ممکن است FIFA 23 عنوانی رایگان باشد که از قابلیت کراس پلی نیز پشتیبانی می کند

5 مرداد 1400 - 10:06
FIFA

اگر روال هرساله‌ی انتشار عناوین فرانچایز فوتبالی شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) برقرار باشد، امروز دست کم یک سال با تاریخ عرضه‌ی بازی FIFA 23 فاصله داریم؛ ساخته‌ای که احتمالا همان چیزی خواهد بود که طرفداران این سری سال‌ها منتظر آن بوده‌اند.

علاقه مندان به سری FIFA، کاربر Donk که یکی از منابع داخلی به حساب می‌آید را به خوبی می‌شناسند، چراکه این کاربر در انتشار اطلاعات مربوط به فرانچایز مذکور، تاریخچه‌ی خوبی را از خود بر جای گذاشته است. این منبع داخلی خوش سابقه، چند روز قبل پستی را در شبکه‌ی توییتر منتشر کرد و در آن، عبارت‌های “Cross Platform” و “Free to Play” را در کنار هشتگ FIFA 23 قرار داد.

جالب است بدانید که بازی FIFA 22 که در ماه‌های آتی عرضه خواهد شد، از هیچ گونه قابلیت بازی میان پلتفرمی یا همان کراس‌پلی پشتیبانی نخواهد کرد. از این جهت، افزدودن قابلیت مذکور به نسخه‌ی بعدی، نکته‌ی قابل توجهی خواهد بود. این قابلیت شرایطی را برای بازی‌بازان فراهم می‌کند که بتوانند با کاربران پلتفرم‌های دیگر هم تیم شده و یا به رقابت با آن‌ها بپردازند.

به دلیل تغییرات کوچکی که در نسخه‌های جدید این بازی نسبت به نسخه‌های قبلی ایجاد می‌شود، سال‌ها است بازی‌بازان رایگان کردن این فرانچایز را درخواست می‌کنند. با رایگان شدن نسخه‌ی FIFA 23 علاوه‌بر این که الکترونیک آرتس مجبور به توسعه‌ی یک بازی جدید به صورت هم‌زمان با به‌روزرسانی نسخه‌ی قبلی نخواهند بود، تجربه‌ی بازی نیز برای علاقه‌مندان بسیار آسان‌تر می‌گردد و کاربران بیش از این مجبور نخواهند بود که تنها برای همراهی با دوستان خود (و نه به هیچ دلیل دیگری)، نسخه‌های جدید FIFA را خریداری کنند.

این که الکترونیک آرتس هنوز اقدام به رایگان کردن فرانچایز فوتبالی خود نکرده است هم بسی جای تعجب دارد. هیچ شکی نیست که سالانه میلیون‌ها نسخه از عنوان FIFA به فروش می‌رسد و از این طریق درآمد هنگفتی نصیب الکترونک آرتس می‌شود. با این وجود، درآمدی که این شرکت از معاملات خرد و خرید‌های داخل بازی کرابران به دست می‌آورد از فروش خود بازی هم بیشتر است. به همین دلیل رایگان کردن FIFA 23، حتی باعث افزایش درآمد این شرکت نیز خواهد شد.

لازم به بادآوری است که شرکت کونامی (Konami) هم که رقیب الکترونیک آرتس به حساب می‌آید، اخیرا ضمن تغییر نام عنوان Pro Evolution Soccer 22 به eFootball، اعلام کرد که این بازی رایگان خواهد بود و پشتیبانی از قابلیت کراس‌پلی را نیز پس از عرضه دریافت خواهد کرد. احتمالا حرکت کونامی در یک مسیر متفاوت، بالاخره الکترونیک آرتس را هم برای ایجاد یک تحول متقاعد کرده است.

عنوان FIFA 22 در تاریخ ۹ مهر ماه (۱ اکتبر) برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس/سری اس، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. کاربران کنسول نینتندو سوییچ نیز می‌توانند به تجربه‌ی این بازی در قالب نسخه‌ی Legacy Edition بپردازند.

آرینA²S²pideyali_yeganeرضا مهرعلیMehran.Ba
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید