God of War: Ragnarok ممکن است پایان داستان آترئوس باشد

30 شهریور 1400 - 14:35

برخی افراد معتقدند God of War: Ragnarok پایانی بر ماجراجویی‌های کریتوس خواهد بود، در حالی که ممکن است پایانی برای ماجرا‌های آترئوس باشد.

هشدار: این مقاله دارای اسپویل است، اگر عنوان God of War (2018) را تجربه نکردید از خواندن آن صرف نظر کنید.

از زمانی که طرفداران بازی God of War (2018) را به پایان رسانده‌اند، این مسئله مطرح شده‌ است که بازی God of War: Ragnarok علاوه بر حماسه‌ی نورس به داستان کریتوس نیز پایان خواهد داد، اما ممکن است اتفاقات در این بازی به شکل دیگری رقم بخورند. دلایل محکمی وجود دارند که ثابت می‌کنند بازی God of War: Ragnarok آخرین حضور کریتوس در بازی‌ها نخواهد بود.

مرگ در God of War: Ragnarok

God of War

این باور که کریتوس در بازی God of War: Ragnarok کشته می‌شود از نقاشی‌هایی منشا می‌گیرد که بر روی دیوار‌‌های قلمروی یوتنهایم قرار دارند، هنگامی که کریتوس و آترئوس در انتهای سفر خود به قلمروی یوتنهایم می‌رسند، تصاویری را پیدا می‌کنند که اکثر اتفاقات رخ داده در سفر آن‌ها را نشان داده و برخی وقایع Ragnarok را پیش‌بینی کرده است.

هنگامی که آترئوس نام دیگر خود را متوجه می‌شود و از معبد خارج می‌شود، کریتوس آخرین قسمت نقاشی را پیدا می‌کند. در آخرین قسمت نقاشی آترئوس پیکر بی‌جان مردی را در آغوش گرفته که به نظر می‌رسد کریتوس باشد. طرفداران به سرعت متوجه می‌شوند که عبارات کنار نقاشی “پدر”، “خیانت” و “سوگواری” هستند.

برخی طرفداران معتقدند آترئوس که به نظر می‌رسد خدای مکر و حیله باشد، در بازی بعدی به پدر خود خیانت می‌کند و او را می‌کشد، اما به نظر می‌رسد که مرد به تصویر کشیده شده در نقاشی آخر کریتوس نباشد، چرا که از خالکوبی معروف او و لباس‌هایی که در نقاشی‌های قبلی تن او بود خبری نیست.

دومین نکته‌ای که باید به آن توجه شود، این است که کلمه‌ی “Svik” علاوه بر “خیانت”، می‌تواند “حیله” نیز معنی شود و اشاره‌ای به هویت دیگر آترئوس یعنی “لوکی” باشد.

لغت “پدر” نیز می‌تواند به اودین یا به عبارتی دیگر “پدر همگان” اشاره داشته باشد. شاید حقیقت چیز دیگری باشد اما دلایل زیادی وجود دارند که مرگ کریتوس در آخرین تصویر را زیر سوال می‌برند.

سرنوشت لوکی

ممکن است این موضوع کمی دور از ذهن برسد، اما فرد در حال مرگ ممکن است خود لوکی باشد، در اساطیر نورس، لوکی “پدر” موجوداتی است که در نبرد رگناروک اودین و ثور را به قتل می‌رسانند. این دو موجود Fenrir و World Serpent نام دارند و می‌توان آترئوس را به نحوی پدر رگناروک دانست.

هنگامی که آترئوس و کریتوس برای اولین بار با World Serpent ملاقات می‌کنند، World Serpent آترئوس را می‌شناسد و او را “آشنا” خطاب می‌کند.

Mimir توضیح می‌دهد که در رگناروک، نبرد World Serpent و ثور به قدری خشونت آمیز و وحشیانه می‌شود که درخت زندگی نابود و چند تکه می‌شود، این اتفاق باعث می‌شود که World Serpent به زمان پیش از تولد خود برگردد.

در تریلر گیم‌پلی بازی God of War: Ragnarok تایید شد که انگربودا (Angrboda)، مادر Fenrir و World Serpent تقریبا هم سن و سال آترئوس خواهد بود. این مسئله در کنار سفر‌های زمانی که پیش‌تر مطرح شد، می‌تواند به اتفاقات جالبی منتهی شود.

در بازی God of War: Ragnarok قطعا شاهد اتفاقات بزرگی خواهیم بود. از آن جایی که این عنوان پایانی بر حماسه‌ی نورس است، آترئوس در این نسخه باید پدر Fenrir و World Serpent باشد، این یعنی او و انگربودا باید به قدری رشد کنند که بتوانند این کار را انجام دهند.

زمستان بزرگ (Fimbul Winter) در God of War (2018) شروع می‌شود و بعید است که آترئوس بتواند به طور عادی به دوران بزرگ‌سالی برسد.

سفر در زمان

God of War

با توجه به نقشی که سفر زمانی در پیچش داستانی مربوط به World Serpent ایفا می‌کند، دو اتفاق ممکن است برای آترئوس و انگربودا بیفتد، یا آن‌ها به زمان گذشته فرستاده می‌شوند تا بتوانند صاحب Fenrir و World Serpent شوند، یا زمان در قلمرویی که انگربودا در آن زندگی می‌کند جور دیگری می‌گذرد و به ساکنین خود اجازه می‌دهد سال‌ها در آن زندگی کنند بدون آن که زمان زیادی در دیگر قلمرو‌های نورس گذشته باشد.

در هر صورت، به نظر می‌رسد که در عنوان God of War: Ragnarok شاهد بزرگ‌سالی آترئوس و دستکاری زمان باشیم. در اساطیر نورس، لوکی در انتهای رگناروک کشته می‌شود، استودیوی سانتا‌مونیکا (Santa Monica) ممکن است در انتهای این نسخه داستان آترئوس را به پایان برساند، اما به جای مرگ غم انگیز آترئوس در قالب یک پسر جوان، ممکن است شاهد کشته شدن لوکی بزرگ‌سال باشیم.

این نحوه‌ی روایت می‌تواند رابطه‌ی کریتوس و آترئوس را به صورت عمیق‌تری به تصویر بکشد. کریتوس قطعا به سادگی اجازه نمی‌دهد آترئوس با سرنوشت خود رو به رو شود. اگر پیکر بی‌جان موجود در نقاشی متعلق به آترئوس باشد، ممکن است در بازی God of War: Ragnarok شاهد مرگ لوکی بزرگ‌سال باشیم در حالی که آترئوس جوان همچنان زنده است و در عناوین بعدی به عنوان یک شخصیت قابلی بازی به ماجراجویی خود ادامه دهد.

احتمالات زیادی وجود دارند، اما با توجه به مسئله‌ی سفر‌های زمانی که در بازی قبل مطرح شد، سوالات زیادی درباره‌ی نحوه‌ی تبدیل شدن آترئوس به پدر Fenrir و World Serpent به وجود می‌آیند. در حال حاضر، تنها راه رسیدن به پاسخ‌های بیشتر و دقیق‌تر صبر است، اما God of War: Ragnarok رابطه‌ی جالبی با سفر‌های زمانی خواهد داشت و این یکی از ویژگی‌های جذاب این بازی خواهد بود.

Mehran.BaMoein MM2DARKSIRENkalantarkanameDeadSpaceM.MTXDAVOODXjokerKurosmeysambامینT800@alistar❤GOD OF WAR❤Shotmugiwara07BookerneverdiesOld blacksmithPLAYSTATION ON TOPmore
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Amir Reza گفت:

  امیدوارم داستانش مثل لست ۲ خراب نکنه
  جدا از اون روند ماست بندی سری زباله اساسینز کرید رو پیش نبرن
  که یونان تموم شد برن نورس
  نورس تموم شد برن مصر
  مصر تموم شد برن یاما
  یاما تموم شد برن ژاپن
  ژاپن تموم شد برن یکجای و شبیه ساز خداکشی بسازن

  • Adler گفت:

   نه دیگه سانتا مونیکا می‌دونه چجوری بازی بسازه جوری میسازه که هیچ مشکلی نداشته باشه

  • shonar گفت:

   لست دو یکی از قوی ترین بازی هایی هست که روند داستان سرایی را برای بازی باز به قوی ترین حالت ممکن به چالش میکشه اونقدر قوی نوشته شده که شما ممکنه اولش بزنی دسته و کنسول را نابود کنی وسطش زبون خودتو گاز بگیری و آخرش با احساسی دوگانه از بازی خداحافظی کنی یادمه بعد از پایان بازی تا 3 شب زیر نور ماه داستان و گیم پلیش را توی ذهنم تحسین و مرور میکردم
   در مورد آترئوس احتمالش کمه که لوکی باشه چون لوکی بچه ناخلاف لائوفی یا لافی هست که در سرزمین های یخی متولد شد و بعد اودین پدر همگان به فرزند خوندگی گرفتش از طرفی یورگاموند اون مار عظیم الجسه خودش بچه لوکیه هر چند اون لوح نوشته خیلی شبیه آترئوس و کریتوس هست زوم کنید قشنگ مشخصه

   • Omidsoltani7 گفت:

    در مورد لست کاملا باهات موافقم
    اما در مورد گاد
    توو تریلری که پخش شد اگه با دقت ببینی یه جایی هستش که توو دور دست یورمانگادا رو نشون میده که انگار یا مرده یا یخ زده و یا خوابه
    من بازم میگم
    احساس میکنم توو نیمه‌ی اول بازی شما پرونده فریا و ثورو میبندین و توو نیمه‌ی دوم و با سفر در زمان و بزرگ‌شدن آترئوس(اونموقع دیگه کاملا لوکی شده) شما از سمت آترئوس خیانت میبینین و با خانواده آترئوس(یورمانگادا فنریر و هل) و اودین درگیر میشین
    حتی احساس میکنم تیر هم خیمه‌ی اول با ما هستش و نیمه‌ی دوم باهاش مبارزه میکنیم(آخه چهرش خیلی غلط‌انداز هستش)

    • shonar گفت:

     من از دیدگاه اساطیر اصلی اسکانزایی گفتم اگه بگیم سانتا مونیکا خودش دست میبره توی اساطیر و کاراکتر خلق میکنه قطعا حق با توئه ولی از دیدگاه اساطیری اصلا آترئوسی نیس چه برسه به اینکه بخواد با لوکی ادغام بشه

   • سانتامونیکا میاد از دیدگاه خودش کاراکترهارو خلق میکنه
    لوکی واقعا فرزند لافیه و توی بازی اسم مادرش فی هستش
    همونطور لوکی رو برعکس خلق کردن بالدور ک توی اساطیر نورث ادم خوب و محبوبیه رو تبدیل کردن به شخصیت منفی

    • 30nabhl گفت:

     همیشه همینطوریه
     کلا افسانه یا کامیک
     سازنده ها هر کدوم داستان خودشونو میسازن
     یکیش مثلا بتمن
     تو سه گانه نولان شخصیت تالیا بعد از مرگ جوکر میخواست انتقام راس الغول رو بگیره و آدم بده بود
     تو بتمن آرخام سیتی دوست ما بود که جوکر کشتش

     یکی از هزاران مثال ممکن

   • MahyarMsm گفت:

    برادر من سانتامونیکا ازاده و میتونه خیلی چیز هارو تغییر بده و تا الان چندین تفاوت بزرگ توی نورس رقم زده و قرار نیست وقایع نورس رو توی بازی کپی کنه

    • من به بحثتون کاری ندارم ولی با خوندن کامنتت سه سوالی برام پیش اومد که حالا که سانتا مونیکا چندین تفاوت بزرگ توی نورس رقم زده و قرار نیست وقایع نورس رو توی بازی کپی کنه، نمی تونست توی ظاهر تور هم تفاوت رقم بزنه و به ریشه ها وفادار نباشه؟
     (اینو بگم که این ترول نیست و بخاطر حرفی که زدی می خوام نظرتو بدونم و خودم هم آنچنان از ظاهر تور ناراضی نیست)

     • MahyarMsm گفت:

      خب ببین برادر باید به این دقت کنی یه سری چیز هارو هم تغییر ندادن😂😂
      قطعا برا دل خودشون اینکارو نکردن
      اریک ویلیامز گفتش که چرا چنین کاری کردن. سعیشون این بوده بیشتر خودشونو در زمینه اساطیر نورس جا بدن

     • Layman گفت:

      خب تعادل هم لازمه. ممکنه ما خیلی از تصمیماتشوت زاضی نباشیم ولی در کل دور شدن از اصل افسانه هم یه حدی داره. ضمنا حتی اسکویر انیکس هم ترجیح داد تا از ظاهر کرکتر ها توی کمیک بوک ها استفاده کنه و خودشو از مجموعه فیلم های اونجرز جدا کنه (که حق هم داشتن).

  • Samul گفت:

   اصلا انگار اینجا سیستم تایید نداریم بن کنن

  • Omidsoltani7 گفت:

   همه میدونن که لستو گاد امثال تورو چجوری سوزوندن
   هیتر جون اول از لستی بگم که بعد از یک سالو نیم هنوز داره میسوزونتتون
   اگه داستان لست خراب میکرد که الان پرافتخارترین بازی این صنعت نبود
   اتفاقا گاد به قدری داستان خفن و پر از تئوری هیجان داره که آدم دوست داره ببینه سانتامونیکا هم سراغ سخت‌ترین راه میره(منظورم کشتن کریتوس نیست) مثل ناتی‌داگ
   اریک‌ویلیامز مصاحبه کرده بودو گفته بود از اتفاقات و سورپرایزای بازی منفجر میشید
   در مورد یونانو مصرو‌ ژاپن هم بگم برات که فقط یه هیتر مثل تو میتونه دعا دعا کنه که فرنچایز و نماد پلی‌استیشن به پایان برسه
   ببین گاد چیکار کرده که طرف برای ترول از جمله‌ی ((شبیه‌ساز خداکشی بسازن)) استفاده میکنه!!!!
   برو بشین یه جایی دخیل ببند که سونی قید گادو بزنه وگرنه بازم نقره داغتون میکنه
   حالا تو و دوستات بیاید خصوصی دوباره فحاشی کنید
   چیزی عوض نمیشه
   خدا رو شکر یکی دو روز دیگه مدارس باز میشه و از شر چرتو پرتاتون خلاص میشیم
   یارو انقدر بیکار هستش که بدو بدو توو یه مقاله تحلیل نفر اول میاد جو خراب میکنه
   من از کل بچه‌ها معذرت میخوام که جواب این ….. دادم
   اصلا توجه نکنید و بیاید یه بحث توپو مفید بکنیم
   تئوری‌هاتونو بگید رفقا
   علی مهیار محسن متین بقیه بچه‌ها
   نظرتونو بگید

  • Husseini گفت:

   آره اگه اون عنوان بی معنی (لست) رو میگی باهات موافقم
   حتی یک ذره هم مثه اون نباشه حالا از هر جنبه که میخاد..
   البته این بازی God of war هست و بنظرم تو همین نسخه
   و نسخه ی بعدیش قضیه رو تموم کنن بهتره وگرنه شورش بدجور بی مزه میشع، هر آیپی ای تا یه حدی باس خودشو به رخ بکشه و زیاده روی اصلاً تو هیچ زمینه ای درست نیست.

   • Shot گفت:

    همین گادی که از نظر شماها زیاد بازی ساختن واسش جز دو نسخه بقیه همه بالا 90 شدن اون دو نسخه هم یکیش بخاطر تکراری شدن گیمپلی کمتر از 90 شد که نتیجش شد این گادای شاهکار جدید.

  • Dhdh گفت:

   وقتی همچین ‌نظرات مضحک و جنجال افرینی منتشر میشه، پس دقیقا سیستم تایید نظرات برای چیه؟

  • Kuros گفت:

   مثل لست دو خراب نکنه !!!!!
   لست ۲ شاهکارترین داستان دنیا رو داره

   • Husseini گفت:

    داستان دنیارو فکر کنم داره اما بهترین داستان رو فکر نکنم.. آره فقط همینو کم داشتیم که همچین عنوانی در میان تمام افسانه های صنعت گیم دارای بهترین داستان باشه😑😐😐
    واقعاً دیگه اینجاشو نمی تونستم هضم کنم تو سرم.،
    فقط اینو میدونم که داستانش بیشتر برای سریال های درام ترسناک بهتر عمل میکنه.

    • Husseini گفت:

     یک سوال از جناب سیلمانی مگه کلمه اولی که به کار بردم حکم فحش داشت که حذفش کردین؟! شما شخم زدن یک زمین کشاورزی رو در نظر بگیر
     من فقط یه (ی) بهش اضافه کردم.. 🤔🤔 عجب

 • Adler گفت:

  این گاد چقدر تئوری داره باور کنید گاد های قبلی آنقدر تئوری نداشتن که این داره
  اسپم به نظر گاد جدید بهار میاد یا تابستون ؟ یا اصلا نیره سال بعد تر

  • MahyarMsm گفت:

   داستان سه گانه گاد چنان چیز سختی نبود ولی کوری بارلوگ یه داستانی رو روایت کرد که هم جذاب و خفن باشه و هم کلی پیچش خاص ایجاد کنه برای همین کلی تئوری سر نسخه بعدی تشکیل شده

 • کریتوس خودش بمیره بهتر از اترعوس
  هست
  چقدر زجر کشیده این مرد تو زندگی اونم فقط بخاطر اینکه میخواست ارتشش شکست نخوره

  • Fenrir گفت:

   همین شخص باعث زجر کشیدن عده بی شماری شده و دستش به خون انسانهای بی گناه زیادی آلوده هست.
   کریتوس سه گانه به شدت شخصی بیرحم و خودخواه بود.
   به نظرم زئوس حق داشت تلاش کنه تا جلوشو بگیره. بلافاصله بعد از اینکه کریتوس آرس رو کشت و خدایان یونان بهش اجازه دادن خدای جنگ بشه شروع کرد به جنگجویی و خونخواری. بعد از اینکه خودش خانواده خودش و عده ی زیادی رو به قتل رسوند بازم با وجود کشتن آرس دست از این کارها برنداشت و طی جنگ هایی که بعدش راه انداخت قتل های زیادی انجام داد.
   به شخصه توی سه گانه طرف خط اولیمپوس و زئوس و آتنام.
   اگه قراره توی این نسخه بمیره لیاقت یه مرگ حماسی به عنوان یه قهرمان رو نداره.

   • سینا گفت:

    دقیقا. کریتوس حتی ضد قهرمان هم نیست یه ویلن تمام عیاره

   • Vito scaletta گفت:

    نخیر فقط این نبود زئوس بیشترین ظلم رو به کریتوس از بچگی کرد و کریتوس حق داشت که عقده ای بشه، زئوس مادر کریتوس رو ول کرد به حال خودش، بخاطر پیشگویی برادرش دیموس رو دزدید و زندانی کرد، وقتی فرمانده شد اریس ازش سو استفاده کرد خود اریس هم قصد داشت علیه زئوس بشه و جاش رو بگیره، بعد اریس کریتوس رو تبدیل کرد به ماشین آدم کشی خودش و باعث شد خانواده خودش رو بکشه و وقتی کریتوس به خدایان دیگه ۱۰ سال خدمت کرد تا از عذاب راحت شه آخرش کاری براش نکردن همینا باعث شد کریتوس کلا روانی بشه

 • Zgamer گفت:

  امیدوارم یک نسخه شاهکار بدن بعد تو اوج خداحافظی کنن و برن سراغ. یک آی‌پی جدید که مثل سری اساسینز و رزیدنت ایول و کالاف تو ذهن مخاطب خودشون خراب نکنن

 • SEHSANHS گفت:

  چقد دلم میخواد این اترئوسم نسخه ی بعدی بزنیم. البته از این بند اخر که اترئوس شخصیت اصلی بشه اصلا خوشم نمیاد. با مرگ کریتوسم زیاد حال نمیکنم

 • Kinorasasa گفت:

  من حس میکنم اترئوس در آینده میاد و رقیب درجه یک پدرش میشه و پدرش اونو شکست میده میکشتش و بعد از عذاب وجدان خودشو نابود میکنه شایدم بالعکس اترئوس کریتوسو میکشه. اینجا میشه پایان خدای جنگ…. من بودم داستانو اینجوری پیش میبردم البته الان داستانو لو دادم دیگه فایده نداره😂 ولی بعید نیس اینی که حس میکنم بشه😈

 • Kogami گفت:

  آترئوس پتانسیل تبدیل شدن به شخصیت اصلی رو داره ولی نه تو سری گاد، یه اسپین آف با نام لوکی میشه از این شخصیت ساخت

 • G.Force گفت:

  داستان بازی از سال ۲۰۰۵ شروع شد و همینجوری دارن کش میدن پس کی و کجا قراره داستان بازی تموم بشه ؟
  بازی ریسینگ که نیست همینجوری ادامش بدن داستان داره و باید یه جا تموم بشه .
  PS2 . PS3 . PS4 . PS5 بس نیست ؟
  پرونده انچارتد زیر ۱۰ سال بسته شد و اگه قرار باشه با یه کاراکتر دیگه کشش بدن مثل لاست لگسی میشه .
  Last of Us هم به احتمال زیاد تو نسخه سوم تموم میشه .
  امیدوارم هرچی هست تو همین نسخه تمومش کنن و برن سراغ یه ip جدید چون هر چیزی حدی داره و قرار نیست ۳۰ سال داستان یه بازی رو دنبال کنیم .

 • Amir گفت:

  پایان داستان ؟ من انتظار داشتم کریتوس آخرش بمیره پسرش راهشو ادامه بده اسمشم بزارن son of war

 • ERFAN103079 گفت:

  اصلا کریتوس مگه میمیره ؟ حالا آتروس چرا ولی کریتوس رو صدبارم بفرستی جهنم باز میاد بالا و انتقامش رو میگیره از طرف مگر اینکه عمرش به پایان برسه یا طلسمی چیزی بشه

 • MahyarMsm گفت:

  به نظرم احتمال مرگ اترئوس هست ولی مبارزه اش با کریتوس رو فکر نکنم. کریتوس خدایان رو میکشه دقیقا کاری که لوکی انجام میده. چرا باید باهم بجنگن حتی وقتی توی این بازی پدر و پسر هستن؟؟؟ ولی خب ممکنه اون وسط اتفاقاتی بیفته که باعث بشه باهم درگیر بشن و لوکی دیوونه بشه
  لوکی توی رگناروک با نگهبان قلمروی خدایان ازگارد و پل بیفروست یعنی هایمدال مبارزه میکنه و در اخر هردوشون کشته میشن! احتمال مرگ اترئوس توی این نسخه هست چون سرنوشت لوکی در رگناروک به پایان میرسه.
  در مورد کریتوس باید بگم که فکر نکنم به این شخصیت بزرگ پایان بدن بلکه راهی پیدا میکنن تا به مصر بره و یک داستان جذاب دیگه روایت کنن. کریتوس کلا هرگز نمیمیره دوستان خیالتون راحت

 • Alucard64 گفت:

  فکر کنم احتمال زیاد با یه داستان غمگین روبه رویم

 • reza.q77 گفت:

  شاهکار تمام دوران
  گوتی2022💪

 • فک کنم نوه منم گاد بازی کنه انقد ازش بسازن حالا حالا ها هست تا سود هست این گیم هم هست

 • Shot گفت:

  خدای خدایان کریتوس کبیر داره میاد همه برن کنار فعلا. این نسخه میترکونه شک ندارم. ابهت کریتوس رو فقط ببین با اون خزی که انداخته رو شونش.

 • Black Knight گفت:

  اینکه معلوم بود کریتوس هنوز کار زیاد داره با خدایان و اساطیر سرزمین های مختلف 😈

 • Axel.7 گفت:

  من امیدوار بودم شاهد سه گانه نورس باشیم،به نظرم هم تور و هم اودین پتانسیله یه نسخه جدا از هم رو داشتن ، با این حال امیدوارم به قدر کافی به این شخصیت ها پرداخته بشه تا نهایتا شاهد هیچگونه کم وکاستی نباشیم .

 • Alucard64 گفت:

  کریتوس چه بخواد چه نخواد نمیمیره این نفرین شده بمیره هم دوباره میادش( افسانه ها هیج وقت نمیمیرن مخصوصا پر اوباهت ترین شخصیت تاریخ گیم)

 • اونایی که فکر میکنن کیف نمیکنن با این بازی خیلی راحت میتونن بازی نکنن چرا خودشونو درگیر میکنن چرا بیخودی بازی رو میخواید خراب نشون بدید (که نمیتونن 😅)من تو این شرایط اقتصادی ps5 خریدم اول به امید سلطان بعد هم دیگر عناوین چرا نمیتونید از گیمی که دوست دارید کیفشو ببرید نه اینکه تخریب کنید

 • سینا گفت:

  جالب بود مخصوصا اونجا که گفتید:« این یعنی او و انگربودا باید به قدری رشد کنند که بتوانند این کار را انجام دهند» ها ها ها… خوب نظر خود من اینه که اساطیر نورس به پایان راه خودشون میرسند ولی این به معنای پایان کار کریتوس در منطقه اسکاندیناوی نیست. یه سوال… الان یونان نابود شد. جهان یونان از بالانس خارج شد. ولی چرا هیچ تاثیری در جهان های دیگه نداشت؟ مگه در یک دنیای واحد نیست؟ این همه خدا با این همه قدرت مثل پادشاهان فقط یک منطقه دستشون بوده؟یعنی زئوس فقط خدای یونان بوده و هیچ قدرتی در اون طرف تر نداشته؟ این همه خدا با هم دعواشون نمیشه؟ اگه تمام اسطوره ها در سری گاد هستند پس کی اون هارو خلقشون کرده؟ آیا در جهان گاد یک خدای واحد وجود داره؟ با وجود تیر تو بازی، امیدوارم به جواب این سوالات برسیم…

  • Unbalance گفت:

   جواب اینه که دنیاهای مختلفی که توش بازی جریان داره ربطی به کره‌ی زمین نداره. کره زمین آندرورلد نداره که هیدس توش خدایی کنه یا آسگارد و کوه المپ و این‌همه معبد و ……
   خیلی غیر مستقیم سری گاد با جهان‌های موازی پیوند خورده. این دنیا ها هم ماورایی و فراتر از کره زمین ببینید نه یونان و نورس.

 • معلومه که پایان داستان اتریوسه اتریوس همون لوکیه و این قسمت هم اخرین قسمت گاده وسلام

 • Vito scaletta گفت:

  سفر در زمان توی سری گاد قبلاً هم بود مثل وقتی که خواهران تقدیر سعی کردن تو گذشته جلوی پیروزی کریتوس به اریس رو با شکستن blade of gods بگیرن و کریتوس به گذشته سفر کرد و با زئوس دوباره جنگید و باز به گذشته سفر کرد و تایتان ها رو از گذشته به آینده برد تا تایتان ها رو نابود کنه، تو این بازی هم سفر در زمان فکرکنم باشه شایدم کریتوس و آترئوس تو یه دنیایی گیر میفتن که زمان نسبت به میدگارد سریعتر میگذره (واناهایم یا یوتنهایم) و اونجا سالها میگذره و آترئوس بزرگ میشه، خدا میدونه کوری بارلاگ چه داستان خفنی تو سرش بوده

 • XDAVOODX گفت:

  خیلی استرس وارد میکنه این کارگردان خدا کنه اگه میخواد ریسک کنه بتونه مثل دلست داستان رو عالی جمع و جور کنه

 • sam snake 47 گفت:

  اگر یک روری برسه و کریتوس کشته بشه یا گاد تموم بشه سونی باید فاتحه پبی استیشن رو بخونه. نماد پلی استیشن همین کچل بی اعصابه. اصلا امکان نداره بتونم فکر کنم کریتوس بمیره. اگه این اتفاق بیوفته؛ من شهرو بهم میریزم. ( استاد باقری)

 • TekkenGod گفت:

  آترئوس قیافش شبیه یکی از این خزای مجازی شده که ازش میم هم زیاد میسازن .