عناوین بیشتری در ایکس‌‌باکس گیم‌پس از کنترل‌های لمسی پشتیبانی می‌کنند

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱

به تازگی شرکت مایکروسافت اعلام کرد که همچنان در حال گسترش بخش‌های مختلف سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس (Xbox Game Pass) بوده و می‌خواهد کیفیت خدمات آن را به صورت پویا ارتقا دهد. در همین راستا این شرکت اعلام کرد که قرار است بازی‌های بیشتری از سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس آلتیمیت از کنترل‌های لمسی بر روی گوشی‌های هوشمند اندروید پشتیبانی نمایند.

اخیرا شرکت مایکروسافت به بازی‌بازان اعلام کرده بود که قرار است بازی‌های بزرگی به سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس افزوده شوند. شاید این سرویس خدماتی را بتوان یکی از پایه‌های سیاست‌های شرکت مایکروسافت در نسل نهم به شمار آورد و به نظر می‌رسد پشتیبانی فوق‌العاده‌ای از کاربران آن خواهد شد. حال در خبر جدیدی مشخص گردید که بازی‌بازان می‌توانند علاوه بر لذت تجربه‌ی عناوین مختلف بر روی سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس، از خدمات بی‌نظیر و جدید آن بر روی گوشی‌های هوشمند نیز بهره ببرند.

چند هفته پیش بود که با اعلام مایکروسافت، سیزده بازی مختلف از جمله The Walking Dead و What Remains of Edith Finch پشتیبانی از کنترل‌های لمسی گوشی‌های هوشمند را دریافت کردند و بازی‌بازان قادر بودند این عناوین را بر روی گوشی‌های خود و با استفاده از صفحه‌ی لمسی تجربه نمایند. حال به نظر می‌رسد بر تعداد این عناوین افزوده شده و قرار است در آینده هم شاهد بازی‌های بیشتری باشیم که بر روی گوشی‌های هوشمند بدون کنترلر مخصوص ایکس‌باکس قابل اجرا باشند.

علاقه‌مندان جهت تجربه‌ی بازی‌ها بر روی گوشی‌های هوشمند خود باید اشتراک سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس آلتیمیت را در اختیار داشته باشند. پس از این اقدام، کاربران می‌توانند با دریافت نرم‌افزار مربوطه و نصب به آن، از طریق سیستم پردازش ابری قدرتمند به تجربه‌ی بازی‌ها بر روی گوشی‌های هوشمند بپردازند. البته تاکنون این قابلیت تنها بر روی گوشی‌های اندرویدی بارگذاری شده و نسخه‌ی iOS نیز در دست توسعه و بررسی قرار دارد. لازم به ذکر است که تا هفته‌های قبل، تجربه‌ی بازی‌های سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس بر روی گوشی‌های هوشمند نیازمند کنترلر ایکس‌باکس بود اما پس از مدتی، برخی عناوین با کنترل‌های لمسی صفحه‌ی گوشی هماهنگ شدند.

حال به تازگی شرکت مایکروسافت فهرست بازی‌های جدیدی که قرار است از کنترل‌های لمسی گوشی‌های هوشمند پشتیبانی کنند را اعلام کرد که شامل Bridge Constructor Portal ،Morkedd ،Neoverse ،Nowhere Prophet ،Spiritfarer ،The Little Acre و Yooka-Laylee and the Impossible Lair می‌شوند و قرار است با ویژگی جدید خود از فردا ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۹ (۱۸ فوریه‌ی ۲۰۲۱ میلادی) در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرند.

بدون شک این خبر برای استفاده‌کنندگان سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس بر روی گوشی‌های هوشمند بسیار خوشایند خواهد بود. با این که کنترلرهای ایکس‌باکس بسیار محبوب هستند و تجربه‌های لذت‌بخشی را برای مخاطبان فراهم می‌کنند اما ایجاد یک گزینه‌ی جدید برای کنترل بازی‌ها بر روی گوشی‌های هوشمند می‌تواند بسیار کارآمد به شمار آید.

7
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید