فروش Super Mario 3D World + Bowser’s Fury در انگلستان فوق‌العاده بوده است

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸

به تازگی شرکت نینتندو بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury را برای کنسول نینتندو سوییچ خود منتشر کرد که به نظر می‌رسد علاوه بر جلب نظر منتقدان و کسب متای فوق‌العاده، فروش بسیار بالایی را در کشور انگلستان داشته و موفقیت دیگری را برای شرکت نینتندو به ارمغان آورده است.

انتشار بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury بسیار با اشتیاق و استقبال بازی‌بازان کنسول نینتندو سوییچ همراه بود و به نظر می‌رسد این بازی تاکنون سر و صدای زیادی را ایجاد کرده است. با توجه به با این که هنوز چند روز از عرضه‌ی بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury می‌گذرد، نمی‌توان به صورت قطعی در مورد موفقیت بزرگ این عنوان در دراز مدت نظر داد اما برخی تحلیل‌گران در مورد میزان فروش این اثر در انگلستان، گزارش‌های جالبی را ارائه داده‌اند. طبق این اطلاعات، میزان فروش فیزیکی بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury در نمودارهای فروش هفتگی خرده‌فروشی‌های کشور انگلستان با اختلاف در صدر قرار دارد و بسیار چشم‌گیر است. با این حال نمودار مورد نظر تنها به فروش فیزیکی این بازی اشاره دارد و در صورتی که میزان فروش دیجیتالی این عنوان را هم در نظر داشته باشیم، می‌توانیم به موفقیت تجاری فوق‌العاده‌ی این بازی پس از عرضه پی ببریم.

اخیرا آقای کریستوفر درینگ (Christopher Dring)، رئیس و کارشناس ارشد وب‌سایت تحلیلی GamesIndustry برخی از جزئیات اولیه درباره‌ی اطلاعات فروش فیزیکی هفتگی در کشور انگلیس را در رسانه‌های اجتماعی با مخاطبان خود به اشتراک گذاشت. طبق گفته‌ی وی، بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury نه تنها در رده‌ی نخست فروش این هفته در انگلیس قرار دارد، بلکه به راحتی قادر است رکورد فروش هفته‌ی نخست عرضه‌ی بازی Super Mario 3D World را بر روی کنسول Wii U بشکند که بدون شک موفقیتی عظیم به شمار می‌آید. علاوه بر این موارد، آقای درینگ اظهار داشت که عنوان Super Mario 3D World + Bowser’s Fury تاکنون بر روی کنسول نینتندو سوییچ حدود سه برابر بیشتر از هفته‌ی نخست عرضه‌ی Super Mario 3D World بر روی کنسول Wii U فروش داشته و ممکن است این میزان فروش فیزیکی افزایش چشم‌گیری هم داشته باشد. در نهایت آقای کریستوفر درینگ میزان فروش Super Mario 3D World بر روی کنسول Wii U را بیش از ۱۶۰ هزار واحد اعلام کرد.

با این حال آقای درینگ جزئیات دیگری هم از فروش بازی انحصاری جدید کنسول نینتندو سوییچ را منتشر کرد. طبق این جزئیات، بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury از نظر فروش فیزیکی در هفته‌ی نخست عرضه و در همین چند روز فروش خود، به راحتی در رده‌ی سوم و پشت سر دو بازی Super-3D 3D All-Stars و Super Mario Odyssey از مجموعه‌ی سوپر ماریو بر روی کنسول نینتندو سوییچ قرار گرفته است. با این حال تا حدی تعجب‌آور است که میزان فروش بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury از عنوان Super Mario 3D All-Stars پیشی نگرفت؛ چرا که این نسخه‌ی جدید از مجموعه‌ی سوپر ماریو محتویات کاملا جدیدی دارد و تجربه‌ای منحصر به فرد را در اختیار هواداران قرار می‌دهد.

با توجه به این که بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury در واقع نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Super Mario 3D World بر روی کنسول Wii U به شمار می‌آید، استقبال و فروش بالای آن شرکت نینتندو را بسیار امیدوار به موفقیت آن کرده است. به جز این عنوان، بازی جدید دیگری تحت عنوان Little Nightmares 2 نیز این هفته عرضه شد و باید در نهایت شاهد رقابت جذاب این دو بازی تازه منتشر شده باشیم. در نهایت باید گفت که معمولا جدول فروش بریتانیا و آمریکا را می‌توان به منزله‌ی انعکاسی تخمینی از موفقیت جهانی یک بازی به شمار آورد؛ از همین رو به نظر می‌رسد عنوان Super Mario 3D World + Bowser’s Fury در سایر نقاط جهان نیز با استقبال بالایی همراه باشد.

2
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید