هر آن چه در مورد کنسول نینتندو سوییچ OLED می دانیم

۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰

در این مقاله قصد داریم تا هر چیزی که تا این لحظه در خصوص کنسول نینتندو سوییچ مدل OLED منتشر شده است را خدمت شما عزیزان عرض کنیم.

همان‌طور که در جریان هستید، شرکت نینتندو سرانجام این هفته از کنسول جدید خود با نام OLED رونمایی کرد. در گذشته هم شایعاتی پیرامون کنسول جدید این شرکت منتشر شده بود و طرفداران به تایید چنین اخباری نیاز داشتند که خوشبختانه همین اتفاق هم رخ داد. حال افراد زیادی به این نوع از کنسول امیدوار هستند و پیش‌بینی می‌کنند که آینده‌ی خوبی در انتظارشان خواهد بود.

اگر بخواهیم در همین ابتدای کار مقایسه‌ای از نینتندو سوییچ با نوع OLED آن داشته باشیم، باید بگوییم که اندازه آن بزرگ‌تر و کیفیت تصاویر آن بیشتر است. همین دو مورد قطعا باعث جلب توجه بسیاری از بازی‌بازان در آینده خواهد شد. البته گفته می‌شود که این کنسول نتوانسته است تا انتظارات بسیاری از افراد و علاقه‌مندان به کنسول‌های شرکت نینتندو را برآورده کند. آن‌ها تصور می‌کردند که با امکانات بیشتری مواجه شوند. با این همه، باز هم OLED جذابیت‌های خاص خود را دارد.

به دلیل اهمیت این موضوع، تصمیم گرفتیم تا مقاله‌ای را در مورد هر آن چه که تا کنون از کنسول نینتندو سوییچ OLED می‌دانیم را منتشر کنیم. البته ویژگی‌های این کنسول ممکن است به تمام چیزهایی که تا به حال در موردش می‌دانیم، محدود نشود. شاید خصوصیات دیگری وجود داشته باشد و نینتندو در آینده‌ای نه چندان دور از آن‌ها رونمایی خواهد کرد. پس در صورتی که قصد دارید تا در مورد این کنسول اطلاعات بیشتری کسب کنید، ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید.

صفحه نمایش و صدا

شاید آشکارترین تفاوت OLED نسبت به کنسول قبلی نینتندو سوییچ در صفحه نمایش آن باشد

شاید آشکارترین تفاوت OLED نسبت به کنسول قبلی نینتندو سوییچ در صفحه نمایش آن باشد؛ موردی که بازی‌بازان زیادی هم به آن واقف هستند. صفحه نمایش کنسول نینتندو سوییچ در حدود ۶٫۲ اینچ بود. این در حالی است که این مقدار برای OLED به ۷ اینچ تغییر کرده است. شاید از روی تصاویر نتوان به درستی به اندازه‌ی کنسول جدید پی برد و نیاز است که آن را در دست بگیریم.

بازی‌ها در کنسول قبلی اکثرا با کیفیت ۷۲۰P اجرا می‌شد. حال در کنسول جدید، بازی‌بازان به جز این مقدار می‌توانند برخی عناوین را به صورت ۱۰۸۰P نیز تجربه نمایند. همچنین شایعاتی در خصوص کیفیت ۴K بازی‌ها بر روی این کنسول عرضه شده بود که تا حد زیادی رد شدند. پس نتیجه می‌گیریم که با کنسولی بهتر و عناوینی جذاب‌تر سر و کار خواهیم داشت.

علاوه‌بر این که صفحه نمایش بزرگ است، خود کنسول نیز اندازه‌ای بزرگ‌تر خواهد داشت. مطمئنا در چنین شرایطی، وزن کنسول نیز بیشتر خواهد بود که شاید این را بتوان یکی از معایب آن به شمار آورد. آمار و ارقام در خصوص صدای کنسول جدید منتشر نشده است و باید پیگیر اخبار بیشتر از سوی سازندگان بود. البته نینتندو اشاره‌ای کوتاه در این زمینه داشته است. این تیم گفته است که صدای OLED نسبت به نسخه‌ی قبلی با پیشرفت‌های قابل توجهی همراه خواهد بود.

حافظه و باتری

این طور که پیداست، حافظه کنسول جدید نینتندو هم با تغییراتی همراه بوده است. به وسیله‌ی این کنسول، قادر خواهید بود تا به اندازه‌ی ۶۴ گیگابایت بازی را در حافظه‌ی داخلی خود داشته باشید. این مقدار دقیقا دو برابر یک کنسول نینتندو سوییچ است و کاملا دست بازی‌بازان را باز می‌گذارد.

دیگر موارد OLED تقریبا با نینتندو سوییچ برابر است. به عنوان مثال، RAM و CPU آن کاملا مشابه با نسخه‌ی قبلی بوده و شاید این موضوع باعث دلخوری برخی از بازی‌بازان بوده است. باتری این کنسول هنوز هم در حدود ۹ ساعت باقی می‌ماند. البته با توجه به این که با صفحه نمایش بزرگ‌تر و روشن‌تری سر و کار داریم، عمر باتری آن قابل قبول است.

چندی پیش هم اعلام شد که داک نینتندو سوییچ OLED را می‌توان به صورت جداگانه هم خریداری کرد. این داک‌ها به دو رنگ مشکی و سفید مشاهده می‌شوند و نباید از جذابیت آن‌ها به سادگی عبور کرد. خوشبختانه این کنسول از لحاظ زیبایی مورد تایید بازی‌بازان قرار گرفته است و آن‌ها از این مورد رضایت دارند.

جوی‌کان

جوی‌کان‌های نینتندو سوییچ OLED نیز از لحاظ ساختار با نسخه‌ی قبلی خود مشابه است

جالب است بدانید که جوی‌کان‌های نینتندو سوییچ OLED نیز از لحاظ ساختار با نسخه‌ی قبلی خود مشابه است. این هم خبر خوبی برای طرفداران به حساب می‌آید، و هم خبر بد. خبر خوب این است که آن‌ها قادر هستند تا از جوی‌کان‌های کنسول قبلی هم در کنسول جدید بهره ببرند. خبر بد را هم باید عدم تغییر و پیشرفت در این قطعات دانست.

قیمت

در آخر نوبت به یکی از مهم‌ترین موضوعات در مورد نینتندو سوییچ OLED می‌رسیم و آن هم قیمت آن است. طبق گفته‌های تیم سازنده، قیمت این کنسول برابر با ۳۴۹٫۹۹ دلار خواهد بود و بازی‌بازان از تاریخ ۱۶ مهر ۱۴۰۰ (۸ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی) می‌توانند آن را بخرند.

نظر شما در مورد کنسول جدید شرکت نینتندو چیست؟ آیا فکر می‌کنید که قیمت آن در مقایسه با امکاناتش عادلانه است؟ حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. در صورت انتشار اخبار بیشتر پیرامون مدل OLED، آن‌ها را به اطلاع شما همراهان همیشگی گیمفا خواهیم رساند.

4
3

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید