2Squatlatexmore
   • حالا کاری به حرف های اون دوستمون ندارم (شما خردسالای این سایت) بهش اینو میگی بعد خودت برمی‌گردی یه نسل ک تازه شروع شده هیچ چیزی مشخص نیست حتی خود تحلیل گر ها هم نمیدونن قراره چی بشه داری با فن بوی بازی سونی رو برنده الان می‌کنی من کاری ندارم که سونی رو برنده اعلام کردی اگه ماکرو هم برنده اعلام میکردی همین حرفو میزدم بهت یه نسل سونی خیلی خوب عمل کرد دیگه ممکنه نسل بعدی این طوری تکرار نشه جدا از فن ایکس باکس بودنم میگم این حرفو

    ChiefNOTHING.
    • PS4EVER گفت:

     من الان چند ساله سونی رو برنده اعلام میکنم کاربرای قدیمی این سایت منو میشناسن ، با قاطعیت میگم این نسل و نسلهای بعدی هم سونی برندست

     • پس شما اشتباه می‌کنی یه سوال داشتم میتونی آینده رو ببینی؟دوست عزیز ما حتی نمی‌دونیم یه دقیقه دیگه قرارع چه اتفاقی بیوفته تو یه نسلو پیشبینی می‌کنی از قبل بنظرم سخت در اشتباهی اگه این طوری پیشبینی می‌کنی چرا خرید هارو پیشبینی نکردی…بیاین بدون تعصب و این که چه کنسولی داریم نه حتی برای سونی برای ماکرو هم این طوری پیشبینی نکنیم هیچی مشخص نیست ممکنه اصلا هیچ کس برنده نشه رقابت ها در حد هم باشن همین طور هم ممکنه یکی برنده بشه همون طور که گفتم هیچی معلوم نی

  • amiranathema گفت:

   حالا کالافم همچین چیزی نیست که سونی خواد التماس بکنه 😐 یه سری قرارداد داشتن گفته ک اقا روی قرار دادمون با اکتیویژن بمون به هرحال این وسط پولی چیزی خرج شده الکی نیست که یه جوری راجب کالاف حرف میزنید انگار مثلا چقد تاپه هرسال همون کپی سال قبلو میده ( خدایش مودرن وارفیر خوب بود ولی ) این وسط فقط وارزونش اونم به خاطر استریمرا که صب تا شب داخلشن ترنده سونی نیاز به یه بتلرویال درست حسابی داره

 • ?Sony: Wait, What are your super-powers again
  .Microsoft: I’m rich

  اوچن ( بازی‌ساز آینده بازی‌باز فعلی)NOTHING.SquatlatexP.morganChiefکاپتان استخونیعلیدژی
 • ShinjiMikami گفت:

  بسیار عالی شد خرید.
  امیدوارم بازم بخره 👌🏻
  فرمانروایی مایکروسافت با استارفیلد شروع خواهد شد.

  Skyrim : The Elder Scrolls Vاوچن ( بازی‌ساز آینده بازی‌باز فعلی).AmirkhanMr.JDipper pines (s-n)aliboostaniAmir1990O2Dhdhmore
 • Roham.u گفت:

  مایکروسافت هر کاری بکنه باز نمیتونه روحِ بازیسازی رو به کالبد خودش تزریق کنه.
  الان جا رشد برای استودیو های مستقل شدیداً باز شده
  واحتمالا سونی هم میره سمت این استودیو ها

  Skyrim : The Elder Scrolls VPouria_MNMr.Jժ๏ςτ០я នτяคղցҽعمو فیل کبیرپشهG.ForceAmir NaderiAmir1990O2more
  • مردم یه جوری حرف میزنن سونی بلده بازی بسازه مایکروسافت بلد نیست انگار این دوتا شرکت آدمن خودشون بازی میسازن
   جمع کنین این تفکرات ابتدایی رو خدا وکیلی.

   Skyrim : The Elder Scrolls VamiranathemaMr.Jعمو فیل کبیرپشهG.ForceAmir NaderiعلیAmir1990NOTHING.more
  • NOTHING. گفت:

   ستاد تنظیم روحیه 😂

   ببینید ادم هیتر نیستم واصلا وقت این کارم ندارم ولی نمیتونم واقعیت نگم

   ۹۰ درصد سونی فنا به امید این نشستن اون استودیو
   دیویتیژن بیاد شوتر اول شخص بزنه بعددددد بیاد با استودیو های شوتر اکس باکس رقابت کنه(( با اینا))؟؟؟
   ایدسافت ور
   ۳۴۳
   ریون ،های مون،
   ماشین گیمز،
   اینفنیت وارد
   ،تری آک و…
   خدایش خودتون خنده خون نمیگیره؟
   من خیلییییی رویایی بگم اون استودیو خیلی زود موفق بشه یه ۶سال میکشه(نسل۹ تموم شده)

   دوست عزیزی که دنبال شوتر اول شخصی بهترین جا برای تو اکس باکس یا پیسیه(بهترین انتخاب اگه بودجه شو داری)
   میخوای قبول کن میخوای نکن

   Skyrim : The Elder Scrolls VamiranathemaMr.Jժ๏ςτ០я នτяคղցҽعمو فیل کبیرG.ForceAmir NaderiAmir1990Daenerys Targaryen......more
  • Cry about it گفت:

   سلام
   بعد از خرید اکتیویژن دیگه خود سونی و جیمبو هم بیخیال شدن و شکست دادن
   ولی هنوز فناش بیخیال نشدن
   من جای جیمبو بودم از فردا بخش کنسول سازی رو‌ میبستم از این به بعد بازی هام رو فقط واسه PC میدادم

   پلتفرمی که کالاف روش نباشه=…

   Skyrim : The Elder Scrolls VNOTHING.Mr.JSquatlatexRoham.u
  • PS4EVER گفت:

   به این خردسالها اینارو بگی متوجه نمیشن وقتی یه کم بزرگتر شدن و کماکان دیدن سونی شماره یک بازاره و بازهم نسلهارو پشت سر هم باختن میفهمن که ما چی میگیم . بهشون کاری نداشته باش بزار تو باد این خبر خرید و رویای بردشون بمونن چون طولی نمیکشه که سونی با واکنشش بدجور اینارو از خواب سنگین آروزهاشون بلند میکنه . منتظر باشید

   اوچن ( بازی‌ساز آینده بازی‌باز فعلی)samanChiefعمو فیل کبیرAmir NaderiعلیAmir1990Roham.uDaenerys TargaryenSoldier (Wolf Edition)more
   • NOTHING. گفت:

    این یکی از همون ۹۰ درصد که فکر میکنه اون استودیو نوپا میخواد این استودیو های شوتر اول شخص اکس باکس که حداقل ۳تا گیم ساختن(حداقل سابقه۱۵سال فعالیت دارن بعضی هاشون مثل ریون بالای ۳۰ساله) رو بزنه زمین
    ای فلک تاکی کلک🤡

    اوچن ( بازی‌ساز آینده بازی‌باز فعلی)Metal Gear Solid 3: Snake EaterChiefعمو فیل کبیرAmir NaderiعلیAmir1990NOTHING.زمین 52مطالب طنز
   • .چرا فکر میکنین سونی باید جواب بده شاید یه سیاست دیگه داره شماچیکاره هستین من چیکاره هستم هممون چیکاره هستیم ما فقط گیمر هستیم بلدیم بازی کنیم نه تحلیلگر هستیم نه سیاستمدار سیاست اونارو فقط خودشون میدونن

    NOTHING..مطالب طنزChiefSquatlatex
   • amiranathema گفت:

    عزیزم توم خیلی خوشحالی دنیا داره میره سمت سیستم استریمینگ کافیه نسل اینترنت پیشرفت کنه فک کردی چرا ماکروسافت با اینکه داره رو گیم پس ضرر میده ولی باز تاکید داره روش ؟ چون داره ایندرو میبینه فک کردی تا چند نسل دیگه ساخت کنسول فیزیکی جواب میده ؟ خیلی خوشحالی بخدا همه شرکتای قول دارن میرن سمت استریمینگ و متاورس برا همین ماکروسافتو گوگل اینا انقد پول دارن چون مغز دارن و سونی تو همه زمینه ها جز گیمش برشکسته شده ؟ چون قدیمی فکر میکنن شرکتایی مثل ماکرو گوگل امازون هی غول تر میشنو پولدار تر چون میدونن دنیا داره چه سمتی میره شرکتایی مثل سونی میمیرن یه زمانی کسی باور نمیکرد سگا تو اوج قدرت بکشه کنار چون ایندرو ندیدن خریت کردن شکست خوردن و پابلیشر شدن آتاریم همینطور دقیقا شما از همه خردسال تری سنت نمیخوره که راجب این شرکتا چیزی بدونی اینا یه زمانی غول بودن ولی به خاطر اشتباهات مدیریتی از بین رفتن مثل الان سونی پیش بینی من اینه که نسل بعدی سونی دیگه کنسول نمیسازه و پابلیشر گیم میشه همین الانم داره زیرساخت اینکارو برای امدن تو بازار پیسی بنا میکنه خودشونم فهمیدن دیگه نمیتونن به رقابت ادامه بدن وقتی داره رو فروش پلی استیشنش ضرر میده جا فن بودن و حال به هم زن بودن یکم فکر کنید مطالعه کنید نه اینکه برید فقط چیزی که دوست دارید بشنویدو بخونید

    NOTHING.
    • PS4EVER گفت:

     کارشناسای سونی ماست نیستند که چیزی که مثلا شما داری میبینی و مایکروسافت داره میبینه رو نبینن . چرا فکر میکنی اینا نمیبینن و برنامه ای ندارن ؟ اگه ضرری هست بخاطر بحران کرونا در همه بخش ها بوده وگرنه سونی به غیر از زیان دهی بخش موبایلش که الان داره جمع و جورش میکنه سایر بخش هاش سود ده بوده . همین الان هم اسپایدر من جدید همینطور داره میفروشه و سونی سود سرشاری داره ازش میبره . بیشتر از 50 درصد بازار سنسورهای هوشمند تصویری شرکت های مختلف مال سونی هستش میدونی چه درآمد سرشاری از این حوزه داره ؟ فکر نکن سونی بی پوله و آینده رو نمیبینه . استراتژی هر شرکتی متفاوته یکی مثل مایکروسافت مجبور میشه به اندازه چند سال ضرر بیاد همچین خریدی بکنه یکی مثل سونی میاد اینسامنیاک گیمز رو فقط با 229 میلیون دلار میخره ولی مشکل یه ناشر بزرگ با اسپایدر من و رچت و مایلز مورالز و…. بهش سود دهی میده . اگه میگم سونی همیشه برندست چون سونی میسازه ولی مایکرو آماده میخره . بالاخره هر چقدر خرید کنه یه جایی تمام میشه یه جریان ولی سونی با سرمایه گذاری معقول میاد دست روی استودیوهایی میزاره که در آینده ای نزدیک واسه خودشون یه هیولا میشن . کی فکر میکرد گوریلا گیمز بیاد از کیلزون شاهکاری مثل هواریزن بسازه ؟ کی فکر میکرد اینسامنیاک گیمز به این جایگاه فعلی برسه که مثل ناشر عمل کنه ؟ مطمئن باش همین الان هم وقتی دست گذاشته رو بلو پویینت و فایراسپیریت و هوس مارک یعنی برای آینده نزدیک اینهارو به بالاترین درجه ممکن میرسونه . به همین خاطره که میبینی عملا نسل ها میگذره ولی مایکروسافت هیچ آی پی سیستم سلر قوی نمیده و فقط میره میخره ولی سونی هر نسل میاد یه نماد سیستم سلر و بزرگ به خانواده پلی استیشن اضافه میکنه . نکته بعدی هم اینه که فکر کردی مدیریت این حجم بالای آی پی های جدید که مایکرو گرفته سادست ؟ مایکرو اگه خیلی توان داشت میتونست جلوی کنسل شدن عنوانی مثل اسکیل باند رو بگیره . ممطئن باش از همین الان پیش بینی میکنم مایکروسافت به خیلی از آی پی هایی که در اختیار گرفته چنان گندی بزنه که صدای همه در بیاد . فکر کردی میگم سونی همیشه برندست بخاطر فن بوی بازی و تعصب الکی میگم ؟ خیر من از اون زمانی که آتاری دسته خلبانی بود بازی کردم تا الان حرف الکی هم نمیزنم حالا شماها هر جور دوست دارید بگید ولی من میگم تحت هر صورتی حتی باورود غول هایی مثل گوگل یا آمازون یا خرید شرکت های دیگر توسط مایکروسافت ، بازهم سونی برنده تمام نسل های آینده خواهد بود .

    • رفتن سمت سرویس کلود گیمینگ و اینترنتی چیز خوبیه خیلیا ممکنه نتونن سخت افزار بخرن میتونن رو همون کنسول نسل قبلشون نسل جدید رو با هزینه یه گیمپس بازی کنن ماکرو الان خیلی به صرفه عمل می‌کنه انحصاری های روز عرضه گرفته تا گیمپس ارزون که دیگه نخوای ۶۰ ۷۰ دلار پول بدی تا کنسولی که قیمتش اینجا خیلی مناسب تره تو با ۱۸ تومن سری اکس یا ۹ تومن سری اس با یه گیم پس ۲۰۰ تومنی ۶ ماهه میتونی بری نسل ۹ با سونی بخوای بری نسل ۹ فقط ۲۵ تومن کنسولع هر گیم باهات ۲ میل در میاد…

  • Roham.u گفت:

   بعضی ها انگار سهام دار مایکروسافت هستن، اینقد محکم از مایکرو دفاع میکنن.
   در هر صورت بخوای یا نخوای با این گروکشی ها آخرش این گیمرها هستن که ضرر میکنن.
   شاهد خواهید بود که چقد سرویس ها و بازی ها گرون خواهد شد

   ChiefSquatlatexپشهعلیNOTHING.
   • NOTHING. گفت:

    من درک نمیکنم
    به شما سونی فنا چه تاثیر میخواست داشته باشه این خرید؟؟؟

    مثلا برفرض سونی میرفت اکتیویژن میخرید (کاری به بودجه و اینا ندارم فقط تصور میکنیم)
    شما اونجام باید ۷۰ دلار میدادید تازه سونی جونت مجبور میکرد هر گیمری یه کنسول ps5 بخره ((درست دیه))؟؟
    این ور نه پیسی پلیرا میدونن قراره بازی هاشون کرک بشه بازم کالاف بزنن
    اکس باکس پلیرام که روز اول گیم پس میزنن دیه نیاز به پرداخت هزینه اضافه نیست
    این ور هیچ محدودیت نداری شما
    چندتا انتخاب جلوته
    اکس باکس سری اس قیمت زیر۱۰ تومن
    سری اکس بالای ۱۷تومن
    پیسی بالای ۴۰تومن
    صبرکنی یه۴سال دیه کلاد همه گیر شدنی اون وقت با هزینه خیلی کم مثلا سالی ۱میلیون بزنی این گیم هارو داخل مانیتور یا هرچی که نت بهش وصل میشه
    🚶‍♂️🚶‍♂️
    ⭕حالا سوال بزرگ من از امثال تو اینه
    شما نگران سونی یا نگران جیبت ((که یه وقت کنسول دیه نخری))یا اینکه نگران صنعت گیمی؟
    موقعیت خودتون مشخص کنید واضح ادم بفهمه حداقل🚶‍♂️

    Nathan Drakاوچن ( بازی‌ساز آینده بازی‌باز فعلی)NOTHING.مطالب طنزMr.Jعلی
  • روح بازی سازی ؟منظورت از روح بازی سازی چیه مثلا فیل اسپنر خودش می‌ره میشینه پشت میز گیم میسازع و این طوریه ک استعداد ندارع ولی جیم رایان استعداد داره.دادا خودتم میفهمی چی میگی وقتی دست ب خرید این چنینی میزنع خودش قرار نیس بسازه میسازن براش همونایی که گیم ها فوق العاده ای ساختن…

   Skyrim : The Elder Scrolls VMr.JNOTHING.
 • Mateus گفت:

  “”اگر از ساکنین سیاره‌های دیگر هستید، باید بدانید که شرکت مایکروسافت مدتی پیش اعلام کرد که یک شرکت بازی‌سازی کوچک (!) به نام اکتیویژن بلیزارد را خریداری کرده است. این معامله برای ردموندی‌ها حدود 68.7 میلیارد دلار هزینه در بر داشت و احتمالاً این میزان پول برای توسعه‌ی بازی Blur 2 کافی خواهد بود. در مقام قیاس، این مبلغ را کنار درآمد دلاری کشور ما (غیر رسمی) در پایان سال ۱۴۰۰ یعنی حدود 9.4 میلیارد دلار قرار دهید.””
  .
  دارک ترین پاراگرافی که توی گیمفا خوندم 🙃
  پرچم بالاست 📿

  Skyrim : The Elder Scrolls Vاوچن ( بازی‌ساز آینده بازی‌باز فعلی)علیh00manDaenerys TargaryenSoldier (Wolf Edition)NOTHING.alinerdFanresidentevilChiefmore
 • همچنین این رو اگر نبینین نصف عمرتون برفناست خداوکیلی.
  .
  https://youtu.be/3bC460lQEE4
  .
  اینو آپلودد پاک میکنه واسه همین لینک منبع اصلیش رو گذاشتم.
  (آقای کریمی لطفا این دوتا کامنت رو تایید کنید هیچی نداره و خیلی سرش زحمت کشیدم🥺)

 • این خرید در های هزاران میم رو به روی اکس باکس باز کرد XD

  Skyrim : The Elder Scrolls V......NOTHING.samanalinerdChiefMateusSoldier (Wolf Edition)مطالب طنزکاپتان استخونیmore
 • وای این پست خنده دار ترین پست سال بود🤣😂😂🤣😂😂
  مخصوص فشاری کردن😈

  علی......h00manSoldier (Wolf Edition)NOTHING.
 • Mohsenj74 گفت:

  مبارک مایکرو و فن های ایکس باکس و سهامداران اکتیویژن که پول بزرگی به جیب زدن ، سونی هم باید برنامه ایی مخصوص بچینه با توجه به اتفاقات اخیر و امیدوارم کمترین آسیب رو ببینه از این بمب بزرگی که منفجر شد و چه بسا این خرید بزرگ باعث بشه به تدریج پلی استیشن با ارائه محتوای خاص تر و بیشتر و جادوی همیشگیش اوضاع بسیار مستحکم تری پیدا کنه ، چالش بزرگی که تیم ایکس باکس داره مدیریت این ۳۲ استودیو هست و در نهایت خروجی اونها که از ۲ سال دیگه مشخص میشه تنها تهدیدی که من میبینم برای سونی نبود کال اف دیوتی هست که ۹۹٪ انحصاری میشه در آینده و پلی استیشن باید فکری به حال گیمر های کژوال بکنه که تعدادشون زیاده و تاثیر گذارن به روی این صنعت و مهمتر باید این نوار خریدن ناشر قطع بشه این بدترین تهدیده به عقیده من و میتونه گریبان کل این صنعت رو بگیره ، متاسفانه این خرید بزرگ احتمال اینکه خیلی از سهامداران ناشر های بزرگ رو وسوسه کنه وجود داره ، شاهد تاثیرات این خرید طی سالهای آینده خواهیم بود تاثیراتی که امیدوارم مثبت باشه برای ویدیو گیم
  .
  من اولین چیزی که برام مهمه گیمه نه این نام ها ! و تا موقعی که پلی استیشن مثل نسل های گذشته باشه تا اونجا که بتونم ازش حمایت میکنم این پلی استیشن صرفا یک برند نیست برای من حکم ویدیو گیم هم داره با تاثیرات بزرگی که داشتن رو این صنعت نه صرفا با پول بلکه با حمایت از خلاقیتِ بازیسازان کوچک و گمنام همون راهی که تا الان به بهترین شکل جواب داده و قطعا شاهد برنامه های شگفت انگیزی ازشون خواهیم بود. ایستگاه بعدی تجربه اثری شگفت انگیز به نام هورایزون هست ، تازه اول نسله 🙂
  .
  .
  فیل اسپنسر میگفت به کنسول وار اهمیتی نمیدم و گیمر ها رو تشویق به این میکرد که کنسول وار رو کنار بزارن ولی با این خرید هایی که کرد آتش کنسول وار رو بسیار شعله ور کرد و در این بین خیلی و بعضی از فن های ایکس باکس که خشابشون پر شده نمیدونن چطوری تیر اندازی کنن مراقب باشید اولین گلوله رو به خودتون نزنین 😂😂 والا

  Playstation x DiscordChiefAmir NaderiعلیAmir1990GOD OF WARایمان غلامی مهرآبادیزمین 52NOTHING.
 • دیگه دوره ترول کردن مایکروسافت گذشته،فن بوی بازیو دیگه بزارید کنار هر کنسولی که به نظرتون براتون مناسبتره رو بخرید من که میرم سمت ایکس باکس به سه دلیل:
  1..گیم پس
  2…قیمت مناسبتر
  3…علاقم به سبک rpgوشوتر و ریسینگ

  Skyrim : The Elder Scrolls VsamanMr.JChiefG.ForceعلیAmir1990MICROSOFT.xbox oneh00manکاپیتانmore
 • سونی قطعا تا اواخر ۲۰۲۳ یه ناشر بزرگ میخره ، حالا میخواد EA باشه یا یوبیسافت ( به نظر خودم میره سراغ یوبیسافت ، چون گند زده به آیپی هاش ) ، ولی سونی فقط یه بار میتونه همچین خرید بزرگی کنه .

  Skyrim : The Elder Scrolls VPlaystation x DiscordMr.JG.ForceAmir Naderiعلیh00manERFAN TEAX PLAYSSoldier (Wolf Edition)زمین 52more
 • باید سونی موقعی که سگا رو زمین زد به فکر الان میشد که رقیبی جدی هم داره به نام ایکس باکس .
  اون موقع وقتی که سگا رو زد زمین پیش خودش می‌گفت دیگه رقیبی ندارم ولی ورق یکدفعه پیچید و تا الان به نفع مایکروسافت هست.
  موقعی که محتوا های کالاف دیوتی رو انحصاری میکرد باید به فکر الان میشد که دیره.
  به قول بزرگا چوب خدا صدا نداره هر می بخوره دوا نداره.

  Nathan DrakSkyrim : The Elder Scrolls VPlaystation x DiscordMr.JG.ForceعلیAmir1990ایمان غلامی مهرآبادیSoldier (Wolf Edition)......more
  • سگا خودش قبل سونی هم ویرانه بود و جلو نینتندو حرفی برای گفتن نداشت ، در واقع رقیب اصلی سونی , نینتندو بوده که به قرارداد که با سونی برای ساخت کنسول عمل نکرد و خود سونی تصمیم گرفت همون پروژه رو ادامه بده و پلی استیشن متولد شد ، و نکته دوم اینکه شما قابلیت استدلال فرق محتوای انحصاری و انحصار کامل کل بازی رو درک نمی کنید واقعا عجیبه

   Skyrim : The Elder Scrolls VNOTHING.
 • ایکس باکس فن‌های ایرانی جوری از پول پاشی مایکروسافت خوشحالن که انگار نقشی تو این خرید داشتن!
  تویی که گیم پس ظرفیتی مجانی میزنی چه سودی به مایکروسافت رسوندی که از 70 میلیارد دلار خرج کردنش خوشحالی و تشویقش میکنی که بیشتر خرج کنه؟!

  Skyrim : The Elder Scrolls Vاوچن ( بازی‌ساز آینده بازی‌باز فعلی).samanMr.JChiefժ๏ςτ០я នτяคղցҽG.ForceعلیAmir1990more
 • ولی جدای از شوخی چه حرف درستی زدید؛ «استفاده از کلمه‌ی اجتناب ناپذیر به وضوح نمایان‌گر این است که وی قصد دارد تا با قدرت پول مایکروسافت سایرین را مجبور به گذر از مسیری که این شرکت خلق کرده است کند» این حرف تمام اون چیزیه که منم تو این مدت در تمام نظراتم مدنظر داشتم. ابرشرکت‌ها دارن کلیشه‌هایی رو ایجاد میکنن که همه مجبور باشن از اون کلیشه‌ها تبعیت کنند. یا تبعیت کنند و یا نابود بشن. دیگه خبری از پروژه‌های بلند‌پروازانه‌ای مثل نومنز اسکای (نتیجه‌ی ابتدایی رو ول کنید نتیجه‌ی نهایی رو بچسبید جدای از اینکه بازی بهرحال بازی خلاقانه‌ای بود و ایده‌ای خلاقانه هم داشت) نخواهد بود. بازیای خلاقانه و جریان‌ساز دیگه تحت عنوان جریان کالت مستقیم به توالت فرستاده می‌شن خود مایکرو نسل پیش بخش زیادی از توانش رو صرف همین بازیا کرد. کدوم شرکت شهامت این رو پیدا خواهد کرد که بازی‌ای مثه undertale یا disco elusyum بسازه؛ این بازیا اساسا بازیای گیم‌پس پسندی نیستند و معمولا به رغم نمرات بالا خیلی فروش نمی‌رن. آیا کسی اونقدر شهامت خواهد داشت که بازی مستقل و خلاقانه بسازه؟ طبیعتا از هر هزار عنوان مختلف تعداد کمی دیده میشن و بقیه اصلا دیده نمی‌شن حالا با این جریان‌سازی مایکرو و بقیه‌ی شرکت‌های بزرگ آیا دیگه شرکت‌های مستقل می‌تونن زندگی کنند؟ کاری که مایکرو کرد برای خودش خیلی خوب تموم میشه و احتمالا در آینده اکوسیستم‌اش بزرگترین و قدرتمندترین اکوسیستم در این صنعت میشه اما کسایی که شهامت به خرج دادند و خواستند بیرون از این اکوسیستم راه خاص خودشون رو طی کنند چه اتفاقی براشون می‌افته؟

  ChiefعلیAmir1990NOTHING.Soldier (Wolf Edition)زمین 52
  • Ryder گفت:

   باهاتون موافقم بجز
   میگید بازی تو سبک دیسکو الیسوم گیمپس پسند نیست درصورتی که مایکرو به فرست پارتی خود خودش گفته برو کلون اینو بساز(بازی جاش سایر)
   اگه مایکرو ریسک پذیر نبود اینهمه آیپی جدید نمیدادیا سراغ آیپی های مرده و احیاشون مثل پرفکت دارک ۳۶۰ که گور سری رو کند نمیرفت
   یا تاخیر یه ساله هیلو و بعدش استارفیلد
   کنسل کردن سالانه کالاف و…
   همش نشان از اهمیت مایکرو به کیفیته

   Skyrim : The Elder Scrolls VChiefکاپتان استخونیعلیNOTHING.
 • یکی به من بگه وارزون انحصاری میشع یا نه؟؟؟😥😭

  اولترا پرومکس نوبSkyrim : The Elder Scrolls VChiefNOTHING.
 • Farid گفت:

  والا انتظار یه متن رسمی داشتم
  غافلگیر شدیم با خوندن متن
  و اینکه صد البته خیلی جالب بود
  خسته نباشید

  Skyrim : The Elder Scrolls VChiefعلیLucciola BalladNOTHING.ایمان غلامی مهرآبادی
 • Squatlatex گفت:

  چقدر باحال بود این میمرا کارشون درسته چه خارجی چه داخلی خیلی خندیدم مخصوصا اینکه هری آزبورن گفت فقط اسپایدرمن برام مونده🤣🤣🤣

  اولترا پرومکس نوبNathan DrakSkyrim : The Elder Scrolls VChiefعلیNOTHING.
 • IntOner One گفت:

  سونی:اگه فکر کردی تو تنها کسی که توی این صنعت داره جون میکنه،تو عقلت حتما ازدست دادی،تک تک اون استدیو ها بهت بازی دادن…و بعدش تو رفتی همشون خریدی…چه انتظاری داشتی؟یه روز برای کنسولت بازی میدن…یه روز میری استدیوشون میخری…فکر کردی میتونی فقط خودت تنهایی تصمیم بگیری و همه کار انجام بدی؟
  خب…THIS IS WHAT YOU FUCKING GET!!
  ماکروسافت:Shut up! Shut up, shut up, shut up, SHUT UP!
  (ببخشید شاید شوخیش خیلی قابل فهم همه نباشه ولی اگه میدونید این متن از کدوم داستان اومده و یادتون باشه،بدونید خیلی خفنید جدا)

  Nathan DrakSkyrim : The Elder Scrolls VLucciola BalladNOTHING.
 • چقدر بد شانسم😐فرض کن داری از ایکس باکس به پلی استیشن نقل مکان میکنی،دقیقه نودی 🐘 خرطوم دراز ما میاد اکتیویژن که شرکت مورد علاقه اته رو میخره.دیگه نمیدونم چی بگم😐. اگه نمیخواستم پی اس فایو بگیرم خیلی خوشحال میشدم اما نه الان.پیش بینی من در سال ۲۰۲۷: مایکروسافت کرفتون رو خرید!.۲۰۳۰: مایکروسافت یوبی سافت رو خرید!پیشگ بینی من در سال ۲۰۵۰: مایکروسافت دنیا را خرید و 🐘 اسپنسر در سن ۷۰ سالگی رییس جمهور دنیا شد!!!

  Skyrim : The Elder Scrolls VNOTHING.
 • i.amirrezza گفت:

  د.ستان جدا از شوخی چرا و واقعا چرا هیچکس از خودش نمیپرسه چرا کمپانی به بزرگی اکتیویژن باید حاضر بشه خودش رو به ماکروسافت بفروشه؟؟!! این کمپانی هیچ مشکل مالی یا فنی غیرقابل حلی نداشت. فقط اخبار و حواشی بودن که از بیلیزارد شروع شد و با ظرافت خاصی به اکتیویژن هم راه پیدا کرد به لطف اصحاب رسانه!! کی این جریان توسط رسانه ها رو رهبری میکرد؟؟ و ماکروسافت یهو یک روز صبح در حالی که کلی حاشیه اطراف این کمپانی رو گرفته مثل یک قهرمان ظاهر میشه و یکی از بزرگ ترین کمپانی های بازی سازی رو میخره!! همچنان یک سوال وجود داره راجع این خرید.چرا اکتیویژن حاضر شد تصاحب بشه؟؟ آیا ماکروسافت بدون وجود اون حواشی موفق به این کار میشد؟؟
  التماس تفکر