گزارش مالی جدید تیک تو اینتراکتیو منتشر شد

21 بهمن 1399 - 11:40
take two

شرکت تیک تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) در سه ماهه‌ی آخر سال ۲۰۲۰ عملکردی عالی را ثبت نکرده، اما نمایش قوی برخی از عناوین مشهور به جبران فروش کمتر بازی‌های جدید کمک کرده و  میزان سود سالانه را افزایش داده است.

تیک تو اینتراکتیو امروز گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه‌ی منتهی به ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ را منتشر کرد. درآمد خالص این شرکت با ۷ درصد کاهش به ۸۶۱ میلیون دلار رسید. با این حال، سود خالص با ۱۱٪ افزایش نسبت به سال گذشته، به ۱۸۲ میلیون دلار رسیده است. با وجود کاهش درآمد کلی، هزینه‌های مصرفی مکرر ۵۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است و این مقدار ۶۲ درصد کل درآمد را تشکیل می‌دهد. همچنین میزان رزرو خالص (Net Booking) با ۸ درصد کاهش به ۸۱۴ میلیون دلار رسیده است. تیک تو اشاره کرد تغییرات مداوم در ترکیب نسخه‌های دیجیتال و فیزیکی با ۸۲٪ از رزروهای خالص به صورت دیجیتالی بوده‌اند. این مقدار در سه‌ماهه‌ی مشابه در سال گذشته حدود ۷۸ درصد بود.

کاهش میزان فروش را تا حدودی می‌توان با عناوین منتشر شده توضیح داد. در سه ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۹، بازی‌های WWE 2K20, The Outer Wilds, Civilization VI برای ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ و همچنین نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Red Dead Redemption 2 منتشر شدند. همچنین نسخه‌ی نسل بعدی Borderlands 3 و NBA 2K21 نیز در سال ۲۰۲۰ عرضه شدند.

استراوس زلنیک (Strauss Zelnick)، مدیرعامل تیک تو اینتراکتیو، در مصاحبه با GameIndustry در خصوص این موضوع که آیا روند میزان استفاده از کنسول‌های نسل جدید کندتر از نسل‌های قبلی بوده است، اظهار داشت:

میزان تقاضای مصرف‌کنندگان برای کنسول‌های نسل جدید کمتر نشده است. از نظر عرضه موضوع متفاوت خواهد بود. با این حال، ما هیچ نگرانی در این زمینه نداریم. طبیعتاً دوست داشتیم عرضه‌ی بیشتری از کتسول‌ها را شاهد باشیم زیرا این به نفع ما خواهد بود، اما بسیار هیجان زده هستیم.

از طرف دیگر، فروش عنوان GTA V به بیش از ۱۴۰ میلیون نسخه رسیده و به گفته‌ی استراوس زلنیک، بخش آنلاین این بازی در هر ماه از سال ۲۰۲۰، تعداد بازی‌بازان بیشتری را نسبت به سال‌های دیگر از زمان عرضه داشته است. همچنین آمار فروش بازی Red Dead Redemption 2 به ۳۶ میلیون نسخه رسید. تیک تو قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی از بخش آنلاین این بازی و همچنین GTA Online پشتیبانی کند.

علاوه بر این‌، فروش جهانی بازی‌های NBA 2K21 و Borderlands 3 به ترتیب به ۸ و ۱۲ میلیون نسخه رسیده‌اند. تیک تو اشاره می‌کند که این شرکت از همه‌گیری COVID-19 و ماندن افراد در خانه سود برده است.

با توجه به نتایج سه‌ماهه‌ی جدید تیک تو که از پیش‌بینی آن فراتر رفته است، این شرکت پیش‌بینی میزان سود و درآمد تمام سال خود را افزایش داد. اکنون انتظار می‌رود این شرکت درآمد خالصی بین ۳٫۲۴ تا ۳٫۲۹ میلیارد دلار را داشته باشد.

Ali Hassan nejadmeysambmatrix4221489
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید