پیش‌بینی یک تحلیل‌گر: فروش پلی‌استیشن ۵ در ۵ الی ۶ سال به بیش از ۲۰۰ میلیون واحد خواهد رسید

PS5 ، اخبار بازی ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

همان‌طور که می‌دانید، تنها حدود یک ماه دیگر عرضه‌ی جهانی کنسول پلی‌استیشن ۵ باقی مانده است. در همین حال، به‌تازگی یکی از تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده است که این کنسول در ۵ الی ۶ سال اول فروشی بیش از ۲۰۰ میلیون واحد را تجربه خواهد کرد.

آقای نوریو ایماناکا (Norio Imanaka) که از تحلیل‌گران اقتصادی ژاپن به شمار می‌رود، ماه گذشته اعلام کرد که کنسول پلی‌استیشن ۵ در طول حیات خود می‌تواند به فروشی بیش از ۲۰۰ میلیون واحد دست یابد. این تحلیل‌گر اخیراً پیش‌بینی کرده است که تعداد بیشتری از این کنسول به فروش خواهد رفت و به عقیده‌ی وی می‌تواند به جنگ کنسولی خاتمه دهد.

به گفته‌ی این تحلیل‌گر خوش‌بین، کنسول نسل بعدی سونی می‌تواند بر ورزش‌های الکترونیکی (eSports) غلبه کند زیرا به عقیده‌ی وی، این کنسول جایگزین رایانه‌ی شخصی می‌شود و در نتیجه تعداد کاربران خود را تا حد زیادی گسترش خواهد داد. ایماناکا می‌گوید درست مانند طرفداران NBA که خواهان کفش‌هایی از برند نایک هستند، طرفداران eSports نیز خواستار پلی‌استیشن ۵ خواهند بود. وی همچنین پیش‌بینی کرد که سونی طی ۵ تا ۶ سال آینده می‌تواند بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون واحد از کنسول پلی‌استیشن ۵ را به فروش برساند.

وی در این باره گفت:

Esports سخت‌افزاری را می‌طلبد که سریع و با قابلیت پردازش ویدئویی پیشرفته باشد. نه تنها برای بازی‌بازان حرفه ای ، بلکه برای بازی‌بازان آماتور و طرفداران تماشاگران. پلی‌استیشن ۵ با سخت‌افزار خوب و قیمت پایین برای بازی های امروز است. این احتمال وجود دارد که این کنسول بتواند به جای رایانه‌های شخصی به یک دستگاه استاندارد بین المللی برای ورزش‌های الکترونیکی تبدیل شود.

در حالی که فروش ۲۰۰ الی ۳۰۰ میلیون دستگاه از پلی‌استیشن ۵  سود بسیار بزرگی برای سونی محسوب می‌شود، این تحلیل‌گر حتی پا را فراتر گذاشته و می‌گوید  این کنسول در طول دوره‌ی کامل خود می‌تواند بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون دستگاه فروش داشته باشد، یعنی چهار الی پنج میزان کلی فروش کنسول پلی‌استیشن ۲! چیزی که ظاهراً غیرممکن به نظر می‌رسد.

داده‌ها حاکی از آن است که میزان فروش پلی‌استیشن ۵ در مجموع می‌تواند به ۶۰۰ میلیون یا ۷۰۰ میلیون برسد، یعنی چهار یا پنج برابر میزان فروش پلی‌استیشن ۲، که تاکنون بالاترین میزان فروش کنسول‌های خانگی را داشته است.

همچنین در این مقاله‌ اشاره شده است که کنسول پلی‌استیشن می‌تواند جنگ کنسولی میان شرکت‌های سونی، مایکروسافت و نینتندو را پایان داده و برنده شود.

پلی‌استیشن ۵ می‌تواند ابعاد متفاوتی را ایجاد کند و رویه‌ای متفاوت نسبت به اکس‌باکس، نینتندو و حتی پلی‌استیشن ۴ خواهد داشت. این کنسول می‌تواند به جنگ‌های کنسولی خاتمه دهد و به یک سمبل جدید برای سونی تبدیل شود.

پیش‌بینی فروش کلی کنسول پلی‌استیشن ۵ دشوار و تحقق فروش ۳۰۰ میلیون واحدی نیز اگر نگوییم غیر ممکن، اما بسیار سخت به نظر می‌رسد. نظر شما در این خصوص چیست؟ به نظر شما در مجموع فروش کنسول نسل جدید سونی به چند میلیون دستگاه خواهد رسید؟

12345678910(69 رای, میانگین آرا 6٫94 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید