گیفت کارت
گیفت کارت

نجات دنیای رنگارنگ | نقدها و نمرات بازی Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack

۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

بازی Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack  چند روز قبل به صورت انحصاری در اختیار دارندگان کنسول نینتندو سوییچ قرار گرفت و تا این لحظه هم شاهد نظرات متفاوتی پیرامون آن بودیم. از این گذشته، امروز نقدها و نمرات این اثر تقریبا تکمیل شد که برای مطالعه‌ی آن‌ها، در ادامه با گیمفا همراه باشید.

در سال‌های اخیر عناوین موسیقی محور زیادی به دست بازی‌بازان رسیده است و نقش آن‌ها در سرگرم کردن بازی‌بازان را نباید به هیچ وجه نادیده گرفت. این بازی‌ها جدا از سرعت خوبی که دارند، از هیجان بالایی هم بهره‌مند است و این حس به خوبی هر چه تمام‌تر به بازی‌بازان منتقل می‌شود. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack نیز به یکی از همین بازی‌ها تبدیل شود و باید دید که تا چند وقت دیگر چه واکنش‌هایی را از سوی بازی‌بازان مختلف شاهد خواهیم بود. این عنوان علاوه بر موسیقی محور بودن، ژانرهای اکشن و ماجراجویی را هم در خود دارد و طرفداران را ساعت‌ها سرگرم خواهد کرد. بنابراین اگر از دوست داران این بازی‌ها هستید، Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack انتخاب نسبتا مناسبی برای شما خواهد بود.

یکی از تفاوت‌های آشکار Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack نسبت به نسخه‌های قبلی، توانایی ساخت کاراکترها و استفاده از آن‌ها در رقابت‌ها است. پس از این اتفاق، شما باید تمام تلاش خود را به کار برده تا دنیا را نجات دهید. البته بخش‌های متنوعی در این اثر به چشم می‌خورد، اما حالت داستانی را باید برترین آن‌ها به شمار آورد. در این حالت، نبردهایی به نام Taiko رخ می‌دهند و شما باید در هر یک از آن‌ها پیروز شوید تا اجازه‌ی پیشروی صادر شود. پس از کسب هر برد هم پاداش‌هایی به شما تعلق می‌گیرد که قادر هستید تا از آن‌ها استفاده‌های خوبی داشته باشید.

ارتفای مهارت‌ها در Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack اهمیت فراوانی دارد و بعد از آن می‌توانید با قدرت هر چه بیشتر در مبارزات حضور یابید. امکان تشکیل گروه و مبارزه در کنار دیگر شخصیت‌ها هم برای شما فراهم است. با توجه به سبک بازی، انتظار پخش موسیقی‌های هیجان انگیز را در جریان آن داشتیم که خوشبختانه همین اتفاق هم رخ داد. تیم سازنده برای این عنوان از برترین موسیقی‌ها استفاده کرده است که هم ریتم با آن‌‌ها باید فعالیت‌های متنوعی داشته باشید.

مهم‌ترین هدف شما در بخش داستان بازی Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack این است که دست پروفسوری تبهکار که قصد چیرگی بر جهان دارد را رو کرده و مانع رسیدن به اهدافش شوید. جالب است بدانید که در این بازی می‌توانید به مناطق گوناگونی سفر داشته و در کنار مبارزات، از جهان آن نیز لذت ببرید.

قابل ذکر است که شرکت بندای نامکو گیمز (Bandai Namco Games) به صورت همزمان وظیفه‌ی ساخت و انتشار بازی Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack را به عهده داشته است. همچنین هیچ بخش آنلاین و چند نفره‌ای در این عنوان دیده نمی‌شود و تمام حالت‌ها را باید به صورت آفلاین و تک نفره طی کنید. از این صحبت‌ها که بگذریم، امروز منقدان نام آشنای مربوط به بازی‌های ویدئویی نقدها و نمرات خودشان را پیرامون این اثر نیز در دسترس قرار دادند که در ادامه مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

HARDCORE GAMER 8/10

شاید در نگاه اول، ایده‌ی ترکیب بخش داستانی یک بازی با موسیقی‌های فراوان کمی عجیب به نظر برسد، اما تیم سازنده‌ی Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack به خوبی از پس این کار بر آمد. به همین دلیل، احساس می‌کنیم که بازی‌بازان بی شماری می‌توانند از این عنوان لذت ببرند و لحظات شاد و مفرحی را در آن داشته باشند. در این عنوان باید شخصیت خود را به وجود آورده و تیمی شامل انسان‌ها و هیولاها را درست کنید تا قدرتمندتر از قبل به نظر برسید. در کل اگر از دوست داران نسخه‌های قبلی این سری و یا ژانرهای اکشن، ماجراجویی و موسیقی محور هستید، بدون وقفه به سراغ Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack بروید.

IGN ITALIA 7.6/10

Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack مجموعه‌ای از حالت‌های دوست داشتنی و سرگرم کننده را به بازی‌بازان ارائه می‌کند و نباید به سادگی آن‌ها را از دست داد؛ به خصوص اگر به عناوین موسیقی محور علاقه داشته باشید. ایده‌ی توسعه‌ی این اثر برروی کنسول نینتندو سوییچ بسیار خوب بود و بابت این قضیه به تیم سازنده تبریک می‌گوییم. سازندگان ترجیح داده‌اند تا برای ساخت این نسخه از نسخه‌های پپیشین نیز الهام بگیرند و برخی از نکات آن‌ها را وارد آورند که بهتر بود این اتفاق به حداقل می‌رسید. گیم‌پلی بامزه‌ای را در این عنوان شاهد هستیم و طراحی شخصیت‌ها به خوبی صورت گرفته است. بسیار مشتاق هستیم که ببینیم آیا این سری دنباله‌ای خواهد داشت یا خیر.

GameSpew 7/10

اتفاقات بامزه و هیجان انگیز بی شماری در بازی Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack رخ می‌دهد که بازی‌بازان از آن‌ها لذت خواهند برد. ترکیب سبک موسیقی محور با نقش‌آفرینی را در گذشته کمتر دیده‌ایم و حال در یک بازی ژاپنی شاهد آن هستیم. البته این عنوان مشکلاتی هم در خود دارد. به عنوان مثال، بخش آموزشی در آن به چشم نمی‌خورد و این موضوع بازی‌بازان را سردرگم خواهد کرد. بهتر بود که این بخش در وهله‌ی اول به افراد نمایش داده شود تا با نحوه‌ی کنترل  و حال و هوای بازی بیشتر آشنا شوند. موسیقی‌های خوبی برای این اثر در نظر گرفته شده است، اما تعداد آن‌ها کافی نیست. تیم سازنده می‌تواند با ارائه‌ی چند به‌روزرسانی ضمن برطرف کردن باگ‌ها، به شمار موسیقی‌های آن هم اضافه کند. برخی از بخش‌ها و نبردهای بازی هم ممکن است تکراری شوند. به جز این موارد، مشکل خاص دیگری در Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack وجود ندارد.

noisy pixel 7/10

انتظار انتشار نسخه‌ی غربی بازی Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack را نداشتیم، اما خوشبختانه این اتفاق رخ داد و توانستیم لحظات دلچسبی را در آن تجربه کنیم. هدف چشمگیری در ماجراجویی این اثر وجود ندارد و داستان بازی می‌توانست بسیار بهتر از این باشد. البته گیم‌پلی بازی به گونه‌ای طراحی شده است که علاقه‌مندان به ژانرهای اکشن، ماجراجویی و موسیقی محور از آن استقبال کنند. از موسیقی‌های گوش نواز آن هم نباید به سادگی عبور کرد. در مجموع Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack عنوانی نیست که بخواهیم به همه توصیه کنیم؛ چرا که برخی افراد ممکن است از خرید و تجربه‌ی آن پشیمان شوند.

SCREEN RANT 6/10

Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack در نگاه اول بازی بسیار بامزه‌ای است و وقایع خنده‌داری در آن رخ می‌دهد. موسیقی‌های جذابی هم در این عنوان به کار رفته‌اند تا بازی‌بازان را ذوق‌زده کند. البته باید بدانید که خیلی زود از این بازی خسته شده و آن را کنار خواهید گذاشت. جالب است بدانید که این آهنگ‌ها شباهت عجیبی به موسیقی‌های سری Pokemon و یا Demon Slayer دارند و طرفداران این بازی‌ها به این موضوع پی خواهند برد. هدایت کاراکتر بازی هم عجیب است و بهتر بود که تیم سازنده بیشتر به این مسئله می‌پرداخت. نبود یک بخش آنلاین و چند نفره هم کاملا در Taiko no Tatsujin: Rhythmic Adventure Pack حس می‌شود و اگر این اتفاق می‌افتاد، اکنون با اثری به مراتب بهتر سر و کار داشتیم. متاسفانه جنگ‌های موجود در این بازی پس از مدتی تکراری می‌شود و این از حوصله‌ی ما خارج بود. یکی از برترین خصوصیات این اثر را باید جهان چشم نواز و رنگارنگ آن به حساب آورد.

همچنین دیگر منتقدان همچون multiplayer.it به این بازی نمره‌ی ۷٫۲ از ۱۰ داده‌اند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید