گزارش: ایکس‌باکس در آمریکا محبوب‌تر از پلی‌استیشن است

۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۷

براساس تحقیقات اخیر وب‌سایت GamingSmart، مشخص شده است که علی رغم در اختیار داشتن بخش زیادی از سهم بازار کنسول‌ها توسط پلی‌استیشن، ایکس‌باکس در آمریکا از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

طبق گزارش GamingSmart، پلی‌استیشن ۵ هم‌اکنون ۶۵ درصد از سهم بازار کنسول‌ها را در اختیار دارد. این در حالی است که سهم کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس کمی کم‌تر از ۳۵ درصد اعلام شده است. اگرچه در قدرت بالای برند به شدت محبوب پلی‌استیشن هیچ شکی نیست، اما جالب است بدانید که در مقایسه با سهم ۴۹/۸ درصدی پلی‌استیشن از بازار آمریکا، ایکس‌باکس با در اختیار داشتن ۵۰/۱۸ درصد از سهم این بازار، کنسول محبوب‌تری از نظر بازی‌بازان آمریکا محسوب می‌شود.

همچنین لازم به ذکر است که برند ایکس‌باکس پس از انتشار کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس بسیار بهتر از قبل عمل کرده است. طبق اطلاعات منتشر شده، در سال ۲۰۱۸، کنسول ایکس‌باکس وان کم‌تر از ۳۰ درصد سهم جهانی بازار کنسول‌ها را در اختیار داشت. حالا به لطف عرضه‌ی کنسول‌های جدید، برند ایکس‌باکس بهترین عملکرد خود را نشان داده و در حال گسترش است.

با توجه به عملکرد اخیر مایکروسافت در زمنیه‌ی خرید استودیو‌های بازی سازی مانند زنی‌مکس مدیا (ZeniMax Media)، قطعاً آینده‌ی درخشان و هیجان انگیزی در انتظار ایکس‌باکس و طرفداران آن است. با این که ایکس‌باکس در آمریکا محبوب‌تر از پلی‌استیشن است، اما باید دید که آیا مایکروسافت می‌تواند برای کسب سهام بازار کشور‌های دیگر نیز خود را به پلی‌استیشن برساند یا خیر.

منبع: Gamerant

50
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید