بازی Hades در ابتدا یک شخصیت اصلی دیگر داشت

۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶

Hades، ساخته‌ی تحسین شده‌ی سوپرجاینت گیمز (Supergiant Games)، یکی از بهترین عناوین سال گذشته بود که جوایز متعددی را نیز دریافت کرد. همانند اکثر بازی‌ها، برخی از عناصر و بخش‌های Hades نیز در طول روند توسعه تغییر کردند. شاید جالب باشد بدانید که این بازی در ابتدا قرار بود یک شخصیت اصلی دیگر داشته باشد.

آقای گرگ کسوین (Greg Kasavin)، مدیر نوآوری و یکی از صداگذاران Hades، در طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت Verge در مورد شخصیتی که توسعه‌دهندگان در ابتدا برای بازی در نظر گرفته‌ بودند، صحبت کرد. طبق توضیحات این شخص، Theseus قرار بود شخصیت اصلی بازی باشد؛ کسی که در نهایت به یکی از باس‌های Hades تبدیل شد. همچنین نکته‌ی جالب این است که در مراحل اولیه‌ی روند تولید بازی، Theseus باید در هزارتوی Crete که مدام در حال تغییر بود به اکتشاف می‌پرداخت. به گفته‌ی کسوین، پس از این که توسعه‌دهندگان جزئیات بیش‌تری را به Theseus اضافه کردند، متوجه شدند که هسته‌ی اصلی این شخصیت را به طور قابل توجهی تغییر داده‌اند. همچنین با در نظر گرفتن عدم وجود افسانه‌ و داستان در مورد Hades و پسرش، توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند مسیر خود را تغییر دهند.

ایده‌ی اولیه این بود که با هر بار بازی کردن، با یک بازگویی متفاوت از اسطوره‌ی Theseus مواجه می‌شدید. پس Theseus از این نظر شخصیت جالبی بود. اما زمانی که تلاش کردیم تا او را به عنوان یک شخصیت اصلی زنده کنیم، متوجه شدیم که احتمال این وجود دارد که او در نهایت یک شخصیت کاملاً معمولی و تکراری شود. اما به محض این که جزئیات خاصی را به او اضافه کردیم، او واقعاً دیگر Theseus نبود.

ما متوجه شدیم که افسانه‌های زیادی در مورد Hades وجود ندارند. ظاهراً دلیلش این است که مردم از او می‌ترسیدند. به همین خاطر، کسی در مورد او صحبت نمی‌کرد… صبر کن ببینم. Hades یکی از خدایان نمادین یونان است، اما با این حال داستان‌های کمی در مورد آن وجود دارد؟ همچنین او یک پسر دارد؟

با همان یک حرکت، ما به دیدگاه بهتری برای شخصیت اصلی، مضمون کلی و تکنیک داستان‌گویی رسیدیم. در واقع از این نقطه به بعد، دیگر بخش‌های بازی با سرعت بیشتری تکمیل شدند.

Zagreus، شخصیت اصلی Hades، طرفداران زیادی دارد و بدون شک یکی از بهترین بخش‌های بازی است. با این حال، ایده‌ی اولیه‌ی بازی با تمرکز بر روی هزارتو و شخصیت Theseus نیز بسیار جالب به نظر می‌رسد.

بازی Hades هم‌اکنون بر روی کنسول نینتندو سوییچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

14
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید