در سال ۲۰۲۰ کمتر از یک میلیون دستگاه از کنسول‌های پلی‌استیشن در ژاپن به فروش رفته است

21 دی 1399 - 20:16

کنسول پلی‌استیشن ۵ عرضه‌ی بسیار موفقی را در اغلب بازارهای جهانی داشت. این کنسول در برخی از مناطق، از نظر فروش رکورد جدیدی را ثبت کرد. با این حال، به نظر می‌رسد کنسول نسل نهمی شرکت سونی عرضه‌ی موفقی را در کشور ژاپن نداشته است. گزارش‌های جدید منتشر شده نشان می‌دهد که در طول سال ۲۰۲۰ و در کشور ژاپن، کمتر از یک میلیون واحد از کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ به فروش رفته‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد سونی تمرکز زیادی بر روی بازار ژاپن نداشته و میزان کندی فروش کنسول پلی‌استیشن ۵ در این منطقه مشکل‌ساز شده است. طبق اطلاعات و داده‌هایی که از سوی فامیتسو (Famitsu) جمع‌آوری شده است، در سال ۲۰۲۰ کمتر از یک میلیون واحد از کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ در کشور ژاپن به فروش رفته‌اند. برای اولین بار از سال ۱۹۹۴ میلادی، شرکت سونی در طول یک سال کمتر از یک میلیون واحد از کنسول‌های خود را در ژاپن به فروش رسانده است. همچنین این موضوع چهارمین سال متوالی افت فروش پلی‌استیشن در ژاپن را نشان می‌دهد.

سونی مدتی پیش عرضه‌ی همه‌ی مدل‌های کنسول پلی‌استیشن ۴، به جز مدل اسلیم را در ژاپن متوقف کرد تا تمرکز خود را بر روی فروش پلی‌استیشن ۵ معطوف نماید. حال باید منتظر ماند و دید تا این امر چگونه بر روی میزان فروش کنسول نسل جدید سونی در ژاپن تاثیر می‌گذارد.

Y.RA²S²pideyM.MTmeysambDk-_-Man@alistarRobin WilliamsEternal Man
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید