گیفت کارت
گیفت کارت

بازی آنلاین ‌Transformers همچنان در حال توسعه است

۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
بازی آنلاین Transformers

شرکت هنگ کنگی لیو (Leyou) به تازگی اطلاعات جدیدی را در مورد بازی آنلاین Transformers منتشر کرده است؛ عنوانی در سبک MMO که علی رغم سکوت خبری نسبتاً طولانی، همچنان در حال توسعه است.

همان‌طور که می‌دانید، در چند سال اخیر تعداد بازی‌های MMO به شدت کاهش پیدا کرده است و به غیر از World of Warcarft که همچنان با اقتدار کامل پرچمدار این سبک محسوب می‌شود، اکثر توسعه دهندگان بازی‌هایی ویدئویی علاقه‌ای ندارند عناصر و فرمول این سبک را به طور کامل در عناوین خود پیاده سازی کنند. برای مثال می‌توان به بازی محبوب Destiny اشاره کرد؛ عنوانی که اگرچه در طراحی خود از برخی ایده‌های MMO بهره می‌برد، اما به طور کلی تجربه‌ای متفاوت را ارائه می‌دهد.

پس از انتشار رسمی خبر خرید شرکت لیو توسط تنسنت (Tencent)، لیو به صورت قانونی مجبور شد تا اسناد مربوط به پروژه‌های آینده‌ی خود را منتشر کند. طبق اطلاعات منتشر شده، بازی آنلاین Transformers که ابتدا دو سال پیش معرفی شده بود، همچنان در حال توسعه است. لیو انتظار دارد که ساخته‌ی MMO خود در اکتبر ۲۰۲۱ وارد حالت بتا شده و در آوریل ۲۰۲۲ به صورت کامل منتشر شود. به لطف انتشار برنامه‌ی آینده‌ی این شرکت، حالا می‌دانیم که بازی MMO آی‌پی محبوب Lord of the Rings نیز همچنان در حال توسعه بوده و قرار است در سال ۲۰۲۲ میلادی عرضه شود.

جالب است بدانید که ساخت یک بازی آنلاین Transformers در سبک MMO ایده‌ی کاملاً جدیدی نیست. استودیوی بریتانیایی جیگکس (Jagex)، توسعه دهنده‌ی RuneScape، در سال ۲۰۱۴ عنوانی با نام Transformers Universe را در حالت بتای عمومی منتشر کرد. این بازی از ویژگی‌هایی نظیر شخصی سازی Transformer‌ها و کلاس‌های متعدد بهره می‌برد و براساس انیمیشن سریالی محبوب این برند ساخته شده بود. متاسفانه این عنوان در سال ۲۰۱۵ به کار خود پایان داد و توسعه دهندگان مجبور شدند تا هزینه‌ی پرداخت شده توسط بازی‌بازان برای خرید Founders Pack را به آن‌ها بازگردانند. حال باید دید که آیا عناوین جدید لیو می‌توانند تجربه‌ای باکیفیت را به طرفداران عناوین MMO ارائه دهند یا خیر.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید