جزئیاتی از نحوه عملکرد بازی Apex Legends روی کنسول نینتندو سوییچ منتشر شد

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۱

الکترونیک آرتز (EA) اخیراً جزئیات رسمی از نحوه عملکرد بازی Apex Legends روی کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ منتشر کرد که این پلتفرم را به مقصدی ایده‌آل برای تجربه‌ی این بازی تبدیل نمی‌کند.

بازی Apex Legends که هم‌اکنون بیش از ۲ سال از عرضه‌ی آن می‌گذرد، توانست تا حدود زیادی از محبوبیت و مسیری که بازی Fortnite ایجاد کرده بود، استفاده کند و همین موضوع نیز باعث شد تا این بازی مورد پسند بسیاری از طرفداران بازی‌های بتل رویال قرار بگیرد. حال و پس از دستیابی این بازی به جامعه‌ی گسترده، شرکت الکترونیک آرتز تصمیم گرفته تا در حین گسترش آزادی عمل بازی‌بازان این عنوان با قابلیت Cross-Platform، آن را برای کنسول نینتندو سوییچ نیز پورت کند و اخیراً نیز اطلاعاتی از کم و کیف نحوه‌ی عملکرد این بازی بر روی این کنسول پرطرفدار منتشر شده است.

بر این اساس، بازی Apex Legends با رزولوشن ۵۷۶p در حالت پرتابل و ۷۲۰p در حالت داک و همچنین نرخ فریم ۳۰ بر روی کنسول محبوب نینتندو سوییچ اجرا خواهد شد. در حقیقت، اندیک باگز (Andic Boggs) که به عنوان مدیر فنی استودیوی پنیک باتن (Panic Button) در حال توسعه‌ی نسخه‌ی پورت شده‌ی این بازی بر روی کنسول سوییچ است، در مصاحبه‌ی اخیر خود با مجله‌ی ژاپنی فامیتسو (Famitsu) اطلاعات فوق را در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

به هر ترتیب، بدیهی است که پورت بازی نسبتاً سنگینی نظیر Apex Legends بر روی کنسولی که سخت‌افزار آن برای سبکی بسیار متفاوت طراحی شده است، کاملاً چالش برانگیز خواهد بود و همین میزان از خروجی نیز برای کنسول نینتندو سوییچ قابل قبول است. اما از طرفی دیگر، تجربه‌ی عناوین شوتر اول شخص و مخصوصاً رقابتی، عمدتا به نرخ فریم ۶۰ نیاز دارند و فارغ از رزولوشن پایین این کنسول در اجرای این بازی، نرخ ۳۰ فریم باعث می‌شود که نینتندو سوییچ مقصد جذابی برای تجربه‌ی Apex Legends قلمداد نشود.

بازی Apex Legends، در حال حاضر به صورت رایگان در دسترس کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی قرار دارد و نسخه‌ی نینتندو سوییچ آن نیز تا ساعات آتی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

6
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید