قابلیت کراس‌ پلی بازی Rainbow Six Siege در حال توسعه است

۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶

به تازگی آقای Jean-Baptiste Halle، کارگردان بازی Rainbow Six Siege دراستودیوی یوبی‌سافت مونترال (Ubisoft Montréal) در یک مصاحبه با وب‌سایت خبری PC Gamer اعلام کرد که قابلیت کراس‌پلی این عنوان در حال توسعه قرار دارد و حتی ممکن است شامل قابلیت انتقال میزان پیشرفت بین کنسولی (Cross-Progression) نیز باشد.

در همین راستا آقای Jean-Baptiste Halle اعلام کرد که ارائه‌ی قابلیت کراس‌پلی برای بازی Rainbow Six Siege یک رویای دیرینه برای طرفداران به شمار می‌آید و حال قرار است این رویا به واقعیت تبدیل شود تا علاقه‌مندان بتوانند با دوستان خود بر روی سایر پلتفرم‌ها به انجام رقابت‌ها بپردازند:

ما به طور فعال روی پیشرفت دو قابلیت Cross-progression و Cross-play کار می‌کنیم. ما بسیار علاقه‌مند هستیم که در حیطه‌ی کنسول‌ها، کاربران پلی‌استیشن و ایکس‌باکس در کنار هم به انجام رقابت‌ها بپردازند.

با توجه به این بیانیه، به نظر می‌رسد که قابلیت کراس‌پلی بازی Rainbow Six Siege تنها به نسخه‌های کنسولی اختصاص یابد و کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی قادر به استفاده از آن نباشند. بدون شک در صورت وقوع این تصمیم، می‌توان برتری استفاده از ماوس و صفحه کلید بر کنترلرهای کنسول‌ها در عناوین تیراندازی اول شخص را مهم‌ترین دلیل برشمرد که کاملا معقول و منطقی به نظر می‌رسد. در همین راستا آقای Jean-Baptiste Halle توضیح داد:

من می‌توانم برای این موضوع نکات مثبت بسیاری را بازگو نمایم اما نمی‌توان از تاثیرات منفی آن نیز غافل شد؛ بنابراین برای گفتگو در مورد این تصمیم هنوز بسیار زود است و ما اکنون در مورد آن صحبتی نمی‌کنیم.

عنوان تیراندازی و تاکتیکال Rainbow Six Siege هم‌اکنون بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. طبق اطلاعیه‌ی شرکت یوبی‌سافت، نسخه‌ی نسل نهمی این بازی از رزولوشن ۴K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی کرده و حتی می‌تواند از رزولوشن ۴K پویا به همراه نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه‌ای نیز برخوردار باشد. همچنین نسخه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۵ بازی Rainbow Six Siege از ویژگی‌های منحصر به فرد کنترلر DualSense به مانند تریگرهای تطبیق‌پذیر و بازخورد لمسی بهره می‌برد تا برای طرفداران مجموعه یک تجربه‌ی عمیق و لذت‌بخش از گیم‌پلی تیراندازی را به ارمغان آورد.

17
3
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید