Take-Two از خرید Codemasters کنار کشید

25 دی 1399 - 01:34

شرکت تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) پیشنهاد خود برای خرید کدمسترز (Codemasters) را کنار گذاشت، اما فرصت‌های دیگری را برای رشد بلند مدت شرکت دنبال خواهد کرد.

در سه ماهه‌ی پایانی سال گذشته، یک رقابت کاملا بزرگ بین تیک-تو و الکترونیک آرتز (Electronic Arts) برای به‌دست آوردن کدمسترز، ناشر و سازنده‌ی سری‌هایی مانند F1 ، Dirt ، Project Cars ، Onrush و Grid وجود داشت، اما اکنون به‌نظر می‌رسد تیک-تو دیگر علاقه‌ای به ارائه‌ی پیشنهاد جدید ندارند. در بیانیه‌ی اخیر آن‌ها در حالی که دقیقاً انصراف خود را از خرید کدمسترز اعلام نکردند، اما عنوان داشتند که آن‌ها همچنان به‌دنبال فرصت‌های جدیدی هستند که می‌توانند رشد طولانی مدت تیک-تو را افزایش دهند. شرح بیانیه‌ی آن‌ها این‌گونه بود:

تیک-تو همچنان سازمانی کاملاً منظم است و با داشتن ترازنامه‌ی قوی، همچنان به دنبال انتخاب‌های مختلفی است که برای افزایش رشد بلند مدت تیک-تو و ارائه‌ی نتایج مناسب به سهامدارانش طراحی شده است.

ابتدا تیک-تو برای خرید کدمسترز با پیشنهادی ۹۸۰ میلیون دلاری مراجعه کرد. در حالی که به‌نظر می‌رسید همه چیز بین دو شرکت حل شده، به ویژه با بیانیه‌ی رسمی مدیر عامل شرکت تیک-تو، اشتراوس زلنیک (Strauss Zelnick)، در مورد نهایی شدن معامله در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۱، پیشنهاد جدیدی از سمت الکترونیک آرتز برای کدمسترز با ارزش تقریبی ۱٫۲ میلیارد دلار ارائه شد. پس از چند هفته، آندرو ویلسون (Andrew Wilson)، مدیرعامل الکترونیک آرتز، اعلام کرد که آن‌ها با کدمسترز به ​​توافق رسیده‌اند تا ناشر و توسعه دهنده‌ی انگلیسی را تا پایان سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۱ خریداری کنند. از آن زمان، تیک-تو هیچ اقدامی در این مورد انجام نداد. به‌نظر می‌رسد الکترونیک آرتز دیگر رقیب جدی در خرید کدمسترز نخواهد داشت.

شرکت تیک-تو در حال حاضر توسعه‌دهنده‌ی عناوین ریسینگ بزرگی در میان استودیوهای خود ندارد، با این حال به‌نظر می‌رسد سودی که این ناشر می‌تواند برای شرکت کسب کند بسیار مهم‌تر از ژانری است که در آن کار می‌کند. با پیوستن کدمسترز به ​الکتروینک آرتز، سرانجام ممکن است دنباله‌ای برای بازی Need For Speed ​​Shift 2 ساخته شود.

-amirhosein-xbox and haloPlayStation Studios PS5ایمان غلامی مهرآبادیmeysamb@alistarT800
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید