حالت 120 فریم بازی Fortnite به کنسول‌های نسل جدید اضافه شد

۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

به تازگی بازی Fortnite به‌روزرسان جدیدی را برای کنسول‌های نسل جدید سونی و مایکروسافت عرضه کرده است که حالت 120 فریم بر ثانیه‌ را در اختیار دارندگان قرار می‌دهد. به لطف این به‌روزرسان بازی‌بازان می‌توانند از گیم‌پلی بسیار روان‌تری لذت ببرند.

بازی Fortnite در طول عمر خود به‌روزرسان‌ها و رویدادهای زیادی داشته است که عمر بازی را گسترش داده‌اند و همچنین محتوای بیشتری را در اختیار بازی‌بازان قرار داده‌اند. به تازگی رویداد Galactus بازی که شامل خیل عظیمی از قهرمانان و شرورهای مارول می‌شد به پایان رسید و پس از آن هم شاهد اضافه شدن شخصیت‌هایی مانند مندلورین از سریال The Mandalorian شبکه‌ی دیزنی پلاس، کریتوس از سری God of War و مستر چیف از سری Halo بودیم.

حال اپیک گیمز (Epic Games)، توسعه‌دهنده‌ی بازی، بالاخره به‌روزرسان نسل بعدی بازی را منتشر کرده است که حالت 120 فریم بر ثانیه را در دسترس بازی‌بازان قرار می‌دهد. البته این بازی پیش از این هم برای پلی‌استیشن 5 و اکس‌باکس سری اکس/اس ارتقاهایی دریافت کرده بود که وضوح تصویر بازی را به 4K افزایش می‌دادند، اما خبری از 120 فریم بر ثانیه که ویژگی مهم‌تری است نبود.

البته طبعا حالت 120 فریم بر ثانیه با کمبودهایی نسبت به حالت 4K مواجه است که قابل ذکرترین آن، افت وضوح تصویر است. این بازی در حالت 120 فریم بر ثانیه برروی پلی‌استیشن 5 و اکس‌باکس سری اکس با وضوح تصویر 1440p اجرا می‌شود. همچنین تنظیمات گرافیکی بازی و مواردی مانند کیفیت سایه‌ها و Draw Distance کاهش می‌یابند. وضوح تصویر بازی برروی سری اس هم 1080p است.

روز گذشته به‌روزرسان 15 بازی منتشر شد که حالت Performance را هم برروی رایانه‌های شخصی در دسترس قرار داد. این حالت به صورت خودکار تنظیمات گرافیکی بازی برروی رایانه‌ی شخصی را کاهش می‌دهد تا کسانی که سیستم قوی یا قدیمی دارند، بتوانند بهترین عملکرد ممکن را از بازی بگیرند. همچنین Texture Pack جدیدی هم برای کسانی که سخت‌افزار قدرتمندی دارند در دسترس قرار گرفت تا کیفیت بصری بازی افزایش یابد. به همین سبب حجم این به‌روزرسان 23 گیگابایت است.

بازی Fortnite هم اکنون برروی پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اکس/اس، رایانه‌های شخصی، نینتندو سوییچ و سیستم عامل‌های اندروید و IOS در دسترس است.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید