گزارش مالی جدید اکتیویژن درآمد فوق‌العاده‌ی این شرکت را نشان می‌دهد

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱

شرکت اکتیویژن (Activision) به‌تازگی گزارش مالی جدید خود مربوط به سه ماهه‌ی منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۲۱ را منتشر کرد. این شرکت به لطف فرنچایز Call of Duty، درآمد فوق‌العاده‌ای را بدست آورده است.

طبق جزئیات منتشر شده، اکتیویژن در طول سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۱، ۲٫۲۸ میلیارد دلار درآمدزایی کرده است. این رقم بالاتر از رقم ۲٫۰۸ میلیارد دلاری است که اکتیویژن انتظار داشت. همچنین سود عملیاتی این شرکت ۳۰ درصد افزایش داشته است که فرنچایز Call of Duty از علت‌های اصلی این رشد محسوب می‌شود.

اکتیویژن به طور ویژه‌ای از سری Call of Duty پشتیبانی می‌کند؛ چراکه این مجموعه موجب سود سالانه‌ی ۷۲ درصدی شرکت مذکور می‌شود. عرضه‌ی بازی بتل رویال و رایگان Call of Duty Warzone و همچنین تجربیات سنتی این مجموعه بسیار تاثیرگذار بوده و طی دو سال گذشته کاربران فعال ماهانه‌ی این فرنچایز با افزایش سه برابری به ۱۵۰ میلیون نفر رسیده است. همچنین بازی Call of Duty Mobile از زمان عرضه در پاییز سال ۲۰۱۹، تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیون بار دانلود شده و بیش از ۱ میلیارد دلار درآمدزایی کرده است. همچنین درآمد هزینه‌های درون برنامه‌ای این مجموعه بر روی کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی با رشد ۶۰ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است که از جمله دلایل آن می‌توان به دو فصل اول نسخه‌ی Cold War و بخش Warzone اشاره کرد. همچنین فروش نسخه‌ی Cold War پس از ادغام با Warzone بسیار چشمگیر بوده است.

در بخش بلیزارد (Blizzard) نیز همچنان شاهد رشد مجموعه‌ی World of Warcraft هستیم. به لطف عرضه‌ی بسته‌ی گسترش‌دهنده‌ی Shadowlands، درآمد این بخش با رشدی ۷ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده و به ۴۸۳ میلیون دلار رسیده است. با این حال، تعداد کاربران فعال ماهانه‌ی بازی‌های بلیزارد به ۲۷ میلیون نفر رسیده که افت آن را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. در طول سه سال اخیر، تعداد بازی‌بازان ماهانه‌ی بلیزارد حدود ۲۹ درصد کاهش داشته است.

بازخوردهای مراحل آزمایشی بازی Diablo Immortal و همچنین Diablo 2 Ressuracted مثبت بوده است و هر دو اثر در سال جاری میلادی منتشر خواهند شد. همچنین به گفته‌ی بلیزارد، مراحل توسعه‌ی بازی‌های Overwatch 2 و Diablo 4 به خوبی طی می‌شود و انتظار می‌رود در آینده شاهد اطلاعات بیشتری از آن‌ها باشیم.

همچنین شرکت اکتیویژن قصد دارد در طول دو سال آینده، ۲۰۰۰ نیروی جدید را استخدام کند تا بر روی Call of Duty و دیگر بازی‌های اکتیویژن کار کنند. این شرکت می‌خواهد تا پایان سال آینده، اندازه‌ی تیم‌های توسعه‌دهنده‌ی برخی از بازی‌های خود را تا سه برابر گسترش دهد. همچنین اکتیویژن از تاسیس یک شعبه‌ی جدید از استودیوی اسلج‌همر گیمز (Sledgehammer Games) در شهر تورنتوی کانادا خبر داد. این شرکت همچنین به صورت رسمی تایید کرد که نسخه‌ی جدید Call of Duty توسط اسلج‌همر گیمز توسعه می‌یابد. در پایان اعلام شد که بازی Crash Bandicoot: On the Run که برای موبایل منتشر شده، تاکنون بیش از ۳۰ میلیون بار دانلود شده است.

7
1
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید