ویندوز ۱۱ با شعار “بهترین ویندوز تاریخ برای بازی” معرفی شد

۳ تیر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۸

ساعاتی پیش شرکت مایکروسافت از ویندوز ۱۱ رونمایی کرد که گویا مزایای ویژه‌ای برای بازی‌بازان و دارندگان پلتفرم رایانه‌های شخصی در آن قرار دارند.

شرکت مایکروسافت رسماً از ویندوز ۱۱ رونمایی کرده است و طبق ادعای این شرکت، این ویندوز بهترین ویندوز تاریخ برای انجام بازی‌ها خواهد بود. همچنین، این شرکت از قرارگیری گزینه‌ها و مزیت‌ها گرافیکی، افزوده‌شدن قابلیت فشرده‌سازی DirectStorage، کاهش زمان بارگذاری و هماهنگی بیش از پیش با اکوسیستم ایکس باکس در ویندوز ۱۱ خبر داد. در واقع، طی این رویداد دریافتیم که تمامی قابلیت‌هایی که در ایکس باکس سری ایکس و اس وجود داشت، به زودی از طریق ویندوز ۱۱ در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی نیز قرار خواهد گرفت. برای مثال، قابلیت Auto HDR از این پس و بدون دخالت سازندگان بازی‌هایی که بر روی DirectX 11 به بعد ساخته شده‌اند، توسط ویندوز ۱۱ به صورت پیش‌فرض فعال خواهد بود.

همچنین سارا باند (Sarah Bond) به عنوان مدیر بخش بازی‌های مایکروسافت طی رویداد معرفی ویندوز ۱۱ افزود:

قابلیت DirectStorage که فقط با ویندوز ۱۱ در دسترس خواهد بود، عملکرد فوق‌العاده بهینه‌تری در بازی‌ها و سرعت بارگزاری آن‌ها خواهد داشت و بدون درگیر کردن شدید پردازنده‌ی مرکزی، دیتاها را به کارت گرافیک منتقل خواهد کرد. همچنین، این قابلیت در ویندوز ۱۱ به صورت Built-in قرار خواهد داشت و با درایورها و سخت‌افزارهای مختلف منطبق خواهد بود.

از طرفی دیگر، ویندوز ۱۱ علاوه بر پشتیبانی از اپلیکیشن‌های اندرویدی، اپلیکیشن Xbox را نیز به صورت Built-in در خود می‌بیند تا در کنار بهره‌مندی از مزایای خود، حس یکپارچه بودن بیشتری بین ایکس باکس، سرویس گیم‌پس و ویندوز ایجاد کند. همچنین، توسط نرم‌افزار Xbox و بر پایه‌ی سرویس کلاود، تمامی بازی‌های ایکس باکس بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی به شکل بهینه‌تری قابل اجرا خواهد بود.

طبق اعلام مایکروسافت، ویندوز ۱۱ در پاییز سال جاری عرضه خواهد شد و تمامی دارندگان ویندوز ۱۰ می‌توانند آن را به صورت رایگان و طی یک به‌روزرسان دریافت کنند.

86
4
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید