شایعه: استودیوی اسپایر در حال ساخت یک بازی AAA جدید Star Wars: Knights of the Old Republic است

۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۱

آیا واقعاً یک بازی جدید Star Wars: Knights of the Old Republic در دست ساخت قرار دارد؟ این طور که به نظر می‌رسد، استودیوی اسپایر مدیا (Aspyr Media) توسعه‌ دهنده‌ی این عنوان مرموز است. به تازگی اطلاعات جدیدی منتشر شده‌اند که به انتشار یک بازی AAA نقش‌آفرینی لایسنس شده توسط اسپایر اشاره می‌کنند.

اگر به خاطر داشته باشید، تقریباً سال گذشته بود که شایعاتی در مورد ساخت یک بازی جدید Star Wars: Knights of the Old Republic منتشر شد. آقای جیسون شرایر (Jason Schreier)، یکی از معتبر‌ترین منابع داخلی صنعت بازی‌های ویدئویی، کسی بود که این خبر را منتشر کرد. پس از توضیحات شرایر، یکی از منابع داخلی معتبر آشنا با سری Star Wars نیز اعلام کرد که نسخه‌ی جدید این مجموعه‌ی نقش‌آفرینی ممکن است توسط یک توسعه دهنده‌ی جدید منتشر شود. به عبارت دیگر، استودیوی بایوور (BioWare) و هیچکدام از توسعه دهندگان الکترونیک آرتس (Electronic Arts) نقشی در ساخت این عنوان ندارند.

پس از مدتی، شایعات جدیدی منتشر شدند که اسپایر مدیا را به عنوان توسعه دهنده‌ی Star Wars: Knights of the Old Republic جدید معرفی کردند. اسپایر استودیویی بود که عناوین سری Knights of the Old Republic را برای پلتفرم‌های مختلف منتشر شد. علاوه بر این، مدتی است که اسپایر در حال استخدام تعدادی از کارمندان سابق بایوور نیز بوده است. اگرچه این استودیو معمولاً بر روی پورت کردن عناوین توسعه دهندگان دیگر تمرکز دارد، اما جدیدترین آگهی استخدامی اسپای به ساخت یک بازی نقش‌آفرینی AAA اشاره می‌کند.

Star Wars: Knights of the Old Republic

اگر هنوز قانع نشده‌اید، باید اضافه کنیم که پس از انتشار خبر خرید شرکت‌های گیرباکس اینترتنمنت (Gearbox Entertainment)، ایزی‌برین (Easybrain) و اسپایر مدیا توسط امبریسر گروپ (Embracer Group)، این شرکت در طی بیانیه‌ای اعلام کرد که اسپایر در حال کار بر روی یک بازی بزرگ AAA با بودجه‌ی ۷۰ میلیون دلار است:

اسپایر هم‌اکنون در حال توسعه‌ی چندین بازی از جمله یک عنوان بزرگ با بودجه‌ی تقریبی ۷۰ میلیون دلار است که انتظار می‌رود به یکی از بازی‌های مهم تمام بخش‌های امبریسر گروپ تبدیل شود. این پروژه‌ها باعث اشتغال بیش از ۲۰۰ توسعه دهنده‌ی داخلی و خارجی از جمله‌ تیم اصلی در آستین، تگزاس خواهند شد و به برنامه‌ی انتشار امبریسر در سال‌های آینده کمک خواهند کرد.

در نهایت، امبریسر در طی استریم زنده‌ی خود اعلام کرد که پروژه‌ی بزرگ اسپایر یک عنوان لایسنس شده است. شاید جالب باشد بدانید که آقای شرایر نیز با انتشار چند پیام در انجمن ResetEra، به نوعی این موضوع را تایید کرد. به هر حال، با کنار هم قرار دادن قطعه‌های این پازل، به این نتیجه می‌رسیم که اسپایر به احتمال خیلی زیاد توسعه دهنده‌ی بازی جدید Star Wars: Knights of the Old Republic است.

8
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید