فهرست قیمت ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس؛ اردیبهشت ۱۴۰۰

۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰

کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس از اواسط پاییز سال گذشته به صورت جهانی عرضه شده‌اند و از آن زمان تاکنون تعدادی از فروشگاه‌ای ایرانی نیز آن را به فروش می‌رسانند. در این بخش به بررسی آخرین قیمت این دو کنسول در بازار ایران می‌پردازیم.

شرکت مایکروسافت برای نسل نهم تصمیم گرفته است تا دو کنسول متفاوت را عرضه کند.  ایکس‌باکس سری ایکس با بیش از ۱۲ ترافلاپس قدرت گرافیکی و ۱۶ گیگابایت رم و پردازنده‌ی قدرتمند هشت هسته‌ای Zen 2، قصد دارد تا تجربه‌ی نسل بعدی معرکه‌ای را در اختیار خریداران قرار دهد. اما مایکروسافت کنسول ایکس‌باکس سری اس را هم منتشر کرده است که ۲۰۰ دلار ارزان‌تر است، اما از همان پردازنده با کمی کلاک پایین‌تر، معماری یکسان، SSD با سرعت مشابه اما با حجم کمتر و یک پردازنده‌ی گرافیکی ۴ ترافلاپسی بهره می‌برد. این کنسول فاقد درایو بلوری است و به جای ۱۶ گیگابایت رم سری ایکس، ۱۰ گیگابایت حافظه‌ی رم دارد. ایکس‌باکس سری اس همان بازی‌های ایکس‌باکس سری ایکس را اما با وضوح تصویر پایین‌تر اجرا می‌کند.

یکی از پیشرفت‌های بزرگ این نسل و در کنسول‌های ایکس‌باکس، حافظه‌ی SSD به جای هارد دیسک‌های قدیمی است. کنسول ایکس‌باکس سری ایکس مجهز به یک SSD یک ترابایتی و ایکس‌باکس سری اس هم دارای یک SSD با حجم ۵۱۲ گیگابایت است و هر دو سرعت مشابه‌ای دارند. همچنین در زمینه‌ی کنترلر، ایکس‌باکس تصمیم گرفته تا چندان به ترکیب برنده‌ی خود دست نزند و تنها تغییرات قابل توجه در کنترلر جدید، اضاه شدن دکمه‌ی Share و همچنان تفاوت بافت‌ دکمه‌های شانه‌ی کنترلر است.

پلتفرم‌های ایکس‌باکس از یک مزیت بسیار قابل توجه بهره‌مند هستند و آن سرویس اشتراکی Xbox Game Pass است که به ازای ماهی ۱۰ دلار، به شما دسترسی به صدها بازی را می‌دهد. همچنین با خرج ۵ دلار بیشتر و گرفتن اشتراک Xbox Game Pass Ultimate، صاحب سرویس EA Play و گلد هم خواهید شد. در مجموع باید گفت که کنسول‌های جدید مایکروسافت بسیار تحسین برانگیز ستند و همانند رقیب مایکروسافت یعنی سونی، این شرکت هم کنسول‌های با کیفیتی را روانه‌ی بازار کرده است و بسته به نیاز خود با خرید هیچ کدام پشیمان نخواهید شد.

مشخصات فنی کنسول‌های سری ایکس و سری اس

مشخصات دو کنسول نسل نهمی ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس

قیمت ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس

در چند هفته‌ی گذشته، شاهد کاهش قابل ملاحظه‌ی قیمت کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس بوده‌ایم و به نظر می‌رسد این روند ادامه دارد. باید منتظر ماند و دید که که در ماه‌های آینده قیمت‌ها چه تفاوتی خواهند گذاشت. با وجود کم شدن فاصله قیمتی میان کنسول پلی‌استیشن ۵  وسری ایکس، اما حتی با وجود قیمت دلاری یکسان آن‌ها، همچنان تفاوت‌های قیمتی میان این دو کنسول نسل جدید وجود دارد. ایکس‌باکس سری ایکس در حال حاضر ارزان‌تر از نسخه‌ی دیجیتال پلی‌استیشن ۵ است. در جدول زیر می‌توانید قیمت بالاترین و پایین‌ترین قیمت کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس را مشاهده کنید.

توضیحاتقیمت
بالاترین قیمت کنسول ایکس‌باکس سری ایکس۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
پایین‌ترین قیمت کنسول ایکس‌باکس سری ایکس۱۶,۳۰۰,۰۰۰ تومان
توضیحاتقیمت
بالاترین قیمت کنسول ایکس‌باکس سری اس۱۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان
پایین‌ترین قیمت کنسول ایکس‌باکس سری اس۹,۸۰۰,۰۰۰ تومان
16
1

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید