توکی گیمز ناشر بازی‌های Borderlands باقی خواهد ماند

16 بهمن 1399 - 10:27

روز گذشته استودیوی گیرباکس اینترتینمنت (Gearbox Entertainemt) با قرارداد ۱٫۳ میلیارد دلاری با شرکت امبریسر گروپ (Embracer Group) ادغام شد. این موضوع موجب شد تا سوالاتی در مورد آینده‌ی فرنچایز Borderlands شود. با این حال به نظر می‌رسد فعلا تغییراتی در راه نیست و شرکت توکی گیمز (۲K Games) ناشر آی‌پی مذکور باقی می‌ماند.

یکی از سخن‌گویان شرکت توکی گیمز در خصوص این موضوع به IGN گفت:

ما به عنوان ناشر آی‌پی Borderlands، از شروع این فصل جدید هیجان‌انگیز برای شرکای خود در گیرباکس خوشحالیم. این ادغام باعث تغییر روابط توکی گیمز با گیرباکس و همچنین نقش ما به عنوان ناشر Borderlands و یا هر پروژه‌ی دیگری که در حال حاضر با این استودیو کار می‌کنیم، نخواهد شد. بنابراین انتظار می‌رود که به همکاری طولانی‌مدتمان با این استودیوی بااستعداد ادامه داده و بسیاری از تجربیات جالب و سرگرم‍‌کننده را به طرفداران بازی در سراسر جهان ارائه دهیم.

نکته‌ی جالب اینجاست که نماینده‌ی توکی گیمز در صحبت‌های خود به”سایر پروژه‌های گیرباکس” اشاره کرد. یکی از مزایای اصلی برای شرکت امبریسر گروپ، موقعیت استودیوی گیرباکس در آمریکای شمالی است که می‌تواند منجر به ادغام‌های بیشتر شود. داشتن یک رابطه‌ی قوی با توکی گیمز، می‌تواند بازاریابی و نمایش خوب عناوین گیرباکس را تضمین کند.

شرکت امبریسر گروپ علاوه بر گیرباکس، استودیوی اسپایر مدیا (Aspyr Media) را نیز خریداری کرد. طبق جزئیات منتشر شده، اسپایر مدیا در حال کار بر روی یک عنوان AAA با بودجه‌ی ۷۰ میلیون دلاری است. براساس شایعات جدید منتشر شده، ممکن است این پروژه نسخه‌ی جدید عنوان Star Wars: Knights of the Old Republic باشد.

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

  • یه شرکت با درآمد سه تا پنج میلیارد چنین خریدی می‌کنه بعد من میگم سونی برای تقویت ای پی های شوتر میخواد بانجی که الان رابطه خوبی با سونی داره به مبلغ دو میلیارد دلار بخره .میگن پول نداره لابد حقوق صد و چهارده هزار کارمند شرکت رو هم سر کوچه گدایی می‌کنه ؟ .یه شرکت با درآمد سالانه هشتاد میلیارد دلار و سود خالص ده میلیارد دلار دیگه این حرفا رو نداره .