وسایل نقلیه‌ی بازی Call of Duty: Warzone به‌طور موقت برای حل یک مشکل از دسترس خارج می‌شوند

۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

سازندگان درحال حذف‌کردن وسایل نقلیه از بازی Call of Duty: Warzone هستند تا باگ مهمی را برطرف کنند. برای جزئیات بیشتر، همراه گیمفا باشید.

بازیکنان Call of Duty به‌تازگی با باگ آزاردهنده‌ی جدیدی روبه‌رو شده‌اند که بازی را غیرقابل تجربه می‌کند. اینفینیتی‌وارد (Infinity Ward)، استودیوی سازنده‌ی این عنوان، اعلام کرده است که برای حل باگی که به‌خاطر آن وسایل نقلیه‌ی بیرون مپ باعث کرش‌کردن لابی‌ها و تمام شدن بازی آن‌ها می‌شد، تمام وسیله‌های نقلیه را در یک به‌رزورسانی از Warzone حذف خواهند شد. این تغییر البته موقتی خواهد بود و در مدتی که توسعه‌دهندگان روی برطرف‌کردن باگ کار می‌کنند اعمال خواهد شد؛ بازی‌بازان اما همچنان آزرده‌خاطر هستند.

اگر هفته‌ای در Warzone مشکل جدیدی سربرنیاورد، آن هفته عادی نیست. بعضی باگ‌ها و گلیچ‌ها جزئی و محدود هستند؛ مثل ستون‌هایی که در برخی قسمت‌های نقشه، بازیکنان را نامرئی می‌کرد. بعضی باگ‌ها هم ممکن است کل بازی یک نفر را خراب کنند؛ مثل گلیچی که به Demon Texture معروف شده بود، به‌این شکل که اگر نزدیک یک جنازه می‌شدید، تمام بافت‌های بازی دچار مشکل می‌شد. بعضی مواقع، این مشکلات حل می‌شوند و بازی راه خود را تا پدیدار شدن باگ بعدی ادامه می‌دهد.

در این مورد، به‌نظر می‌آید که یک نفر می‌تواند بازی را برای کل لابی خاتمه دهد. برای اینکه افراد بیشتری این کار را یاد نگیرند، از آموزش آن خودداری می‌کنیم، اما به‌صورت کلی این باگ به‌این‌گونه است که یک نفر وسیله‌ی نقلیه‌ای را خارج از نقشه رانندگی می‌کند و با توقف تایمر هشدار، لابی بعد از چند ثانیه کرش می‌کند و بازی همه‌ی افراد عضو آن خاتمه می‌یابد.

خارج‌کردن وسایل نقلیه اولین قدم اینفینیتی وارد است، اما امیدواریم که این باگ برای همیشه برطرف شود. برخی مشکلات بازی مثل باگ ایستگاه خرید (Buy Station) بازی Warzone مدت بیش‌ازحد زیادی است که در بازی قرار دارد و به‌نوعی نسبت به به‌روزرسانی‌ها مصونیت پیدا کرده است. گلیچ بافت‌ها که بالاتر درمورد آن صحبت شد، بعد از اینکه به‌ظاهر حل شده بود، چندی بعد دوباره به بازی برگشت و نمونه‌ی خوبی از زمانی است که بازی‌بازان و توسعه‌دهندگان فکر می‌کنند مشکلی حل شده، ولی درواقع نه برای همیشه.

بااینکه بسیاری از تجربه‌کنندگان، ناخواسته گلیچ جدید را فعال کرده‌اند و بازی را خراب کرده‌اند، همیشه این احتمال وجود دارد که بعضی افراد به‌عمد از چنین باگی برای خراب‌کردن روز دیگران استفاده کنند. باتوجه به تعداد زیاد متقلب‌هایی که در Call of Duty هستند، دورازذهن نیست که بسیاری از این باگ تا زمانی که در بازی وجود دارد، سوءاستفاده کنند.

با توجه به شایعاتی که حاکی از تغییرات بزرگ در Warzone هستند، می‌توان امیدوار بود که این باگ‌ها برطرف شوند و از بازی دور بمانند. اضافه شدن حالت شب به Warzone به معنی تغییرات زیادی در کد بازی است که ممکن است باگ‌های زیادی ایجاد کند و باگ‌های قدیمی را دوباره برگرداند. بسیار آزاردهنده خواهد بود که وارد یک دست بازی در شب شوید، و یکی از اعضای گروه شما باعث شود دوباره لابی شما به‌کل بسته شود.

تا زمانی که این باگ برطرف شود، بازی‌بازان می‌توانند از پیاده‌روی در سراسر نقشه‌ی بازی لذت ببرند. این فرصت خوبی است که کاربران پلی‌اسیتشن، اسکین‌های Combat Pack که برای مشترکین سرویس پلی‌اسیتشن پلاس (PS Plus) رایگان است، به نمایش بگذارند. امیدواریم که این باگ به‌زودی برطرف شود و بازی‌بازان بتوانند به نبردهای عادی بتل‌رویال خود بازگردند.

عنوان بتل‌رویال Call of Duty: Warzone به‌صورت رایگان برروی پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Masterpiece گفت:

  منتظر یه اپدیت ۱۰۰ گیگی باشید دوباره

  0
  0
 • Neil_druckman گفت:

  “در این مورد، به‌نظر می‌آید که یک نفر می‌تواند بازی را برای کل لابی خاتمه دهد. برای اینکه افراد بیشتری این کار را یاد نگیرند، از آموزش آن خودداری می‌کنیم، اما به‌صورت کلی این باگ به‌این‌گونه است که یک نفر وسیله‌ی نقلیه‌ای را خارج از نقشه رانندگی می‌کند و با توقف تایمر هشدار، لابی بعد از چند ثانیه کرش می‌کند و بازی همه‌ی افراد عضو آن خاتمه می‌یابد”
  .
  .
  .
  WTF ROTFL ROTFL ROTFL

  0
  0
 • mo1234 گفت:

  دوستان اگه کسی راهکاری داره برای این بازی بگه من خیلی لگ دارم تو بازی گاهی اوقات اصلا نمیشه بازی کرد پینگ و سرعتمم خیلی خوبه انواع اقسام دی ان اس و ام تی یو اینا هم تغییر دادم بازم نشده اکثر مواقع همه منو زودتر میبینن ( مثلا ۳ ساعت یه جا خط گرفتم طرف داره قدم میزنه میاد سرراهش منم میزنه و رد میشه خیلی راحتThinking ) خیلی داغونه خلاصه از هر چی بازی حال آدم بهم میزنه این لگ اگه کسی راهکاری بلده بگه با تشکر

  0
  0