یوبی‌سافت از این پس تمرکز بیشتری روی بازی‌های رایگان سطح بالا خواهد داشت

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۶

مدتی پیش یوبی‌سافت (Ubisoft) از یک بازی جدید و فرعی از سری The Division با عنوان The Division: Heartland رونمایی کرد. این بازی یک اثر رایگان است که در اواخر سال ۲۰۲۱ و یا اوایل ۲۰۲۲ برای موبایل‌ها منتشر خواهد شد. در همین حال، گزارش مالی جدید یوبی‌سافت نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد تمرکز بیشتری روی توسعه‌ و عرضه‌ی بازی‌های رایگان داشته باشد.

آقای فردریک دوگت (Frederick Duguet)، مدیر ارشد مالی یوبی‌سافت، در جریان جدیدترین گزارش مالی این شرکت توضیح داد که یوبی‌سافت قصد از استراتژی عرضه‌ی ۳ الی ۴ بازی AAA به صورت سالانه دور شود. آن‌ها قصد دارند تمرکز بیشتری بر روی انتشار عناوین رایگان داشته باشند. آقای Duguet تاکید می‌کند که این بازی‌های رایگان در بلند مدت به سمت جاه‌طلبی‌های AAA عناوین گرایش خواهند یافت.

وی در این خصوص گفت:

ما در راستای تحول توسعه‌ی بازی‌های باکیفیت که به طور فزاینده‌ی متنوع هستند، قصد داریم از استراتژی فعلی در خصوص عرضه‌ی ۳ الی ۴ بازی AAA سالانه دور شویم. این موضوع در واقع دیگر نشانه‌ی مناسبی از پویایی ارزش‌آفرینی ما نیست. به عنوان مثال، انتظارات ما از بازی‌های Just Dance و Riders Republic با برخی از بازی‌های بزرگ AAA این صنعت مطابقت دارد.

علاوه بر این، ما در حال ساخت بازی‌های سطح بالای رایگان هستیم تا در بلند مدت به سمت جاه‌طلبی‌های عناوین AAA گرایش پیدا کنیم. این صرفاً یک تکامل ارتباطات مالی است و این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که ما همچنان انتظار داریم محتویات مختلف و باکیفیتی را برای بازی‌های جدید رایگان عرضه کنیم.

آقای Duguet در ادامه گفت که تمرکز بر روی بازی‌های رایگان به یوبی‌سافت کمک می‌کند تا مخاطبان را برای بزرگ‌ترین ویژگی‌های خود گسترش دهد.

فکر می کنیم اکنون زمان آن فرا رسیده است که بازی‌های رایگان سطح بالا در بین فرنچایزهای بزرگ خود در پلتفرم‌های مختلف ارائه دهیم. البته بدون شک این امر زمان می‌برد. به همین دلیل ما می‌خواهیم در سال‌های اولیه محتاط کار کنیم. اگر به موفقیت برسیم، این امر می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی ارزش یوبی‌سافت داشته باشد.

یوبی‌سافت قرار است در سال جاری میلادی چند بازی AAA را به بازی عرضه کند. از جمله‌ی این عناوین می‌توان به بازی‌های Rainbow Six Quarantine، Riders Republic، Prince of Persia Remake و Far Cry 6 اشاره کرد. این شرکت اخیراً اعلام کرد که بازی Skull and Bones بار دیگر با تاخیر مواجه شده است و حداقل تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ منتشر نخواهد شد.

7
13
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید