شروع انتشار رسمی خاطرات محیطبانِ محیطبانان

28 دی 1399 - 19:24

سرانجام انتظارها برای حامیان «محیطبانِ محیطبانان» و مخاطبین علاقمند آن بعد از هفت ماه به پایان رسید و فرهود فرمند طراح بازی و نویسنده تحسین شده ملی، از انتشار رسمی کتاب مجازی «خاطرات محیطبانِ محیطبانان» بر روی وبسایت Mohitbaan.com خبر داد.

اگر اطلاع ندارید باید اشاره کنم، سال ۹۰ بهترین بازی سال ایران بازی «کوهنورد» اولین برند ابرقهرمانی ایران، استودیو نیو و سازنده آن فرهود فرمند بود که در شش رشته نامزد دریافت جایزه شد. در سال ۹۳ فرمند خبری مبنی بر شروع فعالیت نیو بر روی برند جدید «محیطبانِ محیطبانان» را اعلام کرد.

اما چندی بعد در پی حادثه ای ناگهانی، شریک استودیو نیو، دکتر فرمند پدر فرهود فرمند دارفانی را وداع گفت و سفر ابرقهرمان جدید استودیو نیو به دنیای ما به تعلیق در آمد. بعد از گذشت پنج سال، فرهود فرمند سال گذشته به فعالیت خود در استودیو نیو بازگشت.

این شروع فعالیت، با شروع فعالیت بقیه استودیو های مستقل بازیسازی در ایران متفاوت ظاهر شد. استودیو نیو هر دو برند جدید خود بعد از «کوهنورد» یعنی به ترتیب «فاویان فنری» و «محیطبانِ محیطبانان» را بر روی بسترهایی علاوه بر بازی یعنی کتابهای مجازی ارائه داد. «فاویان فنری» با نسخه اولیه بازی و یک سری کمیک و «محیطبانِ محیطبانان» طی این خبر با اولین لایت ناول یا کتاب رمان کم حجم بر اساس داستانهای واقعی عرضه شد.

این خبر از این رو مهم بود که استودیو نیو، هر دو برند را «ترنس مدیا» اعلام کرد، به این معنی که این کاراکترها نه تنها بر روی بازی بلکه بر روی رسانه های دیگر همچون کمیک ، کتاب الکترونیک و انیمیشن انشاءالله حضور پیدا خواهند کرد.

کتاب خاطرات «محیطبانِ محیطبانان» یک اسنیک پیک یا نگاه دزدکی به پتانسیلهای بالقوه جهان این برند جدید است که در ایران و ایالات متحده آمریکا نیز ثبت شده و ما را در برابر تصاویر نفیس و به گفته حامیان و خریداران کتاب: فوق العاده! این برند قرار می دهد. خرید و حمایت از این برند را در بدو ورودش به دنیای ما به شما توصیه می کنیم، به چند دلیل:

اول اینکه این برند یک برند مستقل است نه حکومتی و یا دولتی پس ما بر روی برندی که خودمان در رشدش تآثیرگذار خواهیم بود سرمایه گذاری می کنیم.

دوم اینکه این برند مرز نمیشناسند و این پتانسیل برای جهانی شدن آن کاملا مورد انتظار است و اگر بخواهیم آزادانه به این امر بپردازد و انشاءالله به نهایت رشدش برسد باید من و شمای مخاطب حمایت کنیم وگرنه سر و کله نهادها و ارگانهای دولتی از راه میرسد.

سوم اینکه می گویند: سالی که نکوست از بهارش پیداست. بعد از موفقیت «کوهنورد» در جذب مخاطب مشکل پسند ایرانی و تبدیل شدن به یک اثر کلاسیک(ماندگار)، بازی که برخی آنرا «شاهکار» و برخی «جلوتر از زمان» نامیدند و باعث شد که استودیو نیو در میان نامهای معتبر دنیا فعالیت خود را در مقطع آکادمیک در اروپا با دعوت اروپاییان به خواست خدا آغاز کند،..و با نگاهی به کامنتهای پایین کتاب خاطرات در صفحه فروشش، حرف بیشتری باقی نمی ماند جز اینکه ما شما را با اطمینان به حمایت از این برند مستقل ملی دعوت کنیم.

امیدواریم مثل ما از ورود به دنیای این برند جدید لذت ببرید.

Mohitbaan.com

Y.RmeysambNightFuryکسری نراقی
برچسب‌ها: ،

نظرات

 • آقا این خیلی گرونه⁦:-|⁩
  کتاب واقعی سهراب سپهری رو همین ماه پیش خریدم شصت تومن
  بعد این که مجازیه چهل تومن؟؟
  چرا اصلا چهل تومن؟
  مگه ورق استفاده کرده که اینقدر گرونه⁦:-|⁩

  • kj344 گفت:

   طبیعتا هر کسی در حد فهم و درک خودش با این آثار ارتباط برقرار میکنه

  • Niv گفت:

   دوست عزیز،
   ارزش کتاب به کاغذ نیست، به محتوای آنست.
   علاوه بر محتوای ارزشمند، این کتاب یک فایل pdf یا Epub معمولی نیست، بلکه یک کتاب مجازیست که فرمت جدیدی محسوب می‌شود و بصورت یک نرم افزار بر روی سیستم شما نصب می‌شود. علاوه بر هزینه های این تکنولوژی، هزینه های دیگری که مهمترین آن وقت و زمان بوده هزینه شده.. از ارتباط با محیطبانان و جمع آوری خاطرات، تا ویراستاری، تصویرسازی ها، برندینگ، هزینه های ثبت، راه اندازی سایت، تبلیغات همه این هزینه ها.. قیمت کلی را تعیین می‌کند. بعلاوه اینکه شما دو نسخه ویندوز و اندروید با مجوز نصب بر روی ۴ دستگاه را پیدا میکنید و به روز رسانی های آتی را کاملا رایگان دریافت می‌کنید. ما قیمت ۶۵ تومن را در نظر داشتیم ولی فعلا با کمی افزایش نسبت به قیمت پیش فروش این قیمت مقرر شده است. امیدواریم با پایین آمدن تورم در کشور بتوانیم با قیمت کمتری کتاب را در اختیارتان قرار دهیم. ان‌شاءالله