سران Codemasters شرکت الکترونیک آرتز را انتخاب کرده‌ اند

4 بهمن 1399 - 00:51

مدیر عامل Codemasters، مدیر مالی و مدیر اجرایی این شرکت موافقت خودشان را با پیوستن به شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) اعلام کرده‌اند.

تیم توسعه دهنده‌ی کدمسترز (Codemasters)، استودیوی سازنده‌ی سری Dirt ، در تلاش است تا برای پیوستن به شرکت ناشر جدید، مذاکره کند. اخیراً تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) پیشتاز این بحث‌ها بود و ناشر اصلی مجموعه‌هایی از جمله Grand Theft Auto ،BioShock و Red Dead Redemption پیشنهاد قابل توجهی برای خرید کدمسترز ارائه داد. با این حال، این پیشنهاد پس از آن‌که الکترونیک آرتز پیشنهاد سودآوری بیشتری ارائه داد، پس گرفته شد.

الکترونیک آرتز نام بزرگی است که می‌خواهد کدمسترز را به شرکت خود اضافه کند و به‌نظر می‌رسد که معامله با این شرکت نزدیک به توافقات نهایی است. طبق گفته‌ی VGC، مدیر اجرایی کدمسترز ایان بل و برخی افراد مهم این استودیو موافقت کرده‌اند که به الکترونیک آرتز بپویندند. به عبارت دیگر، کدمسترز دیگر نمی‌تواند پیشنهاد جدیدی را بپذیرد. حتی اگر بالاتر از پیشنهاد ۱٫۲ میلیارد دلاری الکترونیک آرتز باشد. تنها راهی که استودیو می‌تواند از قرارداد خود با الکترونیک آرتز خارج شود این است که ناشر تصمیم به پس گرفتن پیشنهاد خود داشته باشد یا شرایط منقضی شود.

این معامله بدون شک برای کدمسترز و الکترونیک آرتز یک معامله‌ی بزرگ است. جالب خواهد بود که ببینیم آیا این شرکت در صورت عضویت در الکترونیک آرتز، به پروژه‌های جدیدی منتقل می‌شود یا به توسعه‌ی  سری‌های قبلی خودش می‌پردازد؟

هر اتفاقی که بیفتد، احتمالا همچنان آن‌ها را در حال توسعه‌ی بازی‌های مسابقه‌ای و ریسینگ ببینیم. جدا از بحث خرید این استودیو توسط الکترونیک آرتز، کدمسترز سال بزرگی را سپری می‌کند و هواداران امیدواند که باز هم عناوین قدرتمندی از این استودیو ببینند.

آرینPlayStation Studios PS5❾❻︵✎﹏ȏṃıԀmeysambMehr
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید