نگاهی به برترین عناوین انحصاری آینده مایکروسافت در سال ۲۰۲۱

مصطفی زاهدی
PC، Xbox One X/S، Xbox Series X/S، برترین ها، مقالات ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰

نگاهی به برترین عناوین انحصاری آینده مایکروسافت در سال ۲۰۲۱

مایکروسافت نشان داده است که نمی‌خواهد اشتباه نسل هشت خود را تکرار کند و این بار تمام تلاش خود را به کار گرفته تا عناوین انحصاری مختلفی را برای مخاطبان خود تدارک ببیند. البته از آن‌جایی که هنوز در اوایل نسل نه هستیم بدیهی است برای تجربه‌ی آثار انحصاری بزرگ بایستی حداقل دو سه سال صبر کنیم اما با این وجود تا پایان امسال نیز آثار انحصاری مختلفی برای پلتفرم‌های مایکروسافت عرضه خواهند شد. در این مقاله نگاهی داشته‌ایم به مهم‌ترین و به نوعی برترین آثار انحصاری مایکروسافت در سال ۲۰۲۱.

توجه: لازم به ذکر است که مایکروسافت بیش از ۱۵ اثر انحصاری را احتمالا تا پایان سال عرضه می‌کند اما در مقاله‌ی امروز فقط به آثار مهم‌تر و قابل‌توجه‌تر اشاره شده است. هم‌چنین بدیهی است عناوینی مانند State of Decay 3 که تاریخ عرضه مشخصی ندارند در این لیست جایی ندارند.

Halo infinite

سازنده: ۳۴۳ industries
ناشر: Xbox Game Studios
تاریخ انتشار: سه ماه سوم یا چهارم ۲۰۲۱

سری هیلو و شخص مسترچیف را باید در زمره‌ی Icon‌های صنعت گیم به شمار آورد. نسخه‌های مختلف هیلو نه تنها همواره به فروش بی‌نظیری دست می‌یابند بلکه غالبا مورد استقبال منتقدان نیز قرار می‌گیرند. هیلو را باید یکی از نمادهای صنعت گیم دانست که در کنار فرنچایز‌هایی مثل Super Mario, God of War و The Legend of Zelda در زمره‌ی شناخته‌شده‌ترین نام‌ها به شمار می‌آیند.
بعد از عملکرد نه چندان قابل قبول نسخه‌ی Guardian، طرفداران قدیمی این سری به شدت امیدوار بودند که نسخه‌ی بعدی هیلو بتواند این فرنچایز را به دوران طلایی بازگرداند و بار دیگر شاهد یک هیلوی با کیفیت باشند. بعد از معرفی Halo: Infinite انتظارات از این عنوان به شدت بالا رفت چرا که مایکروسافت نیز قول اثری فوق‌العاده را به هواداران داده بود. اما پس از نمایش‌های اولیه بسیاری از مخاطبان نسبت به گرافیک هنری نه چندان قابل قبول این عنوان معترض شدند که همین مسئله واکنش مایکروسافت و تاخیر طولانی مدت این عنوان به بهانه‌ی بهبود گرافیک را نیز در پی داشت.
بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان به نظر می‌رسد در اواخر سال ۲۰۲۱ نهایتا شاهد عرضه‌ی Halo: Infinite خواهیم بود. طرفداران امید زیادی به این نسخه دارند و باید آیا این سری می‌تواند به روزهای طلایی خود نزدیک شود یا خیر

The Ascent

سازنده: Neon Giant
ناشر: Curve Digital
تاریخ انتشار: ۲۰۲۱

عنوان The Ascent یک بازی اکشن نقش‌آفرینی ایزومتریک است که تم سایبرپانک داشته و توسط استودیوی کوچک Neon Giant و تنها به وسیله‌ی ۱۱ نفر در دست ساخت قرار دارد. داستان بازی در شهری خیالی در آینده به نام Veles جریان دارد که در آن ابرشرکتی به نام The Ascent group حکمرانی کرده و به واسطه‌ی قدرت و نفوذ خود بسیاری از افراد را به بیگاری گرفته است. بازی‌بازان کنترل یکی از این کارگران برده مانند را بر عهده می‌گیرند. به نظر می‌رسد اتفاقات مرموزی باعث سقوط The Ascent group شده‌اند و اکنون کل شهر در آشوب و کشمکش است و گروه‌های مختلف برای رسیدن به قدرت تلاش می‌کنند. بازی‌بازان وظیفه دارند راز سرنگونی The Ascent group را کشف کرده و در عین حال مانع به قدرت رسیدن گروه‌های مختلف شوند.
در مورد گیم‌پلی بازی باید بگویم طبق تریلر بازی با مبارزاتی سریع و جذاب مواجه هستیم که در آن بازی‌بازان به مرور زمان به سلاح‌ها و تجهیزات قدرتمندتر دست پیدا می‌کنند. زاویه دید ایزومتریک هم به در نظر گرفتن شرایط هنگام مبارزه می‌تواند کمک کند.

CrossfireX


سازنده: Remedy Entertainment
ناشر: Xbox Game Studios
تاریخ انتشار: ۲۰۲۱(احتمال تاخیر وجود دارد)

عنوان CrossfireX را باید متفاوت‌ترین پروژه رمدی دانست. بعد از چند عنوان سوم شخص ماجراجویی، اکنون رمدی وظیفه ساخت بخش داستانی یا همان Campaign بازی شوتر اول شخص CrossfireX را بر عهده گرفته است.  طبق شنیده‌ها، استودیو رمدی از اوایل سال ۲۰۱۶ کار بر روی بخش داستانی این عنوان را آغاز کرده و اکنون به نظر می‌رسد این عنوان انحصاری مایکروسافت برای عرضه در سال ۲۰۲۱ آماده است. لازم به ذکر است بخش چند نفره‌ی این بازی نیز توسط استودیو Smilegate Entertainment در دست توسعه است. البته احتمال تاخیر در عرضه‌ی بازی با توجه به شیوع کرونا نیز وجود دارد.
از بازی CrossfireX اطلاعات زیادی نداریم و به نظر می‌رسد نبود اطلاعات مختلف تصمیمی عمدی از سوی مایکروسافت بوده تا تجربه‌ی این عنوان تازگی خود را حفظ کند. باید دید آیا رمدی در خلق یک شوتر اول شخص مدرن موفق عمل می‌کند یا خیر.

Scorn


سازنده: EBB Software
ناشر: EBB Software
تاریخ انتشار: ۲۰۲۱

عنوان Scorn را باید یکی از معدود آثار انحصاری مایکروسافت در ژانر ترسناک نامید. این بازی اول شخص Horror دارای تم و اتمسفر بسیار عجیبی است و به نظر می‌رسد بازی‌بازان کنترل  فردی انسان مانند اما بدون پوست را بر عهده می‌گیرند در حالی که در جایی بسیار عجیب و مرموز گرفتار شده‌اند. اطلاعات بسیار کمی از بازی داریم اما به نظر می‌رسد با یکی از متفاوت‌ترین آثار ترسناک چند سال اخیر رو‌به‌رو هستیم. البته بدیهی است هر گونه قضاوت زودهنگام امری غیرمنطقی است و باید تا زمان عرضه‌ی بازی برای ارزیابی نهایی صبر کرد.

Warhammer 40000: darktied

سازنده: Fatshark
ناشر: Fatshark

اگر با سری Warhammer آشنایی داشته باشید با فلسفه‌ی کلی این آثار قطعا غریبه نیستید. عنوان اکشن اول شخص Co-op محور که در قالب آن به نبرد با بیگانگان مختلف می‌پردازید. نسخه جدید سری Warhammer دیگر برای کنسول‌های سونی عرضه نخواهد شد و این بار انحصاری پلتفرم‌های مایکروسافت است. با توجه به تریلرهای منتشر شده بار دیگر می‌توان انتظار نبردهای خونین و جذاب اول شخص با تمرکز ویژه بر روی Co-op را داشت. استودیو Fatshark وعده داده تنوع سلاح‌ها و دشمنان در این نسخه بیشتر از نسخه‌ی قبلی خواهد بود.

Fable


سازنده: playground games
ناشر: Xbox Game Studios

تاریخ انتشار: ۲۰۲۱؟

بعد از سال‌ها دوباره سری Fable بازگشته تا خودی نشان دهد. این فرنچایز نقش‌آفرینی محبوب مایکروسافت در نسل هشت هیچ نسخه‌ای از آن منتشر نشد در حالی که طرفداران این سری به شدت برای معرفی نسخه‌ی جدید سری روزشماری می‌کردند. نسخه‌ی جدید Fable که احتمالا Fable 4 نام دارد توسط استودیو Playground Games که سازنده سری فورزا هورایزن است در دست ساخت است که همین موضوع انتظارات از دنباله‌ی Fable را به شدت افزایش داده است. البته احتمال عرضه‌ی بازی در سال ۲۰۲۱ تقریبا بسیار ناچیز است اما در هر صورت Fable 4 یا هر اسم دیگری که داشته باشد یکی از انحصاری‌های موردانتظار مایکروسافت خواهد بود.

Forza Motorsport


سازنده: Turn 10 Studios
ناشر: Xbox Game Studios

تاریخ انتشار: ۲۰۲۱

سری فورزا نیز مانند هیلو سال‌هاست بخش جدانشدنی هویت ایکس باکس را تشکیل می‌دهد و وقتی صحبت از Racing می‌شود، نام فورزا بالاتر از دیگر رقبا می‌درخشد. با توجه به ورود به نسل جدید بدیهی بود که مخاطبان انتظار نسخه‌های جدید سری Motorsport و‌ Horizon را داشتند. در مورد Horizon باید بگویم طبق شایعات Forza horizon 5 در دست ساخت بوده و در توکیو جریان دارد. اما نسخه‌ی جدید Forza Motorsport دیگر از شماره‌گذاری‌ استفاده نکرده و نام آن Forza Motorsport است. این نسخه طبق وعده سازندگان قرار است از قدرت سخت‌افزاری کنسول‌های نسل نهم نهایت استفاده را برده و نمایشی خیره‌کننده‌ داشته باشد. لازم به ذکر است که احتمال تاخیر خوردن این عنوان نیز طبق برخی شایعات وجود دارد اما در حالت عادی این عنوان بایستی تا قبل از پایان سال عرضه گردد.

S.T.A.L.K.E.R 2

سازنده: GCS game world
ناشر: GCS game world

تاریخ انتشار: ۲۰۲۱

بعد از سال‌ها انتظار، طرفداران سری S.T.A.L.K.E.R  بار دیگر می‌توانند نسخه‌ی جدیدی از این سری را تجربه کنند. در سال ۲۰۱۲ ساخت نسخه دوم این سری آغاز شد اما همان سال توسعه این عنوان کنسل شد. اما پس از شش سال در سال ۲۰۱۸ بود که بار دیگر شاهد معرفی بازی بودیم و این بار دیگر خبری از توقف پروژه نیست. سری استالکر را باید از آن دسته فرنچایز‌هایی دانست که جای خالی آن امروزه به شدت حس می‌شود. به شخصه امیدوارم این عنوان بتواند عملکرد مطلوبی از خود به نمایش بگذارد تا شاید سازندگان مختلف به ساخت آثار مشابه رغبت بیشتری پیدا کنند.

نظر شما در مورد آثار انحصاری آینده‌ی مایکروسافت چیست؟ کدام عناوین شانس موفقیت بیشتری از نظر شما دارند؟

47
6
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید