اسپنسر: اکس‌باکس سری اکس و سری اس بهترین عرضه‌ی تاریخ اکس‌باکس را داشته است

۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش اکس‌باکس مایکروسافت، اعلام کرده است که کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس|اس توانسته رکورد فروش اکس‌باکس به هنگام عرضه را جا به کند و از این لحاظ به موفق‌ترین اکس‌باکس تاریخ تبدیل شود.

به نظر می‌رسد که مایکروسافت از اشتباهات خود در نسل هشتم درس گرفته است و در عوض این نسل را قدرتمند آغاز کرده است. کنسول قدرتمندتر و البته یک نسخه‌ی ارزان‌تر و بودجه‌محورتر و همچنین خرید ناشر بزرگی مانند بتسدا (Bethesda) و ارائه‌ی سرویس گیم پس که واقعا ارزشمندترین سرویس دنیای بازی‌های ویدیویی است، همه دست به دست هم داده‌اند تا این بار اکس‌باکس بتواند شروع بسیار خوبی از لحاظ فروش کنسول داشته باشد.

کنسول‌های جدید مایکروسافت دو روز پیش عرضه شدند و تنها ۲۴ ساعت طول کشید تا این کنسول‌ها رکورد پرفروش‌ترین عرضه‌ی تاریخ اکس‌باکس را بشکنند. اعداد و ارقام دقیقی برای این رکورد اعلام نشده است، اما می‌دانیم که اکس‌باکس وان در ۲۴ ساعت اول خود توانسته بود که ۱ میلیون نسخه بفروشد. اسپنسر هم این موفقیت تاریخی اکس‌باکس سری اکس|اس را در توییتر اعلام کرد:

از اینکه باعث بزرگ‌ترین عرضه‌ی تاریخ اکس‌باکس شده‌اید ممنون هستم. در ۲۴ ساعت موفق به فروش بیشتر از هر اکس‌باکسی در تاریخ شده‌ایم.

همچنین اسپنسر تایید کرد که مایکروسافت در حال کار برروی تامین کردن کنسول‌های لازم برای فروشگاه‌ها است:

ما در حال کار با فروشگاه‌ها هستیم تا بتوانیم هر چه زودتر اکس‌باکس‌های بیشتری را برای شما تدارک ببینیم. شما به ما قدرت متحدکننده‌ی بازی را نشان داده‌اید که مهم‌ترین چیز است.

چند سالی می‌شود که مایکروسافت آمار فروش دقیق اکس‌باکس را به اشتراک نگذاشته است و به گفته‌ی اسپنسر، این کار باعث می‌شود تا هدف اصلی تیم آن‌ها تغییر کند:

می‌دانیم که ممکن است این کار صادقانه به نظر نرسد و از این بابت متاسفم، اما نمی‌خواهم که تیم من برروی فروش کنسول تمرکز داشته باشد. خروجی اصلی کار ما این است که تعداد بیشتری بازی‌باز را برای مدت بیشتری پای بازی‌ها بنشانیم. این هدف اکس‌باکس است.

اکس‌باکس سری اکس|اس هم اکنون به صورت جهانی عرضه شده است. نظر شما چیست؟ کدام یک از کنسول‌های نسل جدید مایکروسافت را خریداری می‌کنید؟

1
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید