امسال نسخه‌های قدیمی سری Rainbow Six آفلاین خواهند شد

۲۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶

اخیرا شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) در خبری رسمی اعلام کرد که در اواخر سال ۲۰۲۱، سرورهای بخش آنلاین بازی‌های زیادی از جمله چند نسخه از سری Rainbow Six برای همیشه خاموش خواهند شد.

همان‌طور که گفته شد، شرکت یوبی‌سافت قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی، سرورهای بخش آنلاین و چند نفره‌ی برخی عناوین از جمله نسخه‌های قدیمی سری Rainbow Six را غیر فعال کند؛ از همین رو طرفداران عناوین قدیمی Rainbow Six می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و به تجربه‌ی مجدد بخش آنلاین این بازی‌ها بپردازند.

خاموش کردن سرورهای بخش آنلاین و چند نفره برای بازی‌های قدیمی امری غیر معمول به شمار نمی‌آید، خصوصاً برای مجموعه‌های محبوبی که غیرفعال کردن قابلیت چند ‌نفره‌ی نسخه‌های قدیمی می‌تواند منجر به استقبال بیشتر طرفداران از نسخه‌های جدید و امروزی شود. حال قرار است برای طرفداران قدیمی سری Rainbow Six نیز اتفاق مشابهی رخ دهد. البته باید توجه داشت که تمام نسخه‌هایی که شرکت یوبی‌سافت قصد خاموشی سرورهای آنلاین آن‌ها را دارد، قدمتی بیش از ده سال دارند؛ از همین رو به نظر می‌رسد این اقدام شرکت یوبی‌سافت در کنار نارضایتی برخی کاربران، کاملا پذیرفتنی باشد.

طبق آخرین خبری که از طریق پشتیبانی شرکت یوبی‌سافت در انجمن بازی‌بازان سری Rainbow Six منتشر شده است، سرورهای بخش آنلاین بازی‌های Rainbow Six Lockdown ،Rainbow Six Vegas و Rainbow Six Vegas 2 در اواخر سال ۲۰۲۱ برای همیشه غیرفعال خواهند شد و تمامی محتویات مربوط به بخش‌های چند نفره که از طریق Ubisoft Connect یا فروشگاه Rainbow Six ارائه می‌شوند نیز حذف خواهند شد. همچنین با خاموش شدن سرورهای بخش آنلاین، کلیه‌ی بخش‌های اطلاع‌رسانی و سیستم ثبت سوابق بازی‌بازان در بخش‌های چند نفره غیر فعال خواهند شد و بازی‌بازان دیگر قادر به مشاهده‌ی افتخارات خود در این بخش‌ها نیستند. با این حال بازی‌بازان پلتفرم رایانه‌های شخصی هنوز قادر خواهند بود از امتیازاتی که به دست می‌آورند، برای خرید محتویات درون برنامه‌ای استفاده نمایند اما این سرویس به صورت کامل از نسخه‌های کنسولی حذف می‌گردد.

لازم به ذکر است که در پست انجمن یوبی‌سافت به تاریخ دقیق غیر فعال شدن سرورهای آنلاین اشاره‌ای نشده و تنها مشخص گردید که در اواخر سال ۲۰۲۱ این اتفاق رخ خواهد داد. البته طرفداران هنوز می‌توانند در بخش داستانی عناوین ذکر شده شرکت کنند و به صورت تک نفره یا استفاده از قابلیت Split-Screen به شکار تروریست‌ها بپردازند. با این اقدام شرکت یوبی‌سافت، تا قبل از عرضه شدن بازی در حال توسعه‌ی Rainbow Six: Parasite، عنوان Rainbow Six Siege تنها نسخه از این سری تیراندازی به شمار می‌آید که در سال آینده دارای بخش آنلاین و چند نفره خواهد بود.

بازی Rainbow Six Quarantine در تاریخی نامشخص بر روی کنسول‌های نسل هشتم، نسل نهم و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

11
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید