باکس آفیس هفته: هالووین خونین هالیوود!

25 مهر 1400 - 21:23

فیلم هالووین می‌کشد (Halloween Kills) این هفته اکران خود را در آمریکا آغاز کرد و با وجود آن‌که به صورت همزمان از طریق سرویس استریم پیکاک نیز در دسترس علاقه‌مندان قرار داشت، توانست بسیار بهتر از حد انتظار ظاهر شده و با عملکردی فوق‌العاده، صدرنشین جدول باکس آفیس هفته شود.

هالووین می‌کشد در روز جمعه به فروش 22.8 میلیون دلاری دست پیدا کرد که از این میزان، 4.8 میلیون دلار آن در روز پیش نمایش این فیلم به دست آمده بود.

دومین قسمت از سه‌گانه پایانی مجموعه هالووین، در روز شنبه به فروش 17 میلیون دلاری و در روز یکشنبه نیز به فروش 10 میلیون دلاری دست یافت تا در نهایت صدرنشین جدول باکس آفیس این هفته شود.

بدین ترتیب، مجموع فروش این فیلم در نخستین آخر هفته خود به عدد فوق‌العاده 50 میلیون دلار رسید که بسیار بهتر از رقم 30 تا 35 میلیون دلاری است که کمپانی یونیورسال برای آن در نظر گرفته بود.

تریلر فیلم هالووین می‌کشد (Halloween Kills)

این میزان فروش باعث شد تا فیلم هالووین می‌کشد، رکورد بهترین افتتاحیه در بین فیلم‌های ترسناک در دوران کرونا را به نام خود ثبت کند. پیشتر، این رکورد با افتتاحیه 47 میلیون دلاری، در اختیار فیلم یک مکان ساکت: بخش دوم (A Quiet Place: Part II) قرار داشت.

این افتتاحیه همچنین باعث شد تا رکورد بهترین افتتاحیه برای فیلم‌های با درجه سنی بزرگسال نیز در اختیار این فیلم قرار گیرد. این رکورد در دوران کرونا، در اختیار فیلم جوخه انتحار (The Suicide Squad) با فروش 26 میلیون دلاری، قرار داشت.

دیگر فیلم جدید این هفته اما، نتوانست به موفقیت فیلم هالووین می‌کشد دست یابد. فیلم آخرین دوئل (The Last Duel) که جدیدترین ساخته ریدلی اسکات (Ridley Scott) است، کمی کمتر از حد انتظارات ظاهر شد و با فروش 4.8 میلیون دلاری، در رده پنجم جدول باکس آفیس قرار گرفت.

فیلم آخرین دوئل (The Last Duel)

اما در رده دوم جدول، صدرنشین هفته گذشته قرار گرفت که توانست با فروش 24 میلیون دلاری، در این رده قرار گیرد. فیلم زمانی برای مردن نیست (No Time to Die) این هفته با افت فروش 56 درصدی نسبت به هفته قبل مواجه شد که نشان دهنده عملکرد خوب آن در این هفته است.

فیلم ونوم: بگذارید کارنیج بیاید (Venom: Let There be Carnage) نیز گرچه این هفته با افتی بیشتر از حد انتظار ظاهر شد اما در نهایت با فروش 16 میلیون دلاری، در رده سوم جدول باکس آفیس قرار گرفت.

بدین ترتیب مجموع فروش ونوم 2 در آمریکا از مرز 168 میلیون دلار عبور کرد تا این فیلم به چهارمین فیلم پرفروش سال 2021 تبدیل شود. قسمت دوم ونوم، به زودی از دو فیلم F9 و بیوه سیاه (Black Widow) نیز عبور خواهد کرد اما شانس زیادی برای شکست رکورد فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings) ندارد.

فیلم ونوم: بگذارید کارنیج بیاید (Venom: Let There be Carnage)

رده چهارم نیز به انیمیشن خانواده آدامز 2 (Addams Family 2) رسید که این هفته نیز بهتر از پیش‌بینی‌ها کار کرد و 7.1 میلیون دلار فروش داشت. این انیمیشن اگر به همین روند خود ادامه دهد، برای تبدیل شدن به پرفروش‌ترین انیمیشن سال 2021 در کشور آمریکا، شانس بسیار خوبی خواهد داشت.

رتبهفیلمفروش آخر هفته (در آمریکا)فروش کلی (در آمریکا)
1Halloween Kills50 میلیون دلار50 میلیون دلار
2No Time to Die24 میلیون دلار99 میلیون دلار
3Venom: Let There Be Carnage16 میلیون دلار168 میلیون دلار
4Addams Family 27 میلیون دلار42 میلیون دلار
5The Last Duel4 میلیون دلار4.8 میلیون دلار
6Shang-Chi‎3 میلیون دلار218 میلیون دلار
7Honsla Rakh706 هزار دلار706 هزار دلار
8Free Guy680 هزار دلار680 هزار دلار
9Lamb543 هزار دلار2 میلیون دلار
10Most Eligible Bachelor470 هزار دلار470 هزار دلار

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

  • خوبی این باکس آفیس ها اینکه حداقل من متوجه میشم چه فیلم های جدیدی اومده ، تا شب بزارمشون تو لیست دانلود و آسوده بخوابم 😆

  • MahyarMsm گفت:

    باید فیلم جالبی باشه
    فقط همین تریلرش باعث شد دوبار از جام بپرم😐

  • دمتون گرم که باکس آفیس هفتگی رو هم پوشش میدین 🌹

  • reza_tport گفت:

    اصن پرستیژ تام هاردی تو یه لول دیگس برای همین من سری ونوم رو از اسپایدر (بجز سه گانه اول) بیشتر دوست دارم