به‌روزرسان ۱٫۰۷ بازی Horizon Zero Dawn منتشر شد

۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

جدیدترین به‌روزرسان بازی Horizon Zero Dawn برای رایانه‌های شخصی منتشر شده و در کنار رفع برخی از مشکلات گرافیکی گزارش شده توسط کاربران و سیستم بهینه‌سازی Shaderها، کیفیت بازی را نیز بهبود بخشیده است.

پس از مدت‌های انتظار، به‌روزرسان ۱٫۰۷ نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی Horizon Zero Dawn مشکلات مربوط به Anisotropic Filtering را رفع کرده است. علاوه بر این، به‌روزرسان جدید بازی بهینه‌سازی Shaderها را بهبود بخشیده و فرایند بهینه‌سازی در زمان اجرای بازی و حضور در منوی اصلی را به اقدامی اخیتاری تبدیل کرده است. از این پس، Shaderها زمانی که در منوی بازی هستید بهینه شده و در طول بازی نیز به صورت پویا بهینه خواهند شد.

ما خوشحال هستیم که انتشار به‌روزرسان ۱٫۰۷ برای Horizon Zero Dawn Complete Edition را اعلام می‌کنیم. همان‌طور که پیش از این نیز اعلام کرده بودیم، تیم ما سخت در تلاش بود تا برخی از مشکلات پیچیده‌تر گرافیکی بازی که به زمان بیشتری نیاز داشتند را رفع کند.

در به‌روزرسان ۱٫۰۷ تیم ما نحوه‌ی برخورد موتور بازی‌سازی با Shaderها و نحوه‌ی بهینه‌سازی آن‌ها را به صورت کامل بازنویسی کرده است. در نتیجه‌ی این تغییرات، گام مربوط به بهینه‌سازی اختیاری شده و گزینه‌ی Anisotropic Filtering به درستی کار می‌کند.

این یعنی در زمان ورود شما به بازی، بهینه‌سازی Shaderها در منوی اصلی آغاز می‌شود. البته Shaderها در طول بازی نیز بهینه می‌شوند ولی این اتفاق به صورت خودکار در پس‌زمینه رخ خواهد داد.

بهینه‌سازی اولیه‌ی Shaderها در منوی اصلی کاملا اختیاری بوده و شما می‌توانید از این بخش عبور کنید ولی اگر اجاره دهید این فرآیند کامل شود، زمان بارگذاری بازی به کاهش خواهد یافت. علاوه بر این، به این نکته توجه داشته باشید که اعمال تغییرات مربوط به تنظیمات مربوط به Anisotropic Filtering بسته به سخت‌افزار شما، به زمان متفاوتی نیاز خواهد داشت.

در کنار بهبود تنظیمات Anisotropic Filtering و بهینه‌سازی Shaderها، تیم سازنده فهرستی از مشکلات دیگر بازی شامل ناپایداری‌های مربوط به پردازنده‌های ۱۶ هسته‌ای را نیز منتشر و بیا کرده است که در آینده برروی رفع این مشکلات تمرکز خواهد کرد.

  • پردازنده‌هایی با بیش از ۱۶ هسته ناپایداری بیشتری را تجربه خواهند کرد.
  • برخی از کاربران مشکلاتی را در عدم رفتار صحیح تنظیمات گرافیکی گزارش کرده‌اند.
  • برخی از کاربران در زمان اجرای بازی برروی برخی از سخت‌افزارها مانند ترکیبی خاص از کارت‌های گرافیک و پردازنده با مشکل روبه‌رو شده‌اند.

بازی Horizon Zero Dawn در حال حاضر برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول پلی‌استیشن ۴ در دسترس است. دنباله‌ی این بازی در حال حاضر برای کنسول پلی‌استیشن ۵ در دست توسعه قرار دارد.

1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید