به زودی سرویس xCloud به دستگاه‌های iOS خواهد آمد

۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷

طبق گفته‌ی رئیس بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت، به زودی سیستم پردازش ابری بازی‌های ویدئویی شرکت مایکروسافت یا همان xCloud قرار است بر روی دستگاه‌های iOS راه‌اندازی شود.

به نظر می‌رسد قرار است سیستم پردازش ابری بازی‌های ایکس‌باکس به زودی در دسترس کاربران پلتفرم iOS قرار گیرد. این سرویس که هم‌اکنون در اختیار کاربران گوشی‌های هوشمند اندرویدی قرار دارد، بازی‌بازان را قادر خواهد ساخت تا با خرید اشتراک سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس آلتیمیت (Xbox Game Pass Ultimate) بتوانند بازی‌های دلخواه خود را بر روی گوشی‌های هوشمند اجرا نمایند.

در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی بود که شرکت مایکروسافت به صورت رسمی اعلام کرد در فصل بهار سال ۲۰۲۱ قرار است سرویس xCloud بر روی گوشی‌های هوشمند iOS و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس بازی‌بازان قرار گیرد. همچنین اخیرا شرکت مایکروسافت اعلام نمود برای بیش از ۵۰ بازی که جهت پخش از طریق xCloud در دسترس کاربران قرار دارند، کنترل‌های لمسی را فعال کرده است تا کاربران از تنوع روش‌های تجربه‌ی بازی‌های خود رضایت کافی را داشته باشند.

اخیرا آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت در پاسخ به یک کاربر توییتر که در مورد قرار گرفتن سرویس xCloud در دسترس کاربران گوشی‌های iOS سوال پرسیده بود، این موضوع را تایید کرد. با این حال هنوز تاریخ مشخصی برای این اتفاق از سوی شرکت مایکروسافت اعلام نشده است. کاربران پلتفرم گوشی‌های هوشمند iOS باید برای دسترسی به سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس آلتیمیت و خدمات xCloud آن مبلغ ۱۴٫۹۹ دلار را به صورت ماهانه پرداخت نمایند.

15
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید