تاریخ اکران فیلم Tár با بازی کیت بلانشت مشخص شد

6 آذر 1400 - 10:16
کیت بلانشت

کیت بلانشت قرار است در فیلم Tár نقش رهبر ارکستری به نام لیدیا تار را به تصویر بکشد.

اوایل سال جاری میلادی، گزارش شده بود که کیت بلانشت (Cate Blanchett) به فیلم تار (Tár) به کارگردانی تاد فیلد (Todd Field) پیوسته است. تاد فیلد که نامزد شدن برای جایزه اسکار را در کارنامه خود دارد، پس از پانزده سال، قرار است اثری جدید را کارگردانی کند.

حال، به لطف گزارش‌های تازه، علاوه بر مشخص شدن تاریخ اکران فیلم، دیگر بازیگران این اثر و همچنین موضوع آن معلوم شده است. بنابر گزارش‌ها، در فیلم تار، کیت بلانشت قرار است نقش یک رهبر ارکستر به نام لیدیا تار را بازی کند که یکی از بزرگترین افراد در زمینه خود محسوب می‌شود و اولین رهبر ارکستر زن در یک ارکستر بزرگ در کشور آلمان بوده است.

در کنار کیت بلانشت، دیگر بازیگرانی که در این فیلم نقش‌آفرینی خواهند کرد شامل نینا هاس (Nina Hoss)، نیومی مرلنت (Noémie Merlant)، جولین گلاور (Julian Glover)، مارک استرانگ (Mark Strong) و آلن کوردانر (Allan Corduner) هستند. بازیگران تازه‌کاری همچون سوفی کاور (Sophie Kauer) و سیلویا فلوت (Sylvia Flote) نیز در این فیلم حضور خواهند داشت.

مارک استرانگ

تاد فیلد علاوه بر کارگردانی این اثر، نوشتن فیلم‌نامه آن را در دست داشته است. او تاکنون سه مرتبه برای جایزه اسکار نامزد شده است. او برای نوشتن فیلم‌نامه اقتباسی فیلم در اتاق خواب (In The Bedroom) و فیلم کودکان کوچک (Little Children) و جایزه بهترین فیلم برای فیلم در اتاق خواب، نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.

تاد فیلد، علاوه بر کارگردانی و نویسندگی قرار است تهیه‌کننده این فیلم باشد. موسیقی فیلم تار قرار است توسط آهنگساز برنده جایزه اسکار هیلدور گودنادوتیر (Hildur Guðnadóttir) ساخته شود. این آهنگساز، اولین آهنگساز زنی است که موفق شده تا جایزه اسکار، گلدن گلوب و بفتا را برای ساخت موسیقی متن بدست بیاورد.

فیلمبرداری فیلم تار در حال حاضر در شهر برلین کشور آلمان در جریان است. انتظار می‌رود که فیلم تار در تاریخ 7 اکتبر سال 2022 میلادی روی پرده سینماها اکران گردد.

منبع: کولایدر

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید