ترن ۱۰: بازی جدید Forza Motorsport جهشی بزرگ را رقم خواهد زد

ابوالفضل مناف زاده
۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - 18:42

مدیر نوآوری استودیوی ترن ۱۰ و بازی Forza Motorsport، اخیراً طی مصاحبه‌ی خود چنین اظهار داشت که این بازی به معنای واقعی کلمه “جهشی بزرگ” خواهد بود.

هم‌اکنون بیش از چند ماه از معرفی رسمی بازی بعدی مجموعه‌ی Forza Motorsport می‌گذرد و متاسفانه تاکنون اطلاعات رسمی و غیررسمی چندانی از روند ساخت آن و یا ایده‌هایی قرار است تا در این بازی پیاده‌سازی شوند منتشر نشده است. البته، با حضور احتمالی نسخه‌ی پنجم سری بازی‌های آرکید مجموعه‌ی Forza یعنی Forza Horizon 5 در رویداد E3 2021، احتمالاً شاهد شنیدن اخبار بیشتری در مورد بازی Forza Motorsport خواهیم بود.

البته، طبق گفته‌های مدیر نوآوری این بازی یعنی آقای کریس اساکی (Chris Esaki)، نام این بازی قرار نیست تا عدد ۸ را به عنوان پسوند ببیند و این موضوع، نشان‌دهنده‌ی ریبوت این مجموعه و جهشی که قرار است تا Forza Motorsport در صنعت بازی‌های ریسینگ رقم بزند خواهد بود. در واقع، استودیوی ترن ۱۰ (Turn 10) با عرضه‌ی نسخه‌های مختلف بازی‌های شبیه‌ساز ریسینگ Forza Motorsport از جمله نسخه‌ی هقتم آن، توانایی و تبهر خود در این زمینه را به رخ کشید و قرار است تا نسخه‌ی جدید این مجموعه به معنای واقعی کلمه متفاوت باشد و دوره‌ای جدید در این ژانر را ایجاد کند.

همان‌طور که مطلع هستید، شبکه‌های اجتماعی Forza به صورت ماهانه و با دعوت از افراد مختلف رویدادهایی را برگزار می‌کند که آخرین دوره از آن‌ها، میهمان ویژه‌ای را در خود می‌دید. آقای کریس اساکی به عنوان مدیر نوآوری پروژه‌ی ساخت بازی Forza Motorsport آینده، صحبت‌هایی در مورد این بازی ارائه کرد. وی گفت که تغییرات اعمال شده در این بازی از جمله فیزیک کنترل خودروها، به اندازه‌ی تغییرات اعمال شده از نسخه‌ی چهارم تا هفتم این مجموعه بوده‌اند و یک جهش بزرگ در نسل‌های مختلف تلقی می‌شوند.

اگر بخواهم ساده توضیح دهم، تغییراتی که فیزیک خودروهای این بازی نسبت به بازی Forza Motorsport 7 به خود می‌بیند، به اندازه‌ی تغییراتی هستند که از بازی Forza Motorsport 4 تا Forza Motorsport 7 شاهدش بودیم. بنابراین، با  تا ۷ ایجاد کرده ایم.” “بنابراین Forza Motorsport یک جهش بزرگ در صنعت بازی‌های ریسینگ را رقم خواهد زد.

همچنین، نام این بازی جدید بدون هیچ پسوندی از جمله عدد ۸، تنها و تنها Forza Motorsport خواهد بود؛ چرا که با یک بازی جدید روبرو خواهید شد.

نظر شما در این باره چیست؟ با توجه به محدودیت فراوانی که ژانر شبیه‌ساز در توسعه‌ی یک بازی ایجاد می‌کند، چه انتظاری از این بازی جدید دارید؟

بازی Forza Motorsport، در تاریخی نامعلوم برای کنسول‌های اکس باکس سری ایکس و اس و پلتفرم رایانه‌های شخصی مبتنی بر ویندوز عرضه خواهد شد.

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید