خالق Silent Hill از اولین بازی استودیوی بوکه گیم می‌‎گوید

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳

به‌تازگی خالق سری Silent Hill و مدیرعامل استودیوی تازه تاسیس بوکه گیم (Bokeh Game) در خصوص اولین بازی این استودیو توضیحاتی را ارائه داده است.

استودیوی ژاپنی بوکه گیم چند ماه پیش توسط کیچیرو تویاما (Keiichiro Toyama)، خالق سری Silent Hill و همچنین عناوین SIREN و Gravity Rush تاسیس شد. وی در همان زمان اعلام کرد که این استودیو بر روی یک بازی ترسناک کار می‌کند. در همین راستا، تویاما اخیراً در خصوص این پروژه‌ی جدید صحبت کرده است.

تویاما با انتشار یک ویدئوی ۹ دقیقه‌ای، توضیحاتی را در مورد این پروژه ارائه داد:

به عنوان اولین پروژه‌ی بوکه‌ گیم، من چندین مسیر برای کارهایم دارم. در ابتدا ایده‌ی یک بازی کاملاً تاریک در ذهنم بود که با عناوین اخیر من متفاوت خواهد بود. اول این‌طور به نظر می‌رسد که به ریشه‌های سبک وحشت بازگشته‌ام. ایده‌های من در حال رفتن به این سمت بود با این حال، من ترجیح می‌دهم به جای چیزی که عمیقاً به ریشه‌های وحشت پایبند باشد، حس سرگرمی را نیز در آن مشاهده کنیم. در عین حال که المان‌های وحشت را حفظ می‌کنیم، می‌خواهم که بازی‌بازان در زمان تجربه‌ی بازی حس نشاط و سرگرمی را نیز داشته باشند.

تویاما در ادامه گفت:

دیدگاه من نسبت به وحشت، زندگی روزمره‌ای است که دچار تزلزل می‌شود. وحشت به جای نشان دادن چیزهای ترسناک، باید موقعیت ما را زیر سوال ببرد. باید ما را وادار کند این واقعیت را که زندگی مسالمت آمیزی داریم، به چالش بکشیم. من دوست دارم این نوع افکار را در مفاهیم خود ارائه دهم. دوست دارم بازی بعدی من در خصوص این موضوع باشد.

من اغلب کمیک‌ها را به عنوان سرگرمی می‌خوانم. اخیراً شما گرایش به محتوای” بازی مرگ “را مشاهده می‌کنید. این آثار تمایل دارند سرگرمی را به دنیایی وحشیانه اضافه کنند. من از این آثار لذت می برم و اغلب آن‌ها را می‌خوانم. به طور طبیعی این رویکرد را در پیش گرفتم. شما این افراد منظم را به موقعیت‌های غیرمنطقی سوق می‌دهید. آنها در حالی که با اکشن یا درام سروکار دارند، از نظر احساسی در لبه‌ی تیغ هستند. این موضوع روی من تأثیر گذاشت و فکر می‌کنم در بازی بعدی نشان داده شود.

یکی از ویژگی‌های بازی های من این است که ما در چه شهر یا دهکده‌ای پیشرفت می کنیم و این افراد چگونه به آنجا رسیده‌اند و این‌که وضعیت احساسی آن‌ها چگونه است. من این‌گونه به بازی ها نزدیک می‌شوم. این بار نیز از مکان‌ها الهام گرفته‌ام و کار را از آن شروع کردم. من نقشه‌ها را بررسی کرده و روش‌های مختلفی را برای ایجاد این محیط امتحان می‌کنم.

آقای تویاما پیش از این اشاره کرده بود که بازی جدید استودیوی بوکه گیم اثری در سبک اکشن-ماجراجویی ترسناک خواهد بود. نام این پروژه‌ی جدید همچنان نامشخص است. هنوز زمان دقیق انتشار این بازی مشخص نیست اما سازندگان آن را برای انتشار در سال ۲۰۲۳ هدف‌گذاری کرده‌اند.

در پایان می‌توانید تصاویر مفهومی منتشر شده از عنوان جدید استودیوی بوکه گیم را مشاهده کنید.

 

14
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید