سگا به دنبال جبران کاهش درآمد خود از طریق تمرکز بر بازی‌‌ ‌سازی است

۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۴

شاید برند سگا در دهه‌ی گذشته یکی از محبوب‌ترین نام‌هایی بود که علاقه‌مندان به صنعت بازی‌های ویدئویی با آن آشنا بودند؛ چرا که علاوه بر عناوین قدرتمند و با کیفیت، شرگت سگا خود صاحب یک پلتفرم با محبوبیت بسیار زیاد به شمار می‌آمد.

با این حال روند پیشرفت و سیاست‌های این شرکت در سال‌های گذشته تغییرات بسیاری داشته است و به نظر می‌رسد از بازار داغ رقابت در صنعت بازی‌های ویدئویی بسیار عقب مانده‌ است. حال به تازگی اطلاعات جدیدی منتشر شد که نشان می‌دهند شرکت سگا قصد دارد تمرکز بیشتری را بر روی بخش توسعه و پشتیبانی از بازی‌های ویدئویی بگذارد. در واقع شرکت سگا به هواداران خود اعلام کرد که از نظر درآمد و ثروت وضعیت مطلوبی ندارد اما این کمبودها قرار است با تمرکز بیشتر بر روی بخش بازی‌سازی در آینده رفع شوند.

شرکت سگا اخیرا در آخرین کنفرانس مطبوعاتی خود، گزارش‌هایی از دوره‌ی سه‌ماهه‌ی مالی اخیر که از ماه آوریل تا ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی جریان داشت را با مخاطبان به اشتراک گذاشت. به گزارش این شرکت، درآمد خالص آن‌ها از فروش محصولات مختلف در این سه ماهه نسبت به دوره‌ی مشابه سال مالی گذشته با کاهش چشم‌گیر ۲۵٫۲ درصدی همراه بود. این در حالی است که درآمد عملیاتی این شرکت افت بسیار زیاد ۵۱٫۸ درصدی را نسبت به دوره‌ی مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. در نهایت فروش بخش Entertainment Contents Division که بازی‌های ویدئویی شرکت سگا تحت این شاخه قرار دارند، عملکرد بهتری را داشته و تنها با افت ۱۰ درصدی همراه بوده است.

با وجود این آمار نگران‌کننده در سه ماهه‌ی مذکور از سال مالی جاری، شرکت سگا پیش‌بینی‌های مثبتی را در جهت سوددهی و افزایش درآمد خود تا پایان این سال مالی داشته است. آن‌ها اعتقاد دارند در ادامه‌ی سال جاری میلادی که تا ماه مارس ۲۰۲۱ ادامه دارد، می‌توانند به فروش قدرتمند بازی‌ها و محصولات خود امیدوار باشند و در نهایت بازی‌های جدیدی که توسعه یافته و منتشر خواهند شد نیز می‌توانند در کنار عناوین موجود در بازار، به رشد اقتصادی شرکت سگا کمک شایانی نمایند.

مانند بسیاری از شرکت‌های بزرگ توسعه‌دهنده و ناشر بازی‌های ویدئویی، سگا نیز تحت تأثیر مستقیم مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا به ویژه در بخش بازی‌سازی قرار گرفته است. با این حال، این اخبار منتشر شده نشان می‌دهند که هنوز هم توسعه‌ی بازی‌های ویدئویی برای این شرکت حیاتی و مهم به شمار می‌آید. لازم به ذکر است که بازی بعدی شرکت سگا، نسخه‌ی جدید از بازی Judgment برای کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس و سرویس گوگل استدیا خواهد بود که قرار است در تاریخ ۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ (۲۳ آوریل ۲۰۲۱ میلادی) در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد.

5
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید