جزئیاتی از ۱۱ بیوم منحصر به فرد بازی Forza Horizon 5 منتشر شد

5 مرداد 1400 - 10:52
Forza Horizon 5

استودیوی پلی‌گراند گیمز (Playground Games) طی استریم این هفته‌ی خود، ۱۱ بیوم متفاوت و منحصر به فرد موجود در Forza Horizon 5 را نشان داده است.

به گفته‌ی این استودیو، جهان این بازی در مکزیک اتفاق می‌افتد و دارای وسیع‌ترین و متنوع‌ترین فضای سری Forza Horizon است. بازی‌بازان می‌توانند در بیابان ها، جنگل ها، شهرها، سواحل، دره ها، آتشفشان‌های پوشیده از برف و مکان های دیگر بر روی نقشه‌ای تقریباً یک و نیم برابر بازی Forza Horizon 4 به مسابقه بپردازند. مایک براون (Mike Brown)، کارگردان خلاق سری Forza Horizon، طی مصاحبه‌ای با Xbox Wire گفت:

ما از ابتدا می‌دانستیم که می‌خواهیم این بزرگترین Forza Horizon باشد. با این حال، احساس کردیم که برای بزرگترین بودن، باید بیشترین تنوع و کنتراست را نیز ارائه دهیم.

مکزیک تقریباً مانند کل جهان در یک کشور است: قله‌های برفی، جنگل‌های گرمسیری، دره‌های حماسی، سواحل زیبا، معماری باستان و شهرهای مدرن. وقتی فرهنگ باورنکردنی مکزیک از قبیل موسیقی، هنر و تاریخ آن را نیز اضافه کنید، هیچ مکانی هیجان انگیزتر از آن برای میزبانی جشنواره‌ی Horizon وجود ندارد.

طبق اعلام پلی‌گراند گیمز این ۱۱ بیوم شامل:

همچنین پلی‌گراند اخیراً تأیید کرده است که آب و هوای فصلی بازی Forza Horizon 4 در کنار دو اثر جدید آب و هوایی از قبیل طوفان‌های گرد و غبار شدید و طوفان‌های گرمسیری در حال بازگشت هستند.

دون آرستا (Don Arceta)، کارگردان هنری Forza Horizon، طی استریم Forza Horizon 5: Let’s Go! اعلام کرد که هوای فصلی اکنون با تغییرات منطقه‌ای ترکیب شده و به بازی‌بازان امکان می‌دهد که بدون توجه به زمان سال، نوع محیطی را که می‌خواهند در آن رانندگی کنند، بهتر انتخاب کنند. او در این باره گفت:

در فصل زمستان، که در مکزیک برای ما یک فصل خشک است، اگر می‌خواهید یک تجربه‌ی برفی را تجربه کنید، می‌توانید تا آتشفشان رانندگی کرده و برف را دور بزنید و اگر آن تجربه‌ی زمستانی برفی را نمی‌خواهید، می‌توانید به سمت ساحل رانندگی کرده و تجربه‌ای کاملاً تعطیلاتی را داشته باشید.

در نتیجه، آب و هوا در هر منطقه بسیار متفاوت است و ما همچنین الگوها و رفتارهای آب و هوایی را بر اساس فصول مختلف تغییر می‌دهیم.

بازی Forza Horizon 5 در روز جمعه ۱۴ آبان ۱۴۰۰ (۵ نوامبر ۲۰۲۱) بر روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. همچنین این عنوان در روز نخست عرضه بر روی سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس (Xbox Game Pass) نیز منتشر خواهد شد. در صورت تمایل می‌توانید حداقل سیستم مورد نیاز بازی را در این نشانی مشاهده کنید.

DARKSIREN

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید