شرکت اپیک برای به انحصار درآوردن بازی Borderlands 3 حدود ۱۱۵ میلیون دلار هزینه کرده است

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۴

در خلال دادگاه جنجالی که هم‌اکنون بین شرکت اپیک (Epic) و اپل در حال برگزاری است، مشخص شد که این شرکت برای به انحصار درآوردن نسخه‌ی پلتفرم رایانه‌های شخصی بازی Borderlands 3 حدود ۱۱۵ میلیون دلار را به ناشر آن پرداخت کرده است.

در واقع، طبق بررسی‌های مالی داخلی شرکت اپیک از ماه اکتبر سال ۲۰۱۹، این شرکت برای انحصاری کردن نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی Borderlands 3 و چند مورد جزئی دیگر در مجموع حدود ۱۴۶ میلیون دلار را به شرکت تو‌کِی (۲K) پرداخت کرده است. همچنین، از این مبلغ حدود ۱۱۵ میلیون دلار را بازی Borderlands 3 به خود اختصاص داده است که ۸۰ میلیون دلار آن بابت تضمین فروش، ۱۵ میلیون دلار آن بابت تعهد بازاریابی و تبلیغات و ۲۰ میلیون یورو باقی‌مانده نیز بابت هزینه‌های جانبی غیرقابل بازگشت به شرکت توکِی پرداخت شده است.

از طرفی دیگر، ۳۱ میلیون دلار از ۱۴۶ میلیون دلار نیز بابت رایگان‌شدن بازی‌های Borderlands: The Handsome Collection و Civilization VI به شرکت تو‌کِی پرداخت شده که این هزینه‌ها به صورت مجزا برای هر کدام به ترتیب ۱۱ میلیون دلار و ۲۰ میلیون دلار بوده است. لازم به ذکر است که این مبالغ بسیار بیشتر از آن‌چیزی است که این شرکت برای رایگان کردن بازی‌ها پرداخت می‌کند؛ برای مثال، شرکت اپیک برای رایگان کردن مجموعه بازی‌های Batman: Arkham در مجموع ۱٫۵ میلیون دلار به شرکت وارنر برادرز (WB) پرداخت کرده بود و این مبلغ برای بعضی از بازی‌های کمتر شناخته شده نظیر Rime نیز حتی به ۴۵ هزار دلار می‌رسد.

اما گذشته از این موارد، بازی Borderlands 3 در طی دو هفته اول عرضه‌ی خود موفق شد تا به آمار فروش ۱۰۰ میلیون دلاری توسط فروشگاه اپیک دست پیدا کند و هزینه‌های تضمین فروش بازی را به همراه سود اولیه‌ی خود به دست آورد. هم‌چنین، از این میزان نیز ۷۷ میلیون دلار به صورت مستقیم از طریق فروشگاه اپیک و با درنظر گرفتن سود ۱۲ درصدی این فروشگاه کسب شده بود و بدین ترتیب، می‌توانیم ادعا کنیم که این شرکت در طی این دو هفته حدود ۹٫۲ میلیون دلار از فروش Borderlands 3 سود خالص بدست آورد.

در مجموع، ۹٫۲ میلیون دلار مطمئناً هزینه‌هایی که این شرکت برای بازی Borderlands 3 پرداخت کرده بود را جبران نخواهد کرد، اما قطعاً همه از این موضوع آگاه هستیم که همین انحصارگرایی باعث شد تا حدود ۸۰۰ هزار کاربر برای اولین بار و تنها به دلیل خرید این بازی وارد اکوسیستم اپیک گیمز شوند. در حقیقت، از ۱٫۵۶ میلیون نفر بازی‌باز عنوان Borderlands 3 در فروشگاه اپیک، حدود ۵۳ درصدشان برای اولین بار از فروشگاه اپیک استفاده می‌کردند که همین موضوع نشانه‌‌دهنده‌ی سود آینده نگرانه‌ی این شرکت از اعمال چنین سیاست‌هایی است.

بازی Borderlands 3 هم‌اکنون در دسترس دارندگان کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی ایکس باکس و پلی‌استیشن و پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار دارد.

4
6
برچسب‌ها: ، ، ، ،

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید