کیفیت گرافیکی بازی The Day Before در نسخه‌ی نهایی بهتر خواهد شد

۲۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵

یکی از توسعه‌دهندگان بازی The Day Before که اخیراً به واسطه‌ی کیفیت گرافیکی بسیار بالای خود در ویدیوها و تصاویر به‌نمایش درآمده از آن به یکی سوژه‌های خبرساز دنیای بازی تبدیل شده است، ادعا می‌کند که گرافیک این بازی در نسخه‌ی نهایی حتی بهتر از حال حاضر خواهد بود.

صنعت بازی‌های ویدیویی و بازی‌بازان، امروزه به عناوینی که در تریلرها و تصاویر خود کیفیت بصری و حتی فنی شگفت‌انگیزی را به نمایش می‌گذارند اما در نسخه‌ی نهایی خود با بهینه‌سازی‌های ضعیف و کیفیت گرافیکی پایین‌تر از نمایش‌های خود منتشر می‌شوند، عادت کرده‌اند و به وفور می‌توان بازی‌هایی از این قبیل را مثال زد. اما در این بین نکته‌ی تاسف بار این است که عمده‌ی بازی‌هایی که از روش نادرست فوق که به نوعی کلاه‌برداری مدرن محسوب می‌شود را عناوین استودیوهای بزرگ صنعت بازی تشکیل می‌دهند که از جمله پر سر و صداترین آن‌ها می‌توان به گرافیک بصری بازی Watch Dogs و گرافیک فنی بازی Cyberpunk 2077 اشاره نمود که بنا به هر دلیلی با تکیه بر گمراه کردن مخاطبان خود و نمایش ویدیویی ظاهراً جعلی از گیم‌پلی بازی، سعی در ایجاد هایپ بیشتر و تضمین پیش‌فروش و درآمدزایی بازی خود داشتند.

اما در این بین یک استودیویی روسی مدعی شده که قصد دارد تا خلاف جریان آب شنا کند و روندی متفاوت با استودیوها و بازی‌های مذکور را پیش بگیرد. در حقیقت، یکی از اعضای استودیوی فناتستیک (Fntastic) که عضو تیم توسعه‌ی بازی The Day Before است، به طرفداران بازی خود وعده داد که این بازی در نسخه‌ی نهایی خود نه تنها دچار افت گرافیکی یا اصطلاحاً Downgrade نخواهد شد، بلکه در زمان عرضه‌ی آن شاهد بهبود و ارتقای گرافیک بازی خواهیم بود. همان‌طور که مطلع هستید، بازی The Day Before یکی از عناوین تازه معرفی شده در سبک MMO بقا است که تصاویر منتشر شده و کیفیت گرافیکی آن در کنار شباهت‌هایی که به عنوان The Last of Us دارد، به سوژه‌ی رسانه‌های صنعت بازی تبدیل شده است.

همچنین، دو تن از اعضای این استودیو در مصاحبه‌ی اخیر خود با وب‌سایت GamingBolt در جواب سوالی مبنی بر این که “آیا ویدیو و تصاویر منتشر شده از این بازی واقعی هستند؟” چنین پاسخ دادند که:

قصد ما رساندن سبک وحشت بقا MMO به سطح کاملاً جدید و بالاتر است و دائماً در حال ارتقای بازی خود هستیم که دوبخش مهم این ارتقاها مربوط به بخش گرافیک و انیمیشن است. ما هر هفته این دو بخش از بازی خود را دچار تغییر و پیشرفت می‌کنیم تا بازی‌بازان با یک بازی شگفت‌انگیز در این زمینه روبرو شوند. بنابراین بازی نهایی بسیار بهتر از چیزی خواهد بود که تاکنون دیده‌اید.

البته، تجربه به بسیاری از بازی‌بازان نشان‌داده است که هر استودیو و در هر سطح و کلاسی می‌تواند خلاف ادعاهای خود عمل کند و حتی میزان محبوبیت آن استودیو و احترام بازی‌بازان به آن نیز ضمانت خوبی برای پذیرفتن صحبت‌های سازندگان نیستند. به هر ترتیب، برای سنجیدن محصول نهایی این بازی باید منتظر باشیم تا اطلاعات بیشتری از آن در آینده منتشر شود.

بازی The Day Before در حال حاضر در حال توسعه برای پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار دارد.

12
4

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید