گزارش: چندین شرکت بزرگ در پی خرید اسکوئر انیکس هستند [به‌روزرسانی: تکذیب شد]

۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳

قبل از خریداری شدن بتسدا (Bethesda) توسط مایکروسافت، شایعه‌های زیادی پیرامون یک خرید بزرگ از سوی آن‌ها منتشر شده بود. در ماه‌های اخیر نیز شایعه‌هایی در مورد تصاحب‌های متعدد از سوی ناشرهای بزرگ شنیده می‌شد، اما هیچکدام اعتبار بالایی نداشتند و از سوی منابع مورد اعتماد فاش نشده بودند. امروز یک منبع معتبر پیرامون مذاکره اسکوئر انیکس (Square Enix) با چندین ناشر بزرگ صحبت کرده است.

لحظاتی پیش شعبه‌ ژاپن بلومبرگ (Bloomberg Japan) اعلام کرد که چندین ناشر بزرگ در پی خرید اسکوئر انیکس هستند. با این وجود، گزارش مذکور توضیح نداده است که منظور از اسکوئر انیکس چیست؟ آیا شرکت‌ها به دنبال خرید کلیه بخش‌های آن هستند، آیا استودیوهای اروپایی خریداری خواهد شد و یا این که قراردادی مشخص شده خواسته‌ی آن‌ها است؟

مدتی پیش مایکروسافت کمپانی بتسدا را به ارزش ۷٫۴ میلیارد دلار خریداری کرد و اگرچه با توجه به گزارش منتشر شده، اسکوئر انیکس ارزش بیشتری دارد، اما بعید نیست که آن‌ها با یک خرید دیگر صنعت بازی‌های ویدیویی را برای باری دیگر شوکه کنند.

از طرفی رقیب آن‌ها یعنی شرکت سونی در سکوت کامل به سر می‌برد و به احتمال زیاد آن‌ها نیز در این مذاکره شرکت کرده‌اند. پلی‌استیشن در سال‌های اخیر رابطه‌ نزدیکی با اسکوئر انیکس داشته است. عنوان Final Fantasy XVI به صورت انحصاری کنسولی برای پلی‌استیشن ۵ عرضه خواهد شد و از طرفی بازی Forspoken نیز در سال ۲۰۲۲ به صورت انحصاری کنسولی در دسترس طرفداران پلی‌استیشن ۵ قرار خواهد گرفت. با این وجود، سونی و بتسدا پیرامون دو بازی Deathloop و Ghostwire Tokyo قرارداد دارند، اما در نهایت مایکروسافت آن‌ها را تصاحب کرد.

به‌روزرسانی:

لحظاتی پیش شرکت اسکوئر انیکس به طور رسمی این خبر را تکذیب و اعلام کرد:

بلومبرگ امروز گزارشی را منتشر کرد مبنی بر این که چندین خریدار اصلی برای اسکوئر انیکس وجود دارد. در هر حال، این گزارش بر اساس اعلامیه‌های ما شکل نگرفته و ما نه در نظر داریم که این شرکت یا بخش‌هایی از آن را به فروش برسانیم و نه پیشنهادی دریافت شده است.

36
3
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید